Raubíř Ralf (2012)

Pro nás, co jsme se přes PMD, různé Didaktiky, 286ky postupně propracovávali k prvním Pentium, naprostá srdcovka. No a když připočtu celkem více než 50 shlédnutí (díky závislosti 2letého synka), nezbývá, než přidělit 5*. Ale 6 by se taky vešlo :)

Vedlejší účinky (2013)

Jak bych to...? Nuže tak! V první části filmu jsem si připadal jako před x lety na přednášce farmakologie, kterou jsem ze srdce nenáviděl. Je možné, žeby se na filmu finančně podílely farmaceutické firmy :D? Bylo představeno poměrně široké spektrum antidepresiv, vč. kompletní farmakologie a NÚ. Akorát ty zmíněné betablokátory byli trochu mimo mísu (ale to jen na okraj pro nás zainteresované :)) Takže jsem hned slupnul svojí večerní dávku SSRI a jedeme dál. Po 20ti minutách nastupuje účinek a zčínam vidět film v trochu lepším světle. Poměrně příjemné překvapení, zápletka nevídaná a závěr velmi nečekaný. Ve finále dosti povedený kousek.

Tísňová linka (2013)

Film z prostředí, které je mi dost blízké, se zprvu tváří "fakt z toho bude slušný kousek". Po půl hodině je už ale dost jasné jak to dopadne (tedy opět po americku), ale pořád mám cca 5ti %ní naději, že snad jednou "rejža" překvapí a v závěru mě potěší nečekaným koncem. Bohužel se nestalo a v závěru mi tedy po zabouchnutí dveří skutečně scházelo jenom ono pověstné "GAME OVER!" z mého oblíbeného snímku :) Třetí hvězda je alespoň za některé poměrně napínavé pasáže.