Creed (2015)

Využití historie a Ramba chceme si namluvit, že další boxerský šampion má kvalitu. Dobře, má, ale film nikoliv. Je to jak vyjídání poloprázdného stolu, něco ještě ujde, ale celkově jsme zklamaní. Šermovat se svalama ještě neznamená, že je divák zasažen i uvnitř.

Plán útěku (2013)

Jak se dostat z vězení, které není snadno lokalizovat a jste pečlivě hlídáni? Sly a Arny se konečně potkali a jsou schopni se domluvit. Přesto chemie je tam málo a celý film je nalinko přetažený, tak říkajíc "do sucha", tedy drhne provedení, hlavní antihrdina a hlavně důvod někoho držet za velký peníz, když ho můžu jednoduše nechat zmizet.

Černobyl (2019) (seriál)

Jedinečnost hraného dokumentu umocňuje nejen preciznost prostředí, oblečení, příběhů, zobrazení následků (ne příliš, za to jasně a konkrétně) a neviditelné radiace. Doprovází je výborný hudební podkres, který bych ale využil více během celého snímku. K hercům a dialogům nelze nic vyčíst. Divák vše pochopí díky prezentaci na vysoké úrovni a zároveň není rušen od příběhu.

Bez kormidla (2014)

Velice zajímavý film s dobrou psychologií postav a těžkým ranou osudu. Konec mě roztrhal a když si pustím tu písničku znovu a divám se na Crudupa (znovu), tak mě to stále dojímá.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Jdeme si ukrást pár milionů euro a většina našich kroků je promyšlená tak, že děláme neustále chyby, divák předpokládá zápletky a ženské nejsou hezké ani za mák a chudák nevěrník je vlastně klaďas. Že, Arturito?

Pí a jeho život (2012)

Splácáme rádoby moudrý příběh o hlavních náboženstvích a budeme se tvářit, že to všechny baví a každý doslova cítí přesah. Ne, je to roztáhlá nuda, zabalená ve slovech o víře a nauce.

Esa z pralesa (2014) (seriál)

Pro 7 a 9 leté holky je to zábava a ani mně se to nezdá zas tak špatné.

Madisonské mosty (1995)

Nestárnoucí Eastwood je až dojemné romantický a drama odehrávající se na venkovské usedlosti je citelně srdcervoucí, pokud si jej připustíme. Najít lásku, ale nepodlehnout. Nechat rozum vyhrát a pak si to vyčítat. To je těžká věc, jak říká Prachař a kdo zažil, nezůstane chladným.

Dave Chappelle: Killin' Them Softly (2000) (pořad)

Umí obecenstvu nahrát na smeč, aby sám vyhrál. Střídá chytré soudy s primitivními výjevy, je vtipný i trapný a já si z toho odnáším ty dobré vtipy, názory. Zbytek je balast, který člověk rád vydrží k dalšímu zapamatovatelnému skeči.

Dave Chappelle: Sticks & Stones (2019) (pořad)

Nebere si servítky, jak moc to je hrané, posuďte sami. Ale že se dotýká citlivých témat, jde přes čáru a zpět, to mě baví (krom narážek na děti, ale i takový je svět).