Mary a Max (2009)

V každom z nás je jedna Mary a jeden Max ... P.S. mám rád hnedú farbu, P.P.S. najradšej pijem práve Earl Grey P.P.P.S chovám rybičky a keby som im dával mená, mal by som asi Henryho MCXI. P.S.láska skutočne bohužiaľ nemá rovnicu P.S.S.kešu orechy sú vlastne jadierka ovocia zvaného kešu jablko. P.S.S.S. Prepáč.

Útěk do divočiny (2007)

Život je krásny aj keď sa nám občas takým nezdá. Či budeme v živote bojovať alebo ním kráčať vpred je na nás. V boji vždy niekto prehrá, cesta sa raz iba pokojne skončí. Christopher McCandless si vybral boj, ktorý prehral.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film má perfektný príbeh aký som v inom filme o 2.sv. vojne nenašiel, knižná predloha otvorila neuveriteľne zaujímavú tému, ale film ju bohužiaľ za tých kratučkých 90 minút nedokázal spracovať. Videnie rodiny je neskutočne naivné. Herci mali veľmi málo miesta na dialógy a preto to celé pôsobí dosť nelogickým dojmom. Nevyužitý potenciál za ktorý by som dal 60 percent vyrovnal len úchvatný koniec. Škoda, takýto príbeh by si zaslúži 5*. 75%.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Tento film je skrátka môj štýl. Upravený angličan a magor ktorý je vlastne génius. Celkovo je to veľmi vtipné a má to nadhľad. Nádherne to nadväzuje štýlovo na jednotku. Hudba ako obvykle od Hansa Zimmera je úchvatná. Nemám čo dodať k dobrému filmu na dlhý večer. 4 hviezdičky ... prečo nie 5 ? Chýbali mi pocity.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Téma útek z väzenia nemá nič nové čo by mohla priniesť a svoj tieň nikdy neprekročí. Ani vynikajúca hudba nepridá poslednú hviezdičku.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Game of Thrones napriek spočiatku nudným a nevýrazným dielom, sa kryštalizuje do skutočne vyzretého seriálu. Napriek mierne prehnanej brutalite a evidentnej snahe udržať sledovanosť pomocou vyzliekania každej herečky, ktorá sa čo i len okrajovo objaví na scéne, dávam 65 %. Podľa smerovania deja časom možno ešte pridám.