Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (225)

plakát

Kukačky (2021) (seriál) 

Základní premisa Kukaček napovídá, že se seriál bude zabývat především výměnou dětí a z ní vyplývajících otázek typu, jaké to má psychologické dopady na rodiče i děti, kdo za to může a jak se v této nepřirozené situaci zachovat. Ovšem tvůrci seriálu se rozhodli ústřední výměnu dětí přetavit v dojemné lidské drama, kde každá vedlejší postava má své místo a dostatek prostoru na to, aby Kukačky nebyly jen seriálem o záměně dětí, ale kronikou běžných lidí z města i venkova, jejichž životy se navzájem přímo i nepřímo ovlivňují. Výměna dětí je stěžejním tématem seriálu, ale Kukačky toho divákům nabízí mnohem víc. 8/10 Více v mé recenzi na webu Fandíme Seriálům.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021) 

Fanoušci a podpůrci Snydercutu mohou zajásat. Zack Snyder přivedl na svět svou čtyřhodinovou vizi Justice League, která se s Mužem z oceli pere o nejlepší hraný komiksový film z dílny DC od dob Nolanova Batmana. Nejspíš jsem blázen, ale já se po celé ty čtyři hodiny královsky bavil. Takto epický a akcí narvaný komiksový film tu nebyl od Endgame. Dokonce bych řekl, že po stránce monumentálně dunivého soundtracku a všudypřítomného pocitu, že tady jde o všechno, Snyderova Justice League překonává čtvrté Avengers. Vizuální efekty se povedlo doladit do podoby, že by snímek ani v kině nevypadal špatně. A pokud by nyní byla ta možnost, tak si ty čtyři hodiny vychutnám na velkém plátně s radostí znovu. Formát obrazu 4:3 nebyl ten nejlepší nápad, ale po první kapitole jsem si na něj zvykl a po zbytek sledování mě to již nerušilo. Na poli čtyř hodin se o každé z vedlejších postav dozvíme dostatek informací, abychom se se všemi alespoň částečně seznámili. Zejména Flash zde konečně nepůsobí otravně a blíží se svému kreslenému předobrazu z komiksových sešitů, který mě nadmíru baví v animácích od DC. Snad jen Marian Manhunter si mohl vysloužit pár scén navíc, protože zde se diváci neznalí komiksů a animáků od DC nebudou chytat vůbec a první představení tohoto hrdiny v půlce filmu pravděpodobně většinu diváků vyvede ze sledování. Jediným slabým článkem v obsazení je stále nesympatický Ray Fisher. Jeho Cyborg je postavou, která mi v jeho podání nebude chybět. Ovšem představa, že tohle byl poslední film s Batfleckem, Alfrédem v podání Jeremyho Ironse a Henryho Cavilla coby perfektního představitele Supermana mě vůbec netěší, ale jsem alespoň vděčný za tento 242minutový přídavek a napravení pachuti z nedomrlé Justice League. Dokážu si představit, že si za pár let udělám příjemný devíti a půl hodinový maraton Muže z oceli, prodloužené verze Batman v Superman a Snyderovy Justice League a budu si vychutnávat temně laděnou komiksovou zábavu plnou epické akce, skvělých hereckých představitelů slavných superhrdinů a velkolepého soundtracku. Je mi však nadmíru jasné, že takových je nás minimum. 9/10

plakát

Slovania - Muž bez mena (2021) (epizoda) 

Opětovné spojení producentky Hrycovej s režisérem Petrem Bebjakem a kameramanem Martina Žiarana se po celovečerním thrilleru Čára vyplatilo. Na Slovanech je znát, že jej vytvořili ostřílení tvůrci, kterým se podařilo tento na středoevropské poměry velkolepý projekt ustát se ctí. Slované nepůsobí po žádné z řemeslných ani hereckých stránek amatérsky. Tvůrci zvolili pro začátek snad až příliš pomalé tempo a bohužel prvotní intrikánské zvraty žádného diváka vůbec nepřekvapí. Nicméně středověká atmosféra, kde lidé žijí ve všudypřítomném nebezpečí a obrací se s prosbami k bohům, by se dala takříkajíc krájet. Velkým plusem je i výborný hudební podkres, jenž umocňuje zážitek z pilotního dílu, ve kterém se toho po dějové stránce příliš nestalo, ale v paměti vám Slované díky němu minimálně do dalšího dílu zůstanou. Pokud tvůrci v následujících epizodách trochu přišlápnou plyn a prostor dostanou i další postavy než jen svéhlavý bojovník Radúz (Tomáš Maštalír), tak zde máme kupodivu slušnou dvanáctidílnou náhradu za Vikingy. Tato slovensko-ukrajinská produkce zaslouží nemalý obdiv, a především pozornost nejenom tamějších diváků. 7/10 Více v mých prvních dojmech na Fandíme Seriálům.

plakát

The Mandalorian - Kapitola 9: Šerif (2020) (epizoda) 

Vyjma ohrané zápletky a pocitu, že až na finální záběr, úvodní epizoda příběh nijak neposunula, se nedostatky nacházejí jen stěží. První sezónu sice nepovažuji za jeden z nejlepších seriálů loňského roku, ale i tak mě na Mandalorianovi nesmírně bavil neokoukaný pohled na známý filmový svět, ústřední postava, která dokáže oplývat charismatem i přesto, že zásadně nesundává helmu, jeho dětský zelenkavý svěřenec a na seriálovém poli jedinečná řemeslná a vizuální stránka. Všechny vyjmenované aspekty jsou zpátky a já po následujících sedm týdnů bude s nadšením vyhlížet další pátek, kdy vyjde nový díl. 8/10 Více v mých prvních dojmech na Fandíme Seriálům.

