Humr (2015)

U všech filmů, které nám předkládají realitu jinou, než na kterou jsme zvyklí, záleží na tom, jestli jsme ochotni na tuto realitu přistoupit. Já jsem se pochmurné, emocí prosté reality podivného světa, kde je nutné třeba si najít partnera, nebála a svezla se na jeho vlně. I když mi bylo z některých scén zle a nevolno a mnohé ve mně vyvolávaly úzkost. Byla to skvělá podívaná. Bavil mě pochmurný hotel i les, i šedivé město, hudba dobře podtrhávala pochmurnou a mokrou atmosféru. Super bylo i obsazení – mixáž známých a neznámých herců. Farrel který si před natáčením filmu musel dát nějakou dortíkovou dietu hraje ušlápnutého chlápka velmi uvěřitelně. Když se potom v polovině filmu ukáže, že chladný voice over patří Rachel Weisz a jeho hledání vhodné partnerky je u konce, jsem nadšená z toho maloměštáckého páru, který vytvoří a jsou tu vlastně za rebely. Bohužel chvílemi jsem neubránila malé nudě a někdy ty ostré dramatické housle byly až nechtěně směsné.

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Londýna do NYC na motorkách a s malým doprovodným štábem. Skvělá dobrodružná cesta na které Ewan a Charley potkají spoustu lidí, kteří žijí jinak než já, vy nebo oni, ale jak říká Ewan: „Všichni nakonec máme společné to, že potřebujeme střechu nad hlavou, mít co jíst a všichni milujeme svoje děti." Dokument, který je milý a veselý, a dává naději, že svět je vlastně dobrý místo, zároven dobrodružný, přece jen jedou na morkách po cestách, kde by měl potíže i offroad, a všechny problémy a nástrahy řeší společně a dávají do toho srdce. Vedle motorkářských strastí se zastaví i s projekty UNICEF, kde se setkávají s lidmi v nouzi a bídě a těmi, kteří se snaží pomoci a zlepšit situaci. A jestli jste už dřív nechtěli nějaký to dobrodružství nebo motorku, tak po shlédnutí této série oboje chtít budete.

Kafka (1991)

Kdybych neznala Franze Kafku, tak bych ten film jistě ocenila. Napínavý příběh, Praha stylizovaná do začátků 20. století a obstojné herecké výkony. Ale bohužel, Kafku znám a v tom filmu jsem marně hledala smysl. Bez obtíží by se totiž mohl jmenovat po jakémkoliv jiném ptáku, neboť film se o Franze Kafku letmo otřel a Kafka zůstává nepochopen a nevystižen.