Po svatbě (2006)

Kameramani uz by opet mohli zacit pouzivat stativ.

Nuga geunyeowa jasseulkka? (2006)

Asi nejperverznejsi korejska komedie, jakou jsem zatim videl - a nevim proc, ale padlo mi to do noty [sam se divim].

Ssonda (2007)

Vypada to, jako by tvurce inspiroval Falling Down - aneb kazdy pohar jednou pretece.

Mrtvá a živá (1940)

Prekvapive kvalitni film, ma spad, napad - bez problemu obstoji i v dnesni dobe. Patri k tomu nejlepsimu z Hitchcockovy tvorby.

Chléb náš vezdejší (1930)

Syn farmare jede do mesta prodat psenici a najde si tam nevestu. Priveze si ji domu, jeho otec je ovsem proti, protoze neveri, ze by se ti dva mohli do sebe zamilovat za tak kratkou dobu a citi v tom ze strany nevesty nejaky podraz. Do toho prijdou zne, objevi se namezdni delnici a uz je konflikt na svete. Moc pekne dilko.

Monday (2000)

Muz se probudi po pitce v hotelu a vzpomina, co se mu vsechno prihodilo. Uz uvodni scenka s pohrbem stoji zato: v obradni sini zazvoni telefon a doktor pozustalym sdeli, ze mrtvola ma voperovany kardiostimulator, ktery ovsem v kremacce muze vybuchnout. On sam nema cas, takze je treba najit dobrovolnika, ktery mrtvolu rozrizne a precvakne cerveny drat kardiostimulatoru a tim ho vyradi z cinnosti. Chopi se toho samozrejme nas hrdina - oba draty jsou ale cervene...

Navěky drakem (1988)

Nadherne akcni sceny a navic mi to pripadlo dosti vtipne - nezbyva nez dat *****

Umizaru (2004)

Film zachycuje vycvik novych clenu japonske pobrezni hlidky. Hlavni akter si behem vycviku najde divku a skrze necekanou ztratu sveho partaka je konfrontovan nejen se smrti, ale i s traumatkem hlavniho vycvikoveho instruktora.