Zlatíčko (2004)

Fámozní herecký koncert Jude Lawa s brilantně napsanými dialogy a velice dobrou režií. Opravdu smekám. Už dlouho mě žádné jiné romatické drama nepobavilo a nezahřálo tak na duši jako právě Alfie. 90%

Drsný časy (2005)

To teda byla jízda. Christian Bale v roli psychicky narušeného mariňáka odvádí na plátně naprosto dokonalý herecký projev. Za zmínku určitě stojí i Freddy Rodriquez, který je Balovou dvojkou ve filmu. To co film zvedá z průměru je jeho skvělý scénář a režie s kterou se David Ayer dokonale vypořádal. Do poloviny filmu jde spíše o lehce nadprůměrnou jízdu ale konec filmu je naprosto nepředvídatelný a nezapadá do škatulky mainstreamových filmů, což velmi oceňuji. Eva Longoria dostala ve filmu velmi málo prostoru ale i tak svojí zvládla velmi dobře. 90%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

3:10 Vlak do Yumy mě přesvědčil, že I v současnosti se dá natočit kvalitní western, kterému toho lze jen velmi málo vytknout. Duo Russel Crowe a Christian Bale snad ani nemá cenu komentovat :-)

Temný rytíř (2008)

Jedinečný film. Temný rytíř je přehlídka dokonalého filmařského řemesla. Na plátně vše klape jak má. Akce střídá akci a divákovi nezbývá než se zatajeným dechem nevěřícně sledovat filmové plátno. O talentu režiséra Nolana už se snad ani nemá cenu dlouze rozepisovat. Je neuvěřitelným přínosem celé série Batmana a když porovnám jeho filmy o netopýřím muži s těma předchozími je srovnání téměř až úsměvné. Přesně takto měl být Batman poprvé zfilmován. Nic nelze vytknout ani hercům v hlavních rolích. Nejvýraznější postavou je poprávu Joker. Filmové plátno doslova ožívá s jeho příchodem. Těžko uvěřit, že za namalovanou klaunovou maskou se skrývá Heath Ledger. Z jeho šílené role místy doslova mrazí a hraje nejpřesvědčivě jak může. Po odchodu z kina to bude právě on, který zůstane dlouho zaryt ve vaší paměti. Ani trochu se nedivím spekulacím, že Heath by mohl být posmrtně nominován na Oscara. Film lze jedině každému doporučit. Nejsem žádným zarytým fanouškem Batmanovské série a i přesto je to můj největší letošní zážitek. Jediné co by se dalo filmu vytknout je jeho příliš dlouhá délka. Zkrátit v druhé polovině film o 10-15 minut, myslím si, že by to jen prospělo. I tak je ale Temný rytíř nejlepší film roku 2008. O tom jestli i všech dob ukáže až čas. K prvenství má ale našlápnuto velmi dobře. Kde je šestá hvězdička ?? :-))

Sirotčinec (2007)

Výborně natočené drama s opravdu místy velmi mrazivou atmosférou. Musím se přiznat, že v určitých chvílích sem skutečně ani nedýchal. Skvěle zahraná role Laury v podání Belén Ruedy. Z filmu je znát rukopis práce Guilerma Del Tora a pokud se Vám líbil Faunův Labyrint, tak i zde nemůžete šlápnout vedle. 90%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Brilantní drama mistra psychologie Sidneyho Lumeta, který dokázal natočit v jediném interiéru film, který nenudí a dokáže být velmi zajímavý.

Tenkrát v Americe (1984)

Mafiánská klasika, kterou bych se nebál posadit vedle geniální trilogie Kmotr. K filmu až na jeho hodně dlouhou stopáž nemám jakýkoliv výhrad.

25. hodina (2002)

Edward Norton je prostě Edward Norton. Nemohu si pomoct ale obsazením tohoto herce v jakémkoliv filmu z něj udělá nadprůměrný snímek. Ani u 25 hodiny tomu není jinak. Skvěle natočené drama o posledních dnech před cestou do vězení je dokonale zrežirováno s vynikajicím scénářem. Spojení Norton a 5 hvězdiček opět dokonale sedí.

Velký útěk (1963)

Kvalitní film se podle mě pozná, že přestože jeho stopáž o mnoho přesahuje 2 hodiny, tak i vás ani na sekundu nenudí a je stále něčím zajímavý. Každého takového filmu si moc vážím a po dnešku i filmu Velký útěk. Snímku nelze nic vytknout. Steve McQueen je zkrátka nezaměnitelný. 95%

Carlitova cesta (1993)

Spolu se Zjizvenou tváří nejlepší De Palmův film s hereckým koncertem v podání Al Pacina. K tomuto filmu se nemá cenu moc rozepisovat jelikož vše podstatné již bylo řečeno. Řeknu pouze tři slova. Naprosto famózní film.