REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

GigaPudding

Tenhle film akorát těžce dojíždí na to, že skoro každej čekal zase to samý, jako byl první REC :), a když dostali normální obyčejnej zombie film bez ruční kamery v činžáku, tak propadli hysterii :). Genesis je prostě jak klasickej odlehčenej zombie film, kde bafají zombie, ale zároveň se to nebere úplně vážně a zombie tam nemají rádi knihu genesis :). Jinak to ale taky nepřesahuje průměr těchto filmů, takže jenom *** a nebudem tomu strhávat hvězdičky jen proto, že to nebylo zase jen opakování těch samých zombie v tom samým činžáku a s tou samou ruční kamerou :). ()

virus10

Nevim jak tohle hodnotit. Jako pokračování dvou předchozích dílů to teda za moc nestojí. Zasmál jsem se docela dost, ale to by nemělo být účelem tohodle kousku a komedie tady psaná neni. Na druhou stranu to rychle uteklo (ještě aby ne vzhledem k stopáži) a vůbec mě to nenudilo. Jenže tohle se bohužel nedá považovat za REC!! A nejvíc trapný byly ty modlitby. ()

Cervenak

Dafaq?! Dokonale zbytočný a nefunkčný film. Nie je to ani vtipné, ani napínavé, nefunguje ani rámcovanie srdcervúcou love story a found footage koncept tvorcovia po 20 minútach opustia a ukáže sa to ako zásadná chyba, pretože v tej chvíli film absolútne stratí úvodnú "uveriteľnosť". Zvyšok je trápna, zle natočená fraška, v ktorej aj tie lepšie nápady (Sponge John, zbroj svätého Juraja, agent španielskeho SOZA) čoskoro umrú na nevyužitie. A čo je najhoršie, je tam zúfalo málo gore a zombie kills sú lacné a neoriginálne. Ohromné sklamanie. Keď film, ktorý má čistého času 70 minút, túžite vypnúť už v polovici, niečo je zle. ()

petero

Bolo jasné, že Paco to sám nezvládne tak dobre (kto má napozeranú filmografiu na predošlích snímkoch spolupracujúcich pánov vie čoho je kto schopný) a len zamrzí, že najočakávanejšiu scénku (nevesta s motorovou pílou) ešte aj poriadne skurvý. Po zaujímavom svadobnom úvode, tvorca odhadzuje kameru (a Belaguero ju nemieni ani v najmenšom zdvihnúť) čo mi nevadí ako tie odľahčené situácie, ktoré vôbec nie sú funny (brnenie a už zmienená píla) aby to vylepšil nekompromisný záver ako sa patrí. I tak ostáva nemastný neslaný pocit a la Prometheus (adohráva sa to v tom istom vesmíre ale nakoniec z toho nie je ani to ani ono), no našťastie chuť na ďalšie pokračovanie nezahnal. Ako by aj mohol keď na ňom bude pracovať moj obľúbenec, hahá. ()

J*A*S*M

Pokud platí [Rec] = Alien a [Rec]² = Aliens, pak [REC]³ Génesis = Alien: Resurrection. Je to jiné, no a co. Holt jsme nakonec místo očekávaného prequelu, který by vysvětlil původ viru (název je velmi ... lišácky ... zavádějící), dostali samostatně stojící a stylově velmi odlišný "zombie" survival, jehož pořádné propojení s prvním a druhým dílem tuším přijde až v závěru tetralogie. A osobně s tím nakonec nemám zdaleka takový problém, jako jsem čekal po prvních veskrze negativních ohlasech. Kreativity a originálních nápadů odminule sice ubylo - Paco Plaza je opravdu jiná váhová kategorie než Balagueró, čehož se bál každý, kdo o filmografiích obou pánů něco ví, ale i tady se pár zajímavých momentů najde a celkově se jedná o svižný, napínavý a zábavný (v určitých chvílích až moc - například sekvence s motorovkou mi přišla vyloženě over the top - a zrovna tyto chvíle jsou to, co mi na celém Genesis vadí zdaleka nejvíc) horor, který to ale u většiny fanoušků nebude mít vůbec lehké. Nedivím se tomu, ale k všeobecnému hejtu se tentokrát nepřipojím. U mne tedy relativně spokojená úleva za 75 % a jsem zvědavý, kam to ve finále dovede Jaume. ()

• První a druhý díl zrežírovali Paco Plaza a Jaume Balagueró společně. Další pokračování si ale rozdělili tak, že Plaza natočil třetí díl a Balagueró čtvrtý. (karlik4801)
  • Plagát k filmu pre uvedenie v USA vytvoril Tony Moore, spoluautor komiksu "The Walking Dead". (FromHell)