Jezero smrti (2008)

Na tento príbeh pri jazere, kde zomrelo toľko ľudí nikdy nezabudnem, pretože takéto navodenie desivej atmosféry, akej sa podarilo dosiahnuť producentom v tomto filme, bez obsadenie hviezdnych hercov ma ozaj prekvapilo a objalo tak silno, až mi nabehávali zimomriavky. Všetko tu pracuje ako má, hrôzostrašný tmavý les a stupňujúci sa strach v očiach jednotlivých postáv, až do takej miery, že robia veci, ktoré by človek nebol schopný v živote vykonať, ale keď ide jeho život je schopný aj zabíjať. Najhoršie na tom je, že dnešná mládež má tak vysoké ego, že takéto niečo sa môže ľahko stáť každému z nás.

Warrior (2011)

Tento akčne motivovaný film s množstvom dobre prevedených zápasov, zaujímavo odkryl a ponúkol aj zblíženie dvoch bratov, ktorí za dlhé roky nevedeli nájsť k sebe spoločnú cestu, až kým sa nestretli v ringu a svoju tvrdohlavosť si zo seba nevymlátili. Toto emociálne prisolenie príbehu (vzťah otca a jeho synov) a sympatickým vystúpením T.Hardyho a J.Edgertona sa mi páčilo a vďaka tomu tento film dostal aj úplne iný rozmer, ktorý ho povýšil nad bežné filmy, v ktorých sa len bezhlavo mlátia.

S tebou mě baví svět (1982)

Mám rada českú klasiku a S tebou ma baví svet patrí k filmom, ktoré si pozriem vždy rada, aj keď som ho videla už viackrát. Veľmi dobrý príbeh v krásne zasneženej prírode, ktorý odhaľuje fungovanie jednotlivých členov rodiny sprevádzaný vtipným mužským a detským správaním. Nezabudnuteľnou postavou sa pre mňa stal malý Matísek, ktorý sa stal “testovacím panáčikom“. Na vtedajšiu dobu jednoduché a miestami emociálne spracovanie s pridaním úspešnej hudobnej skladby od H. Vondráčkovej Sladké mámení, ktorá sa stala nezabudnuteľným hitom.

Kung Fu Panda (2008)

Kung fu panda je nepochybne cieľavedomo splnený a účinný animák vo všetkých smeroch s idylickým vykreslením víťazstva dobra nad zlom. Naplnený zábavou a vtipnými momentami, zapríčinenými občas pomalým a ťarbavým pohybom a myslením typickým práve pre medvedíka pandu, ktoré neraz vyčarili úsmev na mojej tvári. Ani dobrodružnosť sa nedala zahanbiť, keď príbeh skvele odkryl skutočnú vernosť a silu priateľstva, v ktorom slovné spojenia jeden za všetkých a všetci za jedného sa stálo kľúčovým ornamentom. Život malej pandy a jej zvieracích priateľov sofistikované a paralelne súhlasí so životom ľudí, ktorý by si dokonca mali brať z istých momentov aj príklad od zvieracích hrdinov.