Carmen (1983)

V příštím životě se chci tančit Flamenco a utancovat se jím k smrti..."Znič mě :-)) "

Píseň pro Rudolfa III. (1967) (seriál)

Mám tenhle seriál moc ráda díky svému tatínkovi, který si pečlivě nahrál všechny díly...a museli jsme se naň kolem Vánoc pravidelně dívat. Mírná pubertální alergie se proměnila v sentiment : 100% (hlavně Vánoční a Silvestrovský díl). Navrhuji dnešní produkci stupidních emočně labilních seriálů, aby natočili něco takového- hudebního, s klipy...nápadem...i když neumím si představit to obsazení (určitě ne Vondráčková, apod...)....chtělo by to někoho, kdo se nebojí avangardy,přitom umí dát příběhu hlavu a patu.

Slavíci v kleci (2004)

Krůček po krůčku, lekce za lekcí, musí to být krásné mít nadání pro výchovu. Myslím že se mám ještě co učit, minimálně trpělivosti.

Otevřená srdce (2002)

Asi bych nechtěla být s mužem ženy, která mi zmrzačí snoubence (nebo to byl zpočátku Ceciliin úmysl?))...vlastně mi to připomnělo Almodovára. Ale jinak krásná psychologická studie nešťastné události, která rozvířila větry v jedné dosti početné rodině. Ta kamera zabírající snové pasáže je velmi zajímavá. Na "umělecký" střih jsem si časem zvykla. Mikkelsen i Sonja byli oba sexy.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Asi si kočku brzo zase pustím, momentálně mi utkvívá v paměti hlavně to prase, jak do sebe v průběhu filmu nasouká skoro celého trabanta. Někdy jsou to zkrátka maličkosti,ale i ty jsou dokonalé. Nemluvím už vůbec o hudbě, to je dílko samo o sobě....hercích, scénáři, důvtipu....ten film miluju. A musím konstatovat, že není režiséra, který by z mého pohledu sekal jeden svost za druhým, jako je Emir Kusturica.

Čokoláda (2000)

Proč tento film miluji a docela často si ho pouštím? Má svou poetiku, svůj život, svou krásnou hudbu a ohromné KOUZLO a strašně moc VONÍ!! což je velmi vzácné. Dále v něm hrají mí oblíbění Binoche a Depp, kteří nejenže zde excelují,ale spolu jim to navíc moc sluší. Ten snímek je o snech, touhách, maloměšťáctví, přátelství a toleranci...navíc trochu o čarování s čokoládou, takže jsem ve svém živlu :-)

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Nevím proč, ale na takové filmy se prostě nezapomíná, vryl se mi pod kůži

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Nádherné, poetické, cesta k moudrosti a k pravdě zobrazená dle mých představ, mě tedy Menzel nezklamal. Jediný, kdo mi vadil byl Barnev a jeho hlas...neřekl sice příliš, ale stačilo to(Nevím jestli ho někdo nadaboval). 90%

Manžel paní Iyerové (2002)

Krásný film s roztomilou angličtinou:-))... Už scény v autobusu jsou velmi povedené, postupně nás kamera jen tak letmo seznámí se všemi členy posádky...A pak se to rozjede, podraz žida, utrpení starého muslimského páru, puberťácké slečny a jejich neukojená touha po sladkých příbězích uprostřed povstání. Všechny tyto postavy doplňují příběh hlavního páru ženy s dítěmem a jejich ochránce, Rahul Bose, mimořádně pěkného muže v roli gantlemana s velkym G.

Caravaggio (1986)

Přesně takto si představuji film o malíři, o tom jak vznikaly jeho díla, v jakém prostředí, v jakém kontextu…..snahu o zobrazení obrazu, 90%