Vysloužilí lvi (2003)

Smál jsem se, brečel jsem a dlouho jsem o filmu přemýšlel. Zanechal na mne opravdu dojem. Konec působí v jedńu chvíli velice smutně a pak zase mile. Moc hezké.

Gnomeo & Julie (2011)

Až se divím jak vysoké hodnocení zde film dostal. Za mě to je jeden z opravdu špatných pokusů, ale proti gustu žádný dišputát. Je možné, že se laťka opravdu snižuje.

Diktátor (2012)

Recenze a kritiky jsou, jak je u Cohenových filmů zvykem, velice rozporuplné. Já mám však jasno! Pamatuji si zástupy smějících se fanoušků, odcházejících z Borata, tehdy jsem si řekl, tohle už nikdy neuvidím. Pak byl zlomovým bodem American Pie Reunion a pak přišel Diktátor. V rozjezdu se občas někde lehce zasmál, ale jak se film rozběhl, kino začalo propadat v záchvaty smíchu. Za zmínku stojí scéna v helikoptéře, která je asi nejlepší z celého filmu, pak také vloupačka do hotelu nebo třeba v obchodě, ikdyž je jich tam mnohem, mnohem víc. Už těď je mi jasné, že až se na film znovu podívám, budu se smát uplně jiným vtipům, než minule.

Bláznivá střela (1988)

Tohle je prostě klasika, klasická parodie, která je narozdíl od dnešních parodií (vyjma Scary Movie a Superhero) . Za ty dnešní, opravdu špatné bych označil Děsnej biják, protože takhle nevtipnou komedii jsem hodně dlouho neviděl. Co bych ještě dodal. Excelující Leslie Nielsen, ale to je myslím naprosto zbytečné, neboť v tom mají snad všichni jasno.

Lidice (2011)

Loňksý počin Lidice se sice tváří velice syrově, ale ve skutečnosti jde spíše o drastickou emotivní vydíračku. Přibližuje člověku příběh Lidic, který může neznalcům přijít až nemožný, a tudíž by tomu mohli říkat dokonce romantické drama. Neříkám, že není, příběh je však poněkud realný. Když se vrátím, k citovému vydírání, koho by nedojala masa umírajících dětí a zničených lásek. Je to sice mrazivé, ale mé oči byly po celou dobu suché. Rád bych ještě vyzdvyhl Karla Rodena, který je excelující.