Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Film, i když od Alice Nellis, velmi připomíná Vejdělkovy filmy Ženy v pokušení a Muži v naději. Samotný děj je vtipný, ale velice předvídatelný. Nejlépe na mě působila postava homosexuála ztvárněná Ondřejem Sokolem za což dávám 2,5 hvězdičky. Film mě pobavil, ale nenadchl a asi zapadne v mé zapomnění.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Famózní triller, můj nejoblíbenější žánr, ve verzi 2009 na mě postavy i prostředí působí velice skutečně a dá se říct, že lépe než ve verzi 2011. Co se týče děje byl umělecky ořezán od knižní předlohy a neztratil nic na své atraktivitě a napínavosti.

Motýlek (1973)

Shlédnutí tohoto filmu jsem odkládal velice dlouhou dobu, i když mě byl z mnoha stran doporučován. Film velice jasně ukazuje touhu po svobodě bez dalších dodatků. Velice mě zaujaly tělesné proměny Steve McQueena. Film na mě působí na jedné straně velice drsně (prostředí věznice) a na druhé téměř romanticky (krásná příroda, krásné domorodky…)

Vyměřený čas (2011)

Po dlouhé době jsem byl v kině na žánru scifi. Film byl zajímavý tím, že nekladl důraz na technický pokrok, ale na „scifi myšlení“. Oba hlavní protagonisté Justin Timberlake i Amanda Seyfried zahráli film velice slušně, i když je nepovažuji za nějak špičkové herce. V celkovém dojmu na mě film působil velice pozitivně.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Tento díl si v ničem nezadá s původní trilogií. Je nabitý šíleným humorem a erotikou, která není v žádném případě přehnaně vulgární. Na hlavních představitelích je vidět, že i přes své každodenní starosti mají dostatek pubertálních nápadů, aby zaplnily humorem téměř 2 hodiny filmového času.