Nattevagten (1994)

Naprosto stupidní hloupost. Myšlena sice dobrá, provedení není dobré. Většina z těch pár herců co tam hrají vyloženě přehrává a ani ten Nikolaj nehraje tak dobře, jak bych od něj po Hře o Trůny čekal. Co mi ale vyloženě vadilo, byla ta absolutní hloupost hlavní postavy, její rozhodnutí a chování jsem absolutně nechápal. A přitom to vypadalo docela dobře a i v půlce filmu se přes ty hrozný výkony herců dala atmosféra krájet.. Ale pak to šlo do kopru, úplně... 2*

Spojenci (2016)

Na spojencích mi nejvíc přijde zvláštní absence jakýchkoliv emocí. Já nevím. Taky ten Zemeckisův styl smrdí na hony greenscreenem, a třeba scéna na poušti u východu slunce je vyloženě rušivá. Brad vypadá jak kdyby měl na tváři vosk, nevím jestli mu vyhlazovali vrásky pomocí počítače nebo ho napatlali tunou makeupu, ale to mi přišlo taky dost rušivý. Vlastně celkově ten film nevypadá nijak pěkně, ačkoliv se odehrává v atraktivních kulisách. Ale hrozně z toho číší umělost. Jinak je to ale fajn film s docela napínavým příběhem, na který si za den ani nevzpomenu. Některé scény jsou i těmi emocemi nabité, ale jako celek to vlastně moc nefunguje. Lepší 3*.

Corpus Christi (2019)

Moc polských filmů jsem pravda neviděl, o to víc je pro mě Corpus Christi zjevením. Neskutečně dobře natočený syrový film o lidech v jedné zapadlé vesnici kdesi v Polsku, jednom fejkovým knězi (výtečný Bartosz Bielenia!) a scénáři, který sice není úplně originální, ale zpracováný je výborně. Kamera funguje na jedničku, a přestože chápu, že to nesedne každému, můžu to jen doporučit. 5*

Šprtky to chtěj taky (2019)

Malé hodnocení a český název tomu moc nepomáhají, ale je to ve skutečnosti hodně fajn komedie ve stylu Superbad. Na ten se sice kvalitou scénáře a humoru nechytají, i tak to ale Olivia natočila svěže a asi z toho vyždímala co šlo. Jako jednohubka je to fajn a ústřední dvojice je naprosto boží, holky mají talent. 4*

Poslední představení (2020) (seriál)

Tohle je čistá sportovní a seriálová krása. Basketbal mě nikdy nezajímal, ale Jordana jsem jako malej kluk docela žral. To budování kultu osobnosti je až děsivý. Ale on byl asi opravdu nejlepší. Každý jeden díl je skvost. 5*

Palm Springs (2020)

Fajn pohodový a vtipný film, který se snaží nekopírovat Hromnice a docela mu to jde. Potenciál mi ale přišel pořád dost nevyužitý, těch nápadů bych čekal trošku víc. Slabší 4*.

Profesionál (1981)

Když se na Profesionála koukám dnešní optikou, už to není taková pecka, chování postav je často dost zvláštní, některé scény vypadají děsně naaranžovaně, výkony některých herců jsou jak z ochotnického divadla, a přesto mě to pořád baví. Belmondovi vážnější role sedne, Hossein je v záporné roli výborný a mistrova hudba skvěle dokresluje atmosféru. Ta je tu pořád výborná, i po tolika letech umí film vyvolat napětí, ale konec... Celá ta scéna je opravdu prapodivně vymyšlená a zasloužila by si možná trošku lepší scénář. Ale jinak je to pořád výborný film. Myslím, že tenkrát na velkém plátně to musel být velký zážitek. 4*

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Sestupná tendence celé série je udržena, každý následující film je o řád horší a tento už je opravdu blbej. Bohužel. Logicky nedává absolutně žádný smysl, pokud se chtěli aspoň trošku řídit životem samotného Ip Mana, nic takového jako je čtyřka nemělo být natočeno. Souboje byly tragicky "nastrčené", dost nelogicky nevyrovnané a i když to byla pořád dobrá choregrafie a zábava, necítil jsem to napětí jako v jedničce nebo dvojce. Kromě pár výjimek, jako třeba předposlední souboj, kde paradoxně nebojoval Ip Man, ale mistr Wan. No, s časovou osou si tu někdo vrásky nedělal, takže i když by Ip Manovi v době filmu mělo být něco kolem 75, vypadá na 55 a bojuje jak čtyřicátník. Ta Čínská propaganda, která se táhne celým filmem byla ale ubíjející a všem zúčastněným musela lézt na nervy. A přitom jsou první dva filmy z téhle série taková pecka. U nich mělo skončit. Lepší 2*.

Ip Man 3 (2015)

Trojka je kvalitativně horší než oba předchozí díly, zápletka i herecké výkony jsou tu již spíš legrační... Ale když dojde na souboje tak je to furt pecka a Donnie to rozdává jak za mlada. 3*

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Přestože je čtyřka už trochu nadbytečná a konec mě možná až naštval, je to pořád prvotřídní animák a kouzlo hraček pořád neztratil. Toy Story byl můj první film v kině a čtyřku jsem viděl teď ve třiceti. Je to zvláštní pocit takhle stárnout s Woodym a Buzzem. Každopádně, nejvíc mi asi vadí to jak je Buzz a většina starého osazenstva odstrčen na druhou kolej, na konci to teda vyvrcholí a i když je to dojemné, jak to pixar umí, není to prostě ono a já byl docela rozladěnej. Nové postavy mi nepřijdou nijak zvlášť dobré, dokonce ani všude vychvalovaný kaskadér, plyšáci měli svoje dva momenty a jinak nic. "Záporačka" byla výborná a pixarovsky nečernobílá, ta se povedla, ostatně jako snad v každém díle. Ale jo. #TeamBuzz 4*