Wonder Woman (2017)

Za mě tři, ale z "firemní euforie" 4.

Škola otců (1957)

"Nemusí být jenom vítězové a poražení, mohou být i ranění."

Moonlight (2016)

Technická extáze.

Já, Daniel Blake (2016)

Vždy když nějaký film vyhraje Zlatou palmu, tak mám velká očekávání. Možná toto umocnilo mé mírné zklamání. Po skončení promítání jsem sice slyšel smrkání do papírových kapesníčků a vzlykot. Avšak můj pocit z filmu byl, že až moc pateticky hrál na city diváků. Čímž se odrážela určitá nereálnost, jak byrokratické situace, komunikace a emancipace mezi lidmi funguje.

Boj (2015)

Boj není moc akční válečný film. Žánrově zde přesahuje drama a to hned ve třech liníích. V první vidíme Vojenského důstojníka Clause a jeho boj ve válce,; ve druhé vidíme jeho ženu, jak bojuje s každodenními starostmi a ve třetí vidíme boj na poli soudní, kde se Claus a jeho rodina musí vypořádat se svoji minulostí. Boj je velice dobře esteticky natočen se skvělými dialogy a nemá žádné zbytečné záběry. To vše v podání dánského režiséra a scénáristy Tobiase Lindholma, který se například scénaristicky podílel na vynikajícím Honu s Madsem Mikkelsenem. A celkově jsou si tyto dva filmy hodně stylisticky podobné.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Nebylo to tak špatne, jak jsem cekal. Ale v kinematografii musíte počítat s určitým poctem aspektu, které jsou zásadním pravidlem. U tohoto filmu napriklad - jednička je horší než dvojka. A ze když hrál v předchozích dílech Will Smith (a přežil) nemělo by se bez něj dělat pokračování... 5,5/10

Svatá hora (1973)

Někdy zvrácené, někdy poetické, někdy nepochopitelné a někdy filozofické. Tento experimentálně film od mistra Jodorowského je jak báseň. Jeho poezie nás vede přes naše chtivé sny a snaží se nás od nich oprostit.