Voxel

Voxel

akční maniak a fotbalový fanda

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.1.2013  21:46
    Police Story (1985)

O police story jsem neměl dlouhá léta tušení, že vůbec existuje, a to jsem nějaké Chanovo filmy znal a líbily se mi. Neřekl bych, že by to u nás nějak mockrát dávali, přitom se jedná o opravdu fantastickou akčně/komediální oddechovou záležitost (a mnohé horší akčňáky melou furt dokola). Rozumný děj, spousta humoru a bojové scény s neuvěřitelnou choreografií, které si nadšenec do těchto filmů prostě musí zamilovat + neokoukané prostředí Hongkongu 80. let přidávající na atmosféře.

• 6.1.2013  22:42
    Junior (1994)

Asi jsem blázen, ale co může být lepšího, než Arnold v 5. měsíci stěžující se, že má ranní nevolnosti a citlivé bradavky. Prostě je to tak nesmyslná a ujetá komedie až je skoro geniální. Sobotní pozdní večer, lahvinka píva a pohoda :-), moc jsem se pobavil.

• 6.1.2013  22:37

Nejdřív mi moc nevonělo, že je tenhle megafilm až moc odlišný od Pána prstenů (jen 3 výrazné postavy, mnohem pomalejší tempo vyprávění, příběh je víc komorní atd.). Jenže jaká kniha, takový film. Horší je to s rozdělením na 3 části – chyběla mi nějaká wao scéna (jako v PP1 průchod Morií, v PP2 bitva u HŽ a v PP3 hned několik událostí). Já jsem ale až nekritický fanda Středozemě takže stejně jsem byl nadmíru spokojen. Příště už to ale nebude mít rejža tak snadné, příště chci víc! Ve dvojce kromě haldy jiných věcí očekávám dech beroucí scény s drakem a také svižnější tempo vyprávění, tak jsem zvědav.

• 13.9.2012  18:53

Naprosto super! Škoda, že takhle nevypadala už jednička. Jednoduchý, ale dostačující děj, spousta humoru, hlášek a kupa zběsilé akce, která je opravdu dobře natočená. No a Arnie s Chuckem jako zlatý hřeb filmu. Viděl jsem to v kině a málem radostí nadskakoval na sedadle, modlím se za trojku.

• 14.6.2012  12:34
    Blade Runner (1982)

Jeden z mála filmů s trošku utahanějším dějem (spíš bych měl říct pozvolněji vyprávěným, přesto napínavým), který mě opravdu baví. Skvělá atmosféra, hudba, herecký výhon Forda a především úžasně ztvárněná temná budoucnost.

• 14.6.2012  12:23

Třetí díl už se s prvními dvěma nedá srovnávat, protože když chybí hlavní hrdina je to o ničem (slušně řečeno). Burt Reynolds se zde objeví jen na 30 vteřin a zbytek filmu hraje banditu Jerry Reed (původně postava řidiče trucku Kletuse). Film drží nad vodou šerif Bufford a jeho neschopný syn, k bohatší porci zábavy to ale stejně nestačí. A ani ty automobilové honičky už nejsou nic moc - evidentně se zde pracovalo s nižším rozpočtem. Celkový dojem: zbytečně špatné ukončení série.

• 14.6.2012  12:15

Tohle je jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Frajer Burt Reynolds dává na prdel policajtům z amerických vidlákovů, aby odlákal pozornost od kamaráda pašujícího plnej truck chlastu. Spousta automobilových honiček, svižný děj, celý film se odehrává na silnicích a je to i dost vtipné (především postava cholerického šerifa je dokonalá). Nedávno jsem to viděl na tv prima a úplně mě pohoršil nový dabing - zmizely vulgarismy a většina hlášek přestala být vtipná - děs hrůza.

• 14.6.2012  12:07

Chápu, že je to naprostá klasika sci-fi žánru, ale já se docela nudil. Některé scény jsou úžasné, triky na svou dobu dokonalé, zajímavá hudba, chvílemi slušná atmosféra. Zato děj je utahaný, že by se to dalo pouštět lidem s poruchami spánku.

