Sahara (1983)

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : VÍŤAZ (1) : Najhorší herec VR - Brooke Shields (hrajúca s fúzami), NOMINÁCIE (+1) : Najhoršia herečka - Brooke Shields.

Superdívka (1984)

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : NOMINÁCIE (2) : Najhorší herec - Peter O'Toole, Najhoršia herečka - Faye Dunaway.

Body Rock (1984)

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : NOMINÁCIE (2) : Najhorší herec - Lorenzo Lamas, Najhoršia pieseň - "Smooth Talker".

Where the Boys Are (1984)

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : VÍŤAZ (1) : Najhoršia herečka VR - Lynn-Holly Johnson, NOMINÁCIE (+4) : Najhorší film, Najhorší scenár - Stu Krieger, Jeff Burkhart, Najhoršia hudba - Sylvester Levay, Najhorší nový herecký objav - Russell Todd.

Sheena (1984)

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : NOMINÁCIE (5) : Najhorší film, Najhoršia herečka - Tanya Roberts, Najhoršia réžia - John Guillermin, Najhorší scenár - David Newman, Lorenzo Semple Jr., Newman Stevens, Leslie Stevens, Najhoršia hudba - Richard Hartley.

Kočičí zlato (1984)

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : VÍŤAZ (2) : Najhorší herec - Sylvester Stallone, Najhoršia pieseň - "Drinkenstein", NOMINÁCIE (+6) : Najhorší film, Najhorší herec VR - Ron Leibman, Najhoršia réžia - Bob Clark, Najhorší scenár - Phil Alden Robinson, Sylvester Stallone, Najhoršia pieseň - "Sweet Lovin' Friends", Najhoršia hudba - Dolly Parton, Mike Post.

Velký závod 2 (1984)

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : NOMINÁCIE (8) : Najhorší film, Najhorší herec - Burt Reynolds (spolunominácia za viacero filmov), Najhoršia herečka - Shirley MacLaine, Najhorší herec VR - Sammy Davis Jr., Najhoršia herečka VR - Susan Anton, Najhoršia herečka VR - Marilu Henner, Najhoršia réžia - Hal Needham, Najhorší scenár - Harvey Miller, Hal Needham, Albert S. Ruddy.

Dalších deset minut (2002)

Aki Kaurismäki - Psi nemajú peklo *** ; Víctor Erice - Čára života *** ; Werner Herzog - Dalších deset tisíc let **** ; Jim Jarmusch - Interiér Přívěs Noc *** ; Wim Wenders - Dvanáct mil do Trony ***** ; Spike Lee - Vokradli nás ***** ; Chen Kaige - 100 neviditelných květin ****.

Pokání (2007)

Ľutoval som, že som na Bratislavskom filmovom festivale prepásol možnosť vidieť tento film, hoci som mal naň lístky. Vtedy som sa rozhodol pre Polčas rozpadu. Môj zármutok bol väčší, keď akadémia zverejnila oscarové nominácie. Mal som pocit, že mi ušlo niečo čo musí každí človek vidieť. Teraz po zhliadnutí som plný rozčarovaní, som rád, že som ho na festivale neabsolvoval. Film je to strašne slabý a nudný. Hneď úvodom mi náramne pripomínal Titanic. Neviem prečo... Teraz sa trochu pustím do akadémie... hovorí sa, že jediné čo je na oscaroch spravodlivé sú nominácie. Nuž.. Hudba - zaslúžene, už dlho som nepočul tak famózny hudobný doprovod. Kamera - paráda. Ten päťminutový záber ma rozložil na atómy a opäť poskladal naspäť. Hm... chýba mi nominácia za réžiu.. Joe sa ukázal ako veľký umelec - básnik, maliar a ilumionista (odborník na osvetlenie) v jednej osobe... jeho hra so svetlom je vážne úchvatná... U mňa a zaradil k takým velikánom svojho remesla akým v mojich očiach je napríklad môj oblúbenec Lisandro Alonso. Samozrejme porovnávať týchto dvoch chlapíkov nemá zmysel, lebo Lisandrovi Alonsovi patrí v mojich očiach nedostihnuteľné prvenstvo, a aj to že spomínam jeho osobu práve v súvislosti s týmto filmom mi príde ako jeho ponižovanie a rúhanie.. Nič to.. Nuž ale jedno dozaista od akadémie nepochopím.. nomináciu na najlepší film a scenár... Dobre možno ten scenár ako tak... Vo filme sú zvolené zaujímavé rozprávačské postupy.. Ale celkovo zápletka a absolútne statický, nevyvíjajúci sa dej tento film podľa mňa robia extrémne nudným.. Vo vojne sa vývoj príbehu neposunie ani o jediný milimeter.. Celkovo vo filme nebol jediný moment kedy by som sa nenudil... Dobre, po pravde povedané, pár takých bolo... Prvá scéna u fontány, politická debata vojakov, a aj ten 5-minútový záber - ale ten len z čisto technického hľadiska. Nominácia na najlepší film... ?? Videl som desiatky lepších a orginálnejších filmov, ktoré by mohli byť nominované na oscara (v chápaní, že sú v anglickom znení a sú z roku +/- 2007)... Film, pri ktorom som sa nudil obrovskú väčšinu filmu (okrem tých troch výnimiek), a stále som vyčkával kedy konečne začne.. A tá záverčná titanic spin pointa mi celý dojem len pokazila.. Jedna spoločná hviezda za kameru, ilumináciu, réžiu a hudobný doprovod.. Celkovo sa na to ako na umelecké dielo dobre pozerá,, ale predstavte si, že by ste sa 130 minút pozerali na nejaký picassov obraz... A tom som naschvál ako príklad uviedol piccassa, lebo jeho obrazy majú potenciál, že by to divák mohol vydržať.. tento film ho nemá.. bohužial.. NUDA na NUDU