Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Milá pohádka pro holky nenudící dospělé či kluky. Značný vliv domorodé kultury a překonání tradic, které mají chránit, pokud nevedou do záhuby. Je to o odvaze a strachu ze zhoubné nemoci zvané "Co si ale o mě řeknou ostatní?".

Ona (2013)

Technická láska, která si nezadá s lidským citem. Joaquin dohrává cit do konce a Scarlettin hlas nás vábí do nevyhnutelného konce. Zajímavý počin, jenž v elektronickém světě má své místo.

Muž jménem Ove (2015)

Divák se ponoří do příběhu, kdy nám Ove předvede, jak se s pedanta stane protivný a pichlavý stařík. Vše má svůj důvod a důsledek, i velké srdce.

Brimstone (2016)

Surová variace westernové odvety. Oscarové představení Fanning a Pearce, o nic horší je Jones. Dost dobré, doporučuji včetně srdceryvných (bez ironie) a syrových pasáží.

Můj soused Totoro (1988)

Pohádka pro malé diváky, jenž nadchne a zpomalí ty velké "s otevřeným srdcem". Vypadá to jak rozjezd seriálu, aby si autor nevystřílel veškerý prach, na který dobré naláká. Kočkobus, Totoro a dětský svět fantazie. Přál bych si druhý díl.

Vzpomeň si (2015)

Dlouho jsem překousával pomalé tempo, které, ale v závěru vydá své plody, spolu s překvapením a akcí nečekanou. Pojďte se s námi ponořit do filmu o starých pro mladé.

John Wick 2 (2017)

Že by nový kultovní akčňák? Lepší než jednička, spousta profi headshotů, málo konverzace a o to víc akce. Pár hluchých míst člověk přežije a křivochůze Reevese zvláštně doplňuje jeho zabijácký výkon.

Kdyby stěny mohly mluvit! (2011) (seriál)

Viden dil o koupelnach a bylo to jak edukativni, tak zajimave se sympatickou Worsleyovou.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Jednoduchá grafika, jasný scénář, citlivé uchopení vyhlazení lidstva, dětská radost a optimistický vhled na pokraji války s přírodou. A Ohmové. A těšil jsem se a užil jsem si to.