• Pohádka

Mumie (1999)

Je to tak neskutečně vtipné a děsivé zároveň, že mě to baví i při stopadesátém shlédnutí. A navíc úžasná atmosféra tajuplného Egypta, hrobky, mumie, písek... Tenhle film opravdu můžu.

Kult hákového kříže (1998)

Nejlepší film o rasismu, který jsem viděla. Připadalo mi to tak reálné a pravdivé, až se mi z toho tajil dech. Konec ve mě vzbudil soucit k hlavnímu hrdinovi, bylo to fakt smutný, nedokážu si představit, co bych dělala na jeho místě. Někomu se otevřený konec ala "domysli si" nelíbí, ale já to miluju. Téma filmu je skvěle zpracované a s obsazením Edwarda Nortona do hlavní role se trefili do černého.

Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

Jako malá jsem tohle milovala a miluju to pořád. A myslím, že mě to nikdy nepřejde. Nejkrásnější fantasy pohádka zasazená to nádherné irské krajiny... Je to prostě kouzelné.

Gravitace (2013)

Napínavý film s úžasnou atmosférou a rychlým spádem, ale děj je plitký a někdy nelogický, je to takový slet katastrof, ze kterého Sandra Bullock vždycky na poslední chvíli vybruslí. Čekala jsem, že na konci ji sežere žralok nebo něco podobného, ale nestalo se. Škoda, bylo by to zajímavější. Celkově to ale vůbec není tak špatný film, v 3D kině je to skvělý žážitek.

Colette (2013)

Tento film byl pro mě zklamáním. Moc jsem se na něj těšila, trailer se mi líbil, ale samotný film byl podprůměrný. Atmosféra filmu téměř nulová. Milostný příběh dvou hlavních postav byl pošetilý a strašně neosobní. A dle mého názoru si mohli dát větší práci s dabingem, místy se to nedalo poslouchat. Na druhou stranu tento film trochu vyzdvihává obsazení, hlavně Mádl, který ukázal, že opravdu hrát umí.

Náhradníci (2009)

V tomto filmu se mi místy zdálo, že se tvůrci tak moc snaží, aby to bylo dobré, že je to jen horší. Někdy je méně více. Ale v konečném výsledku je to dobrý sci-fi film s originálním námětem, a docela jsem se bavila při pohledu na plavé kadeře Bruce Willise. Vůbec by mi nevadilo shlédnout tento film znova.

Ladíme! (2012)

Tři hvězdy dávám jen za dobrou hudbu a Annu Kendrick.

Kouzelný kolotoč (2005)

Věřím, že malým dětem se tato pohádka líbí, alespoň můj mladší bráška ji měl rád. Mně osobně se líbí ta animace a příběh taky není špatný, i když trochu otřepaný.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Jeden z mých oblíbených filmů, milý a dojemný, se skvělým obsazením. Hrozně mě na tomto snímku baví herecký souboj mých dvou oblíbenců Deppa a DiCapria, přičemž to mladičké DiCapriátko ve vedlejší roli převálcovalo Deppa v hlavní roli na plné čáře. Mazec!

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Skvělý příběh, odzbrojující humor, dobrá hudba, hodně akce, nenechalo mě to vydechnout... A především dokonalý DiCaprio v hlavní roli. Geniální film, který budu zbožňovat do konce svých dnů.