• Fantasy

Terminátor (1984)

Terminátor je v podstatě ptákovina trikového středověku. Ale chodící almara Arnie je exot a tak ani nemusí moc hrát. Navíc vidět toho plecháče na dvacet let staré zaprášené véháesce s německým dabingem přemluveným jednohlasně do češtiny má něco do sebe. Akorát pán to s překladem zapíchl předčasně a tak slova v závěrečné scéně u pumpy jsem už jen odhadoval.

Rosamunde Pilcher - Mraky nad mořem (2007) (epizoda)

"Jennny, já ale miluji Tebe a ne jachtový klub!". Prohlásil pižďuch John delfíní samaritánce Jenny. P.S. Už aby byla rekonvalescence za mnou nebo mě trefí.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Charisma, charisma, charisma. Intergalaktičtí "čmeláci" vysávající život jsou fajnově strašidelní, ale ta lidská posádka Atlantidy nemá potřebnej vodpich. Takové neškodné myšky. Slabá trojka.

Terminator Salvation (2009)

Scifi legenda se nám smrsknula na efektní přestřelku evolučně vyspělých toastovačů se žhnoucíma žárovičkama, očima a zbytku přeživší civilizace. Po napínavější zápletce, nedejbůh logice ani památky. Během pár sekund, kdy se na scéně objevil Arnie mi došlo, že on dělá nejspíš Terminátora ultimativní filmovou klasikou. Bez něj to jednoduše není ono.

Knight Rider (1982) (seriál)

"Er kommt, Knight Rider....Ein Auto, ein Computer, ein Mann....Knight Rider, ein Mann und sein Auto kämpfen gegen das Unrecht." Osmdesátková seriálová legenda. Oči jsem měl na ORF pokaždé přilepené i přestože jsem nerozuměl ani slovo. Svým nadčasovým designem mě ohromoval ukecanej černej skákací Pontiac, kterého řídil frajer v černé kožené bundě, "Majkl". Zdatně mým hrdinům sekundoval půvabný mechanik Bonnie. Jo, klukovské sny a vůbec láska, která nerezaví. I když dnes působí spíš úsměvně. P.S. Pamatuju si díl, kdy jeden obrněnec zdemoloval porouchaného KITTa. To byly potoky slz :-)

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Ne, nezbláznil jsem se, 3 hvězdy putují růžovce s plným vědomím. Poté, co jsem nepovinně povinně zkoukl nějakej ten díl, musím uznat, že charaktery a jednání některých postav nejsou úplně nezajímavé. Fajn oddechovka. Určitě by ale nebylo od věci scénář krapet proškrtat, dvě třetiny herců vyházet a přidat pořádný záporáky a mrchy.

Ajťáci (2006) (seriál)

Jako ajťák můžu o seriálu zodpovědně říct, že je všechno špatně ;-) Roy a Moss jsou ukecaní troubové mající problém se začlenit do reálné společnosti (zejména té dámské). Ale to by klidně mohli být i účetní. Typický ajťák je tichý introvert s jedinečným, ne vždy běžným smrtelníkem pochopitelným, smyslem pro humor, s dobře vyvinutým logickým myšlením a brilantními teoretickými a analytickými schopnostmi. Vivat Google :-) Vtípky dvou asociálních kreténů a ukejhané husy dostatečně nevyužívaly potenciál unikátního živočišného druhu ajťáků. Nuda!

Star Trek (2009)

Přestože jsem Abramsův Star Trek sledoval v pohodlí kina, zážitky by se daly přirovnat k vzrušující jízdě na palubě USS Enterprise. Sám, na můstku, všude blikající čudlíky a rudé výstrahy na obrazovkách, porouchaná pravá gondola, nefunkční inerciální tlumiče, selhávající warp jádro, minimální štíty, a řítící se zběsilou rychlostí skrz romulanské minové pole. Mozek zaplaven endorfinem a adrenalinem. Příběh sice nepatří k těm nejpestřejším, to ostatní bylo ale zcela fantastické. Velmi silné čtyři hvězdy.

Nestyda (2008)

Podstatná část hvězdiček je za staré dobré fláky Redla, Michnové, Hegerové, Bárty a dalších. Sice šly mimo film, ale co už. Průměrná Hřebejkovina.