Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

Obvykle pri tomto seriáli nehodnotím jednotlivé epizódy ale tu spravím výnimku. Za ten konec 10/10

Louis Pasteur (1977) (TV film)

3. diel by mohol byť o polovicu kratší ale inak super. Slovenské filmy najmä tie moderné považujem za podpriemerné ba až odpadové, ale tento.... fakt dobrá práca.

Mr. Robot (2015) (seriál)

.... Goodbye Mr. Robot. ❤️

Sedm světů, jedna planeta (2019) (seriál)

Ano, tak ako mnohi uz spominali, podobne tu uz bolo. No ja v tom vidim dalsiu prilezitost (a takych nikdy nieje dost) ako nam tuto temu podat v inom uhle. Minimalne si to zopakujeme. Uchvatne zabery, super hudba, posolstvo, zdroj informacii, a v neposlednom rade (co uz zacinam docenovat) vyborna praca stabu... su charakteristicke pre taketo dokumentarne serialy: Frozen Planet, Life, Planet Earth (1,2), Our planet .. a pridava sa k nim aj 7 worlds 1 planet. :)

Naše planeta - Ze zákulisí (2019) (epizoda)

5 hviezdičiek za ich fantastickú prácu. Byť strčený dlhé mesiace v jednej chatke pre pár sekúnd záberov (teda ak sa podaria) je niečo čo si zaslúži obdiv. Vidíte deti a mentálne slabší dospelí jedinci? Títo ľudia to dokážu a vy nedokážete obsedieť doma ani pár týždňov? Aspoň môžete porovnať ako ste rozmaznaní, hanbite sa. Všetkým ľudom za týmto dokumentom patrí veľká česť. 👍 :) Ale menšia výtka: ten záver s tými padajúcimi mrožmi. Mohli sme to vidieť v upútavke, videli sme to aj v regulérnej epizóde. Ja viem, je to tragické ale bolo naozaj potrebné to tak zvýrazňovať aj v tomto dokumente úplne na koniec? Myslím, že sa tým dosť zatienila hlavná myšlienka tohto Behind the Scenes. :/ škoda no. (Okrem toho v 7 svetov 1 planeta- dalsieho dokumentu ktory sa hadam robil zarovno tohto len nieje od Netflixu ale od BBC, to tiez bolo ukazane a vysvetlene). Inak ako vravím nechám to na plnom hodnotení už len kvoli práci tých ľudí. :) P.S: bolo by fajn keby takéto dokumenty a dokumenty o dokumentoch púšťali v škole vrámci vyučovania žiakov ale aj pred správami na televíznych staniciach trebárs.

Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

Na doporučenie suseda... ešte, že niesme pohádaní. :D Fakt jedna: milujem Davida Tennanta jakošto Doctora Who. Fakt dva: milujem tématiku Vikingov v spojitosti s prírodným prostredím Škótska, Írska apod... Nechápem ako som mohol tento snímok minúť... o 6 rokov! Cítim dlh voči tomuto filmu. Ale no dobre, lepšie neskoro ako nikdy. :D Prvé dve tretiny filmu sú super, potom to chvíľu kolíše, niektoré scény sú divné a nesedia mi ako napr. čo spomínala užívateľka l.enik.c. Ale na úplný koniec sa to zase o dosť zlepší. Výsledok 5/5. Dal by som tomu aj menej ale som zaujatý ... ved viete: Tennant a tak... :D

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nebyť toho úplného konca (romantický happy end) bolo by to dokonalé, možno až príliž. čo je na jednu stranu škoda, že tam predsa len dali ten šťastný párik (tak časté klišé u skoro každého žánrovo podobného filmu), no v opačnom prípade by som fakt nevedel ako toto adekvátne ohodnotiť kedže by som tomu chcel dať aj 6 alebo aj viac z 5 a to sa nedá. :D

Narcos (2015) (seriál)

Za prvé 2 série- o Escobarovi dávam 5 z 5. Niektoré časti boli úplne že mega, trochu mi to nielen tematicky samozrejme ale aj kvalitou, napínavosťou pripomínalo Breaking Bad. 3. séria o kusok slabšia kvoli miestami prehnanej dramatizácii a deus ex machina ale zachraňovali to hl. postavy.

Ant-Man a Wasp (2018)

Tak toto bola PECKA! Ak som jednotku považoval za fakt, fakt dobrý film, toto je ešte lepšie. Z tohto som mal odosť lepší (väčší) zážitok než z INFINITY WAR 1. Vtipné, akčné, dojímavé, rodinný prvok, ale aj psycho a zimomriavky. Veľmi sa mi páči ako sa tvorcovia filmu na tomto dokázali vyhrať (po technickej stránke vrámci zväčšovania- zmenšovania, mravčie posily, autokino, garáž s agličákmi atd...) Naozaj, takto to má vyzerať. Bol som na tento film nahajpovaný, až som sa bál, že ma to, ako sa často v takýchto prípadoch stáva, sklame, avšak ono ma to ešte viac prekvapilo :) P.S.: 1. potitulková scéna :O