Agatha Christie's Poirot - Třetí dívka (2008) (epizoda)

Výborný diel, mrazivá atmosféra, fantastická zápletka, veľké napätie, nečakané rozuzlenie. Typická ukážka geniality Agathy Christie, navyše výborne sfilmovaná s nenahraditeľným Davidom Suchetom.

Ajťáci (2006) (seriál)

Ak máte už dosť amerických seriálov a amerického humoru tak IT Crowd je výbornou alternatívou. Máme tu čo dočinenia s britským humorom, ktorý je podstatne menej prehnaný ako americký a nemenej vtipný. Je škoda, že má pomerne málo dielov ale tvorcovia sa asi riadili mottom - V najlepšom treba prestať. A to sa im podarilo.

Alice, sladká Alice (1976)

Kvalitný horor, ktorý sa od začiatku nesie v mrazivej atmosfére. Námet je originálny a dej dokonale prepracovaný, plný nečakaných zvratov a môže sa pochváliť aj naozaj prekvapivým rozuzlením, ktoré nemá žiadne logické zádrhely. Oproti dnešným hororom Communion vyniká aj v tom, že správanie postáv je reálne, nemusel som sa každú chvíľu pozastavovať nad nelogickosťou konania postáv (čo je pri dnešných hororoch úplne bežný jav). Pozitívne hodnotím aj skvelú hudbu, ktorá je už sama o sebe dosť mrazivá. Herci boli taktiež výborní, uveril som im to.

Alma (2022) (seriál)

Som rád že som sa odhodlal pozerať seriál, ktorý má pod 60 percent. Osobne mu nemám čo vytknúť a podľa mňa to bolo perfektné. Bolo to napínavé, mysteriózne, mind blowing a emotívne, v podstate všetky moje najobľúbenejšie kategórie. Asi top bol výkon herečky, ktorá hrala hlavnú postavu, jej postava sa veľmi menila a vždy to zahrala perfektne. Čiže kto váha to pozrieť kvôli zlému hodnoteniu a náhodou nájde môj komentár tak určite odporúčam ak máte radi záhadné mind blowing veci :)

Americký X Factor (2011) (pořad)

Trápne a úbohé, plné amerického afektu z ktorého sa normálnym ľuďom akurát tak dvíha žalúdok. A aby som nezabudol, ako všade aj tu pravidelne víťazia najväčšie sociálne prípady ktoré si získajú hlasy svojim ťažkým životným príbehom a nie spevom.

Atlas mraků (2012)

Dokonalé! Všetko do seba geniálne zapadá. Určite jeden z najlepších filmov. Nižšie hodnotenia sú odrazom toho, že film je pomerne zložitý a ako tak čítam komentáre, dosť ľudí ho nepochopilo, čo je (ich) škoda.

August Underground's Mordum (2003)

Takmer nepozeratelný humus ktorý nemá s umením nič spoločné. Ale dokáže pobúriť a zhnusiť, čo asi aj bolo zámerom tvorcov, takže svoj účel spĺňa.

Bez dechu (2011)

Po zhliadnutí tohto filmu mám zmiešané pocity. Na jednej strane tu je otrasný scenár, úplne nereálny dej a tragický Taylor Lautner. Na druhej strane musím pochváliť vynikajúci výkon Lily Collins. Bohužiaľ to horšie prevážilo a film nemôžem hodnotiť vyššie ako 4/10.

Bezva vejška (2006)

Výborná americká komédia, ktorá oproti veľkej väčšine komédii podobného typu nie je plná oplzlostí a trápneho prehnaného humoru. Síce príbeh nie je úplne reálny ale na kvalite a zážitku z filmu to neuberá. Je to komédia oplývajúca veľkým počtom humorných scén a situácii. Čo robí Bezva vejšku výnimočnou sú silné scény ktoré neraz prinesú divákom zimomriavky, čo je podla mňa v komédii veľké umenie.