• 14.6.2012  11:58
    Gympl (2007)

I když všechno působí celkem přehnaně a nepravděpodobně (např. každý člen učitelského sboru je více či méně pošahaný atd.), jednou se to určitě vidět dá. Mádl je podle mě kvalitní herec a film dost pozvedá, ostatní nemají moc prostoru k vyniknutí, spíše hodí nějakou tu hlášku nebo se přimotají k nějaké vtipné situaci (někdy je to vtipné jindy trapné). Děj ujde (střídají se vážné a vtipné momenty) a pokud má člověk smysl pro humor, řekl bych, že některé scény si určitě zapamatuje. Mohlo to být o trochu kratší.

• 14.6.2012  11:46
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Nejčastější hláška - jedna moje známá... Někteří hosté zajímaví, přesto mě to vůbec neoslovilo.

• 14.6.2012  11:44
    Sama doma (TV pořad) (1998)

Já to samozřejmě nesleduju, ale co jsem párkrát zahlédnul tak některá témata co tam řešili byla opravdu zajímavá a z praktického hlediska užitečná. Super úvodní znělka (týdam šamanita ... :-)

• 14.6.2012  11:21
    Ivanhoe (TV film) (1986)

Když jsem byl malý tak se mi tahle kreslená verze Ivanhoa líbila a ani ve snu by mě nenapadlo, že to natočili zrovna Australané. Kvalitní animace, chytlavý děj, nějaké ty boje a pěkná hudba. Naposledy jsem to viděl už strašně dávno a nevzpomínám si, že by to u nás dávali víc než jednou.

• 12.6.2012  21:53
    Kriminál (1989)

Hlavní záporák tohoto filmu je jeden z nejodpornějších co jsem kdy viděl, Donald Sutherland podal fakt mimořádný výkon. Tohle dílo boduje hlavně atmosférou, napětím a kvalitními hereckými výkony.

• 12.6.2012  21:48
    Cobra (1986)

Stallonova odpověď na Arnoldovo komando je kvalitní s lepší atmosférou, horším dějem, menším počtem akčních scén a srovnatelně nereálným finále. Stačí vypnout mozek a bavit se.

• 12.6.2012  21:41

Co se týká humoru asi nejvtipnější díl z celé série. Jinak malinko slabší než první dva filmy, ale opravdu jen o kousek. Rene Russo ústřední dvojici skvěle doplňuje a postava Lea Getze naštěstí také zůstala a podílí se na některých úplně nezapomenutelných scénách (hlavně prodej domu).

• 12.6.2012  21:34

Zas tak často se nepovede aby pokračování bylo minimálně stejně dobré jako originál (u mě dokonce lepší). V tomto filmu najdu všechno děj má hlavu i patu, dokonale vybraní herci, humor, hlášky, super hudba a vrchovatá porce akčních scén. Jeden z mých absolutně nejoblíbenějších filmů, viděno snad patnáckrát.

• 12.6.2012  21:30

V podstatě zapomenutá komedie, přitom poměrně dost kvalitní. Viděl jsem to jako malý pivo, ale pamatuji si dobře, že se mi to dost líbilo. Vidět to dnes tak nevím...

• 12.6.2012  21:25

Kvalitní pokračování. Připadal jsem si (hlavně na začátku a na konci) jako bych sledoval mírně vytuněnou jedničku.

• 12.6.2012  21:20

Od závěrečné části tak populární série jsem bláhově očekával kulervoucí finále na které hned tak nezapomenu. Místo toho zbytečně natahovaný děj navíc v nejlepším utnutý. Určitě by šlo sestříhat obě části relikvie smrti do jedné, mohlo to mít lepší drajv.

• 12.6.2012  21:15

Mě víc vyhovovaly první dva díly jakožto pěkné pohádky pro celou rodinu s trochou strašidelna (k Harrymu mi to prostě sedlo) než rádoby temná teen fantasy s prvky jakoby horroru. Na druhou stranu stále skvělé triky, výprava, hudba a spol. Takže pořád spokojenost.