plakát

Emily in Paris (2020) (seriál) 

I přesto, že je Emily in Paris prostou naivní romantickou komedií bez špetky invence, tak musím uznat, že mě seriál vcelku bavil a dokážu si představit, že pro něžnější povahy by mohl být seriál skvělou volbou na odreagování po pracovním dni. Nečekejte od Emily in Paris další Sex ve městě. Tento seriál rozhodně není série, kterou si s chutí pustíte zas a znova. Jako jednorázová záležitost je Emily in Paris až na pár zádrhelů ucházející romantikou, u jejíž dialogů je lepší nepřemýšlet. 5/10 Více v mé recenzi na Fandíme Seriálům.

plakát

Chlast (2020) 

Chlast je famózním dramatem a současně celistvým pohledem na naši společnost, ve které lidé kroutí hlavou spíše nad tím, když někdo nepije než naopak. Film nahlíží na alkohol z mnoha úhlů. Je alkohol zrádnou drogou, jež bezútěšně ničí lidské životy, či blahodárným pomocníkem, díky kterému se uvolníte a prožijete každodenní chvilky plnými doušky? Chlast stejně jako alkohol ukrývá mnoho tváří a je jen na vás, kterou po projekci přijmete za svou. 9/10 Více v mé recenzi na Fandíme Filmu.

plakát

Banda - Série 2 (2020) (série) 

Vyjma rozdrolení příběhu na vedlejší dějové linky, z nichž ne všechny si svůj prostor zaslouží, jsou dalším neduhem má nepřiměřená očekávání. Na druhou sezónu jsem se těšil jako na málokterý jiný letošní seriál. I přesto, že se mi líbí, kam tvůrci příběh směřují a co udělali se stále širší skupinou důležitých vedlejších postav, tak mi druhá řada přišla až příliš roztahaná. Hodinový formát je na těch pár akčních výjevů v každé epizodě nepřiměřený. Ukecanost a roztěkanost sráží jinak nadprůměrný seriálový zážitek. Pokud se vám líbila první řada, tak věřím že se budete bavit i u druhé sezóny. Jen doporučuji držet očekávání na uzdě, abyste nečekali něco, co je nakonec na poli seriálové tvorby neuskutečnitelné. 7/10 Více v mé recenzi na Fandíme Seriálům.

plakát

Bábovky (2020) 

Stejně jako valná většina filmových adaptací, ani Bábovky nedosahují kvalit literární předlohy, a to i přes to, že se na scénáři spolupodílela autorka Radka Třeštíková. Současně se ale nejedná o propadák, který by dělal románové předloze ostudu. Mezi největší devízy snímku patří nadstandardní herecké obsazení a uvěřitelné ženské hrdinky. Konečně se nejobsazovanější čeští herci objevili ve vztahovém dramatu, jež nehýří trapnými vtipy, nesnesitelnými mužskými postavami a přeslazeností. Nečtenáři mají po zhlednutí snímku o důvod víc přečíst si skvělou knižní předlohu a čtenáři se dočkají dodatečného epilogu, který v románu chyběl. 7/10 Více v mé recenzi na Fandíme Filmu.

plakát

Westworld - Parce Domine (2020) (epizoda) 

Nedovedu si představit, že by se třetí sezóna Westworldu mohla rozjet lépe. Dvouleté čekání, zdá se, zaručilo výživný příběh, který by měl být semknutější i díky snížení počtu epizod z deseti na osm. První díl za hodinovou stopáž dokáže překvapivě rychle rozvinout hlavní zápletku kolem pomstychtivé Dolores, ale i nové charaktery z nichž nejvíce pozornosti přitahuje deprimovaný Caleb s tváří Aarona Paula. Tvůrci navíc zatím nevyložili všechny karty na stůl a tak o záporákovi s tváří Vincenta Cassela se dozvídáme jen z náznaků a ani Muž v černém se zatím nevrátil na scénu. Celostátní karanténa by mohla být dobrá záminka pro všechny neznalce Westworldu, aby tento seriálový rest, co nejdříve napravili. Kompletní první dojmy najdete na webu Fandíme Seriálům.

plakát

Po hlavě - Švédská trojka (2020) (epizoda) 

Největším problémem seriálu jsou nezajímavé postavy, nudné dialogy a nepřesvědčivé herecké výkony v epizodních rolích. I přes umírněnou stopáž necelé půl hodiny mě seriál v několika momentech nudil a místy až rozčiloval amatérstvím, které se před kamerou odehrávalo. Ústřední herecké obsazení je na tom naštěstí o poznání lépe, ale problémem je nezábavný scénář, který v pilotní epizodě nepřinesl téměř žádné vtipné momenty a vypointované dialogy. Jedinou komediální záchranou zbyl mozek v podání Igora Chmely, jehož pár scének vyvolalo střídmé pousmání. A to je bez debat na komediální seriál málo.I přes nevytěžený koncept mozku a prozatím nezábavné dialogy i příběhové linky mám po prvním dílu dojem, že by se v nadcházejících dílech mohl seriál zlepšit. Ne, že by se z něj mohla rázem stát komediální bomba, na kterou se bude za pár let vzpomínat, avšak alespoň průměrný komediální seriál s několika vydařenými scénkami by se z toho ještě vyklubat mohl. 3/10 Mé kompletní první dojmy najdete na webu Fadíme Seriálům.