Duna (1984)

je 100x lepší si přečíst knihu než se dívat na tuhle slátaninu. prvních 100 stran knihy zabírá víc jak polovinu stopáže, přitom nejdůležitější a nejvíce zajímavé úseky dějové linky jsou zobrazeny minimálně nebo úplně vypuštěny. Spousta toho taky bylo pozměněno za účelem zjednodušení, hlubší myšlenky a celá idea zaniká kdesi v nenávratnu. Člověk, co knihu nečetl nemá šanci se v ději orientovat... škoda dvou hodin času

Mikulášovy patálie na prázdninách (2014)

no, čekal jsem tedy více, film je nemastný neslaný, s knižní předlohou se nemůže absolutně srovnávat a nesahá ji ani po kotníky. Nejlepší na filmu je hudba.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Mně přišlo, že první díl a druhý díl nemají nic společného, kromě postav a Bolkovy sprosté buranské mluvy, která je ještě v tomhle díle většinou nepřiměřená. Nějak mi unikl děj, kde je společenská satira? Nebo alespoň prostá myšlenka a poslání? Pokud bych hodnotil jako pokračování nedal bych ani 1 *, pokud hodnotím jako samostatný film, s bídou **.

REC 3: Počátek (2012)

Nemyslím si, že hodnocení odpovídá kvalitě filmu, mohlo by být o ždibec vyšší. Je to asi dáno tím, že první dva díly byly vysoce kvalitní a ve srovnání s nimi trojka zapadá do silně béčkových vod. Nechápu, proč film nenavazuje a nepokračuje ve vyprávění "story" o viru. Tím jsme ale asi byli zklamáni všichni, kdo jsme se těšili. Když tak o tom přemýšlím, vlastně ani nevím, jestli ve filmu byl nějaký děj, bylo to takové trhaně rozkouskované, vláčné a nikde nic. Chybí zde i napětí a chování postav je někdy opravdu dosti prapodivné. Proč si Aldo nevezme zpět ten kyj, když zabije toho zombíka a promenáduje se tam jak na procházce parkem? Když se skupinka přeživších dostane do kuchyně a snaží se odšroubovat kanál a nožík jim propadne skrz mříž, proč si nevezmou z kuchyně jiný nůž? je jich tam snad málo? Nebo proč se Aldo s Clarou objímají, když z kanálu se na ně valí zombíci? To maj tolik času? Proč mohli projít za karanténu, když v předchozích dvou dílech nepustili ani zcela zdravé lidi a hned to do nich naprášili? Asi i proto, protože jsem si četl před tím komentáře a tak jsem očekával ještě něco o hodně horšího. Fandům zombíku by se film mohl líbit, když nebudou moc očekávat 55% mohlo být hůř

Iron Sky (2012)

Kdyby ten příběh nebyl tak plytký, dal bych o hvězdu víc, ale pár vtipů se tam najde, holky taky docela hezké a famózní ozvučení. Škoda těch děr ve scénáři..65%