• 12.6.2012  21:11

Především hutná, mrazivá atmosféra beznaděje je hlavní devízou tohoto filmu. Děj solidně napínavý, taky se mi velice líbila kamera (té si většinou všimnu spíše když je nepovedená) a i všichni herci dobří. Navíc solidní výprava a pocit - co kdyby se to stalo?

• 12.6.2012  21:04
    Cesta draka (1972)

Ze všech bojových filmů možná největší klasika. Kdo ví? Děj není nijak strhující, vše je vynahrazeno super kung-fu scénami a závěrečný duel s extrémně chlupatým Chuckem Norrisem mě úplně zboural.

• 11.6.2012  12:52
    Kill Bill 2 (2004)

Škoda, že nesestříhali oba díly do jednoho filmu, mohlo to být mnohem lepší. Jednička se mi líbila víc než dvojka, ale i tak žádná sláva. Jsem úplně paf z toho, jak na to všichni pějí ódy jako kdyby se jednalo o já nevím co. Vždyť děj je docela chudý a natahovaný, mraky dialogů o ničem, antihrdinka Umy Thurman mi nebyla sympatická ani málo a "legendární" souboj v karavanu je dost trapný. Dobrý výkon podal představitel samotného Billa - to je sympaťák!

• 11.6.2012  12:17
    G. I. Joe (2009)

Svižné akcí nabité, ale po odchodu z kina jsem nevěděl na čem jsem vlastně byl (zmatený děj, chaotický střih). Hlavní hrdina mi navíc opravdu nesedl.

• 11.6.2012  12:14

Krásný fantasy příběh se sympatickým drakem a hrdinným rytířem. Pohádková atmosféra, humor, inteligentní děj, drak je jako živý a padouch je opravdu odporný.

• 11.6.2012  12:08

Jednou se to vidět dá, ale s velkými výhradami. Nejvíc mě naštval nevyužitý potenciál, pokud by se tohoto tématu chopil někdo opravdu schopný mohli jsme se dočkat fantasy před kterou by měl respekt snad i pán prstenů. Bohužel slabý a chvílemi nudný děj, chabá atmosféra a o hereckých výkonech je škoda mluvit. Výprava není úplně špatná, vizuální efekty jsou někdy dobré, jindy katastrofální. Akce poměrně málo a závěrečná bitva s draky krátká a okatě počítačová. Ach jo, takový potenciál a takhle promarněný.

• 11.6.2012  11:52
    Osvobození (1969)

Všechny části natočeny úžasně. Filmy kombinují jakoby historické černobílé záběry s reálnými postavami (např. Hitler, Stalin, Mussolini, plukovník Stauffenberg nebo Churchill) s velkolepými bitvami (bitva u Kurska nebo dobývání Berlína) a občas se objeví i skutečné archivní záběry. Prostě velkolepá podívaná oslavující hrdinství ruských vojáků.

• 11.6.2012  11:40
    Planeta dinosaurů (TV seriál) (1993)

Dnes už zapomenutý dokument s na svou dobu kvalitními dinosaury. Nemůže se srovnávat s dokumenty BBC, ale v dětství se mi to líbilo dost.

• 11.6.2012  11:34
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Je to rozhodně povedený seriál, ale uniká mi proč z toho všichni dělají takový kult. Vždycky mě udivovalo kolik slavných herců se tu objevilo ve vedlejších rolích a to už od první série.

• 11.6.2012  11:27
    Ben Hur (1959)

Škoda přemrštěné stopáže i když chápu, že mnoha lidem to vyhovuje kvůli ponoření se do děje. Nadchla mě lodní bitva a neskutečně natočená (v poměru k době) scéna závodu vozů. Výprava monumentální, historicky působí docela věrně a Heston byl výborný herec. Vzhledem k době vzniku se nedivím, že film byl oceněn 11 plešouny.

<< předchozí 1 2 3 4