Turbo (2013)

Pro všechny tady ty chytráky: je to určeno (hlavně) dětem, proč v tom hledáte logiku, myšlenku, detaily, nesmrtelnost chroustů a nevím co ještě ... Na filmy "pro dospělé" si skočte do půjčovny. No co čekat od "odborníků", kteří hodnotili Kameňák za 4*. /// Teď už k věci! Pěkný, svižný, dobře naanimovaný příběh plže, který má sen a není nic na světě, co by se mu postavilo do cesty. Krásný kontrast snad nejpomalejšího tvora na světě a nejrychlejších strojů na 4 kolech. Jistě jsem letos viděl i povedenější kousky, ale bavil jsem se u toho a to stačí.

Vyměřený čas (2011)

Já bláhový jsem si myslel, že daně a smrt pro všechny spravedlivě a ono ne. Naštěstí (asi nikdy) nebude v silách člověka změnit to druhé a i ti nejbohatší ve finále odcházejí s holou prdelí. Velmi pěkný nápad na film, kde si člověk uvědomí hodnotu každě minuty a zároveň bude žehrat na všudypřítomné sociální rozdíly. Jistě se s tím dálo poprat málinko lépe a ukořistit i nějakou tu hvězdičku navíc, ale i tak považuji tento snímek za dobře vyměřený (čti strávený) čas. "SMRT NENÍ NEPŘÍTELEM, ALE NĚKDY POTŘEBUJE POMOCI S NAČASOVÁNÍM." (P. Safar)

Rukojmí (2005)

Ale joooo, i když profláknuté téma, párkrát jsem se načapal, že civím. Oddechovka, která jistě potěšila a dalo se na to koukat i se zájmem.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Schwentke se vloni sešel s produkčním týmem a pozval je do matičky Reichu na Oktoberfest, že tedy zkusí spolu vymyslet, jak by to uvařili s tím novým filmem. Dali si po 10 kousků, naplácali pár krojovaných Němek a hned bylo vše na papíře. To co nám předhodili je pořádne peklo na talíři a zbyla po něm dosti výrazná nauzea. Je to jen pár dnů, co jsem film viděl, ale marně se snažím vybavit si alespon něco. Vlastně jo - "Kde je můj klobouk?" Nebýt tam mého oblíbeného Kneppra (je mi líto, že se nechal ukecat na takový blud), tak by to bylo snad za 2*. Doufám jen, že se navrátím jako eskymák...

Kriminálka Staré Město (2010) (seriál)

Snad jenom kvůli Lasicovi dávam 3*, jinak průměrně zpracované, místy velmi nezajímavé a předvídatelné.

Rosalinda (1981) (seriál) odpad!

Raději nebudu psát nic, abych nedostal BAN :)

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Jeden z vůbec nejlepších válečných cyklů!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

5* za 1. sérii, 1* za poslední, zbylé dvě něco mezi, blíže k té 1*. Robert Knepper za jasných 6*. Spousta probděných nocí na koleji na úkor spaní, či učení. To už nebude nikdy zapomenuto, jako i seriál :)

Rebelka (2012)

Aniž bych shlédnul co i jenom vteřinu, okamžitě bych dal 5* a to už jenom proto, že na Skotsko mám nádherné vzpomínky a je to moje i manželčina srdcova záležitost :) No ale to by samozřejmě na oněch 5 nestačilo a bylo by to i nefér. Co ale bohatě stačí na 4* je přítomnost nezvyklého příběhu, nádherná animace naprosto dokonalého prostředí, které ve skutečnosti vypadá ještě lépe, hudba a v neposlední řadě i excelentní dabing (v originálu zatím neviděno, ale bude protože skotština je prostě.... skotština :D). Páta * je za postavu babky řezbářky, potažmo odkazovače, prostě nepopsatelná záležitost. Potenciál na další pokračováni zde nevidím a to je jenom dobře, jinak budu ladit mokré dudy.

Jak vycvičit draka (2010)

Jistě jeden z nejlepších animáků, co jsem letos viděl (a že jsem ho viděl minimálně 50-krát). Ani klasické pohádkové klišé o naprostém zoufalci, který se na konci stává hrdinou, nijak nediskvalifikuje tento krásny počin Dreamworksu a prostě takhle má vypadat příběh pohádky, jednoduchý a předvidatelný. Konečně to není jenom o Pixaru, animace je prostě špičková. Těch několik komentářů se 3* ignoruju, jistě se koukali na zcela jiný snímek (tipuju Pokémona :)