Kmotr (1972)

Úžasný herecký výkon Marlona Branda to je fakt, děj je ale dost utahaný a často jsem se prostě nudil. Film by se mi líbil jen pokud by byl tak o hodinu kratší.

Skála (1996)

Connery na stará kolena docela válí :-), ale znám i výrazně lepší akční filmy. Hlavně výběr herců se povedl a některé akční scény jsou opravdu úchvatné. Atmosféra a napětí naopak nic moc. Celkově ale výborná zábava.

Drtivý dopad (1998)

Povedený katastrofák u něhož nechybí napínavý děj, dobré efekty i sympatické postavy. Řekl bych ale, že většině lidí uvízne v hlavě jen ten závěr - armageddon je celkově znatelně lepší (lepší děj, více akce, větší rozpočet, sympatičtější postavy, lepší herci).

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jako u knih tak i u filmů mám první díl nejradši (i když i další dva jsou neskutečné). Úžasný děj, dobrý výběr herců (hlavně Gandalf, Saruman a Elrond), nádherná novozélandská krajina, dobrodružná atmosféra, povedené triky, velkolepá výprava. A i když se mi kniha líbí o dost víc, Jacksonovi tleskám, že vůbec přesvědčil studio k realizaci tak nákladného a zpočátku asi i riskantního projektu, navíc způsobem, jaký by šel jen těžko překonat. Tohle je film, který naučil mnohé diváky chodit do kina.

Thriller - drsný film (1973)

Opravdu jeden z nejpodivnějších filmů, co jsem kdy viděl. Velmi tíživá atmosféra, jedna legendární brutální scéna a příběh vzdáleně podobný kill billovi. Navíc pár porno scén a němá hlavní hrdinka vraždící s kamennou tváří. Fakt síla, nedivím se, že svého času byl tento film v mnoha zemích zakázán. Pro mě se ale jedná jen o depresi vyvolávající syrovou podívanou, navíc hlavní hrdinka vraždí občas i ty, co si to nezaslouží takže jsem jí vlastně ani nefandil i přesto čím si prošla.

Shrek 2 (2004)

Osobně se mi dvojka líbila ještě mnohem víc než jednička - jeden z nejlepších animáků. Oproti jedničce víc vtipu, lepší animace, víc postav (kocour v botách je geniální) a Shrek mi přišel nějak sympatičtější. Filmové maniaky potěší odkazy na všechny možné klasické filmy (např. vetřelec nebo pán prstenů).

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Konfrontovat hrdiny doby ledové s dinosaury byl prostě geniální nápad. Napínavý děj, spousta vtipných situací, hlášek, gagů nebo odkazů na všechno možné a povedené akční scény. Viděl jsem v kině ve 3D a bylo to super (i ostatní diváci se podle reakcí bavili téměř královsky).

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Největším problémem je necharismatický a nevýrazný představitel hlavního hrdiny (kdyby aspoň Paul Walker zůstal). A i když je Japonsko země tunerů, mě změna prostředí nějak nesedla. Scény s auty už mi navíc přišli až moc přitažené za vlasy (schválně se koukněte na film o filmu - jednu cool scénu s milimetrovým minutím betonové zdi zvládli kaskadéři často až na několikátý pokus, zato hlavní hrdinové je metají jakoby nic. Na druhou stranu pořád je to rychle a zběsile i když suverénně nejslabší díl série.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Nejdřív mi hrozně vadilo, že chybí Diesel, ale nakonec se hláškující černoch ukázal jako solidní náhrada. Jinak svižný děj, adrenalinové automobilové scény a nadupaný soundtrack (a to se mi normálně líbí úplně jiná muzika, jenže k tomuhle filmu vybrané songy fakt sedí jak prdel na hrnec). Takže spokojenost velká.

Alexander Veliký (2004)

Tři hvězdy hlavně za slušný výběr herců, velkolepou výpravu, obří bitvu s Peršany a především nádherně udělané starověké město Babylon. To se povedlo opravdu neskutečně a člověk má pocit, jako by tam byl spolu s hrdiny. Nelíbil se mi utahaný, rozvláčný děj, psychedelické scény a poslední třetina filmu. Z mého pohledu těžce nevyužitý potenciál.