Cirque du Soleil: Kooza (2008) (divadelní záznam)

Byl to nejlepší Boží hod, jaký jsem kdy zažil. Když jsem si tenkrát zapnul televizi, připoutal jsem na dobrou hodinu a půl k sedačce i zbytek rodiny a dokonce se obvolávaly babičky, ať si to pustí taky.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Všechno to začlo, když jsem se 2 spolužaček zeptal, o čem se baví. Tak mi ve zkratce popsaly seriál Misfits, že prý to je super, že se u toho nasměju a že je to i napínavé. To, co mě ale čekalo, naprosto předčilo mé očekávání. Díky Nathanovi znám desítky nových nadávek v Angličtině, kterou jsem považoval v otázce nadávek velmi chudou. Nathanovy keci jsou opravdu to, proč bych tento seriál doporučil každému. V podstatě těm 2 spolužačkám musím poděkovat za novou závislost.

Ve stínu (2012)

Úprava prvního naprosto nesrozumitelného komentáře, který odpovídal mému naprostému nadšení, že ta česká novodobá kinematografie není tak v prdeli. Prostě tenhle film dokázal skvěle vystihnout atmosféru oné doby, Ivan Trojan zase ukázal, že patří mezi současnou českou hereckou elitu a velmi milým překvapením byl soundtrack, který jsem si taktéž náramně užil. Tento film mi může posloužit jako další argument, proč s komunisty na věčné časy jen v tom nejhorším snu.

Rivalové (2013)

Při scéně z nemocnice se mi udělalo vyloženě špatně. Daniel Brűhl hrál bolest výtečně. Hned jsem si vzpomněl na své nejbolestivejší návštěvy nemocnic a při vědomí, že jsou daleko horší bolesti, jsem se málem vyvrátil.

Knoflíkáři (1997)

"Neřeš, nepřepínej!" - tak už konečně vím, odkuď pochází ta hláška, která je v mojí rodině tolik populární. Tohle je stále český film, kde těm hercům věřím to, co hrají. Jiří Kodet a Vladimír Dlouhý odvedli skvělou práci - jejich grimasy a prupovídky snad už asi nikdo nepřekoná. Tento film mi však připadá výjimečný hlavně kvůli takovým vedlejším vtípkům, kterých si člověk nemusí hned všimnout. Třeba když taxíkář projíždí Prahou a vedle na chodníku je vidět úchyl, který na kolemjdoucího rozhrne svůj kabát a ukáže se mu v plné kráse. Tohle je prostě kultovní film.

Neúplatní (1987)

Zde se musím přiznat, že jsem propotil dvoje ponožky a po shlédnutí jsem okamžitě ubral o jednu hvězdu filmu Gangster squad. Morricone, ačkoliv to není jeho top kousek, zase krásně dotvořil velmi podstatnou část filmu - hudbu.

Surfařka (2011)

Reklamy na Nově jsem silně podcenil, jenže když ona ta Nova si udělá takový trailer, že se pak jen bojíte v těch osm večer na jejich kanál přepnout. No každopádně to bylo velmi sympaticky zahrané, byla tam pěkná hudba a hlavně ty záběry na ony jízdy po vlnách, při těch jsem jen litoval, že nemám televizi s uhlopříčkou 3 metry, protože surfování je překrásný sport, je to můj sen zkusit si to. Dalo by se říct, že u tohohle filmu jsem se rozplýval.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Přesně takový film bych chtěl vidět v letním kině, místo všech těch sraček, co u nás dávají. Každopádně, tenhle film byl super po stránce jak příběhové, tak blá blá blá a tak dále. Prostě se mi to líbilo a taky se přikláním k názoru, že to je nejlepší německý film. Tento fakt ovšem ve mně také vyvolává otázku, proč němci nenatočili takových filmů víc?

Trans (2013)

Stalo se poprvé, že by mě film zradil. Spoiler: Celou dobu ukazuje hlavního hrdinu jako toho dobrého a nakonec je z něj snad největší hajzl! Bomba! Prvně jsem chtěl dát 4 hvězdičky, nakonec dám 5. Tenhle film si mě získal snad vším - příběh, hudba a další ostatní věcičky, které se dají na filmu hodnotit. Komentář, který mě pobavil: Enšpígl

Tenkrát na Západě (1968)

Spousta lidí mi tento film doporučovala, ale zároveň odrazovala, že je zdlouhavý a nudný. Musím říct, že jsem se navzdory dlouhým záběrům do očí ani chvíli nenudil, ba naopak jsem byl velmi napjatý. Tenhle typ filmu mi neuvěřitelným způsobem sedl a okamžitě jde do mojí Top10.