Přednosta stanice (1941)

Průměrná komedie, která ani z poloviny nesahá po kotníky komediím Martina Friče (např. Škola základ života, která byla natočena o tři roky dříve a byla natočena mnohem propracovaněji).

Ztraceni v Mnichově (2015)

Normálně bych dal o hvězdu méně nebo bych o tom rozhodnutí aspoň trochu polemizoval, ale možnost vidět, že dnešní český film experimentuje? To je jako sen popeláře, který přijde domu a má prázdný koš. A hlavně můj tajný sen, který si vysloužil můj obdiv.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Chápu, že většina (včetně mě) si od tohoto koňáka podle anotací slibují humor aka Family Guy nebo Morty and Rick. I když se občas objeví, tak zjišťujeme, že to není tento typ seriálu, ale ani žádného podobného. Ze začátku jsou nám informace nejasné a v seriálu se ztrácíme. Postupem času však zjistíme jakou bohatou komplexnost nám nabízí. Ne nadarmo má první série na Metacritic hodnocení 59 a druhá 90. A na tomto portálu si i zaslouženě získal sedmou příčku za nejlepší seriál za rok 2015.

Realita (2014)

Geniální film, který nás chce zmást a taky se mu daří. Film, který o nás říká, že jsme blázni.. Film, který nás neudrží v realitě.

Takoví normální zabijáci (1994)

Takoví normální zabijáci je brilantní kousek pod taktovkou Olivera Stona. Za zmínku stojí, že scénář napsali spolu se Stonem David Veloz, Richard Rutowski a hlavně Quentin Tarantino. Film je doslova nasáknutý Tarantinovou atmosférou, takže pro milovníky filmu Pulp Fiction stojí Takoví normální zabijáci za shlédnutí. Film začíná týráním a sexuálním obtěžováním Mallory svým otcem. Jednoho večera jí otec nedovolil jít na koncert a Mallory musela zůstat doma, kde díky osudu se mohla setkat s NÍM – řezník Mickey s objednaným syrovým hovězím masem (impozantní na tom je, že scény, které se odehrávájí u Mallory doma jsou udělány ve formě sitcomu). Tím začíná velká vražedná jízda Mickey a Mallory. Mickey nad Mallory zabíjí vše živé, ale pouze to co uznají za vhodné. Kromě jednoho případu se na všech vraždách shodují bez mrknutí oka a souhlasí s tím, že každý zasluhuje zemřít, protože každý nějakým způsobem zhřešil. Když postava, která se ve filmu jeví jako kladná a byla touto proslulou dvojkou zabita, působí to velice zvláštně. Vlastně s tím nesouhlasíte, ale tak to ve světě chodí. Je to jeden z mnoha aspektů filmu, na který Oliver Stone ve filmu poukazuje. Takoví normální zabijáci je v mnoha ohledech jiný než ostatní akční filmy. Ve filmu je spousta scén nad kterýma by se měl člověk zamyslet a díky své vražedné brutalitě to rozhodně není podívaná pro každého. Quarteto Woody Harrelson (Mickey), Juliette Lewis (Mallory), Tommy Lee Jones a Robert Downey Jr. předvádí herecké výkony velikého kalibru, které doprovází skvělá hudba od Patti Smith, Boba Dylana, Leonarda Cohena a Nine Inch Nails. Takoví normální zabijáci je velice zběsilá jízda s ožehavými tématy, s chaotickou atmosférou a s smrtícími hrdiny Mickey a Mallory, kteří vraždí toho na koho si ukážou, ale přesto je svět miluje.

Fantastická čtyřka (2015)

Začátek nebyl nejhorší, ALE i tak to má napínavý impulz spíše pro děti. A když se jde do toho kina na akční film, tak tam člověk čeká nějakou dobrou akci. Zvlášť když jde o akční blockbuster. Bohužel některé akční scény jsou jak z béčkových filmů. Čekal jsem zklamání, ale ne takovéto.

Goldfinger (1964)

Zatím nejlepší Bondovka se Seanem Connerym. Děj je rozmanitější než v předchozích dílech a 007 má stále větší eleganci. Akorát škoda konce, kde podle mého názoru byla úplně nesmyslná scéna, ale nebudu spoilerovat. Už se těším na další díly....

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Film o tábákovém průmyslu, který nám říká jak být čestný a zničit si kvůli tomu (osobní) život. Jestli to stojí za to - je pouze na divákovi. Zajímavé zpracování a skvělé herecké obsazení, které nezklamalo.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Bohužel tento snímek jsem pořádně viděl až teď a už je za zenitem. Humorné scénky nejsou takové jako když jsem byl malý klučina. Děj? Trochu lepší než Válečný kůň(slabota) A také jsem možná rozmazlený podobně tématickou herní sérií UNCHARTED, kde je děj mnohem vtipnější a zajímavější.Doufám, že UNCHARTED se dočká zfilmování.