• Pohádka

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Hodnocení pilotního dílu: seriál se zatím jeví celkem slibně. Je tu dost zajímavých postav, které hrají solidní herci. Bude to nejspíš o české debilitě. Nejvíce mě zaujalo duo Neužil a Trojan, co se vtipnosti týče. Jen tak dál, zatím dávám 80%

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Hodnocení pilotního dílu: solidní žánrovka, která se zatím nepouští do neprobrázděných vod a možná to tak je dobře. Slušní herci, scénář na spád. Výtku u herců bych měl jen k těm mladým podezřelým... Jsem zvědav jak se to vyvine, určité linky byly naznačeny tak nezbývá než čekat. 65%

Babovřesky (2013)

Scénář filmu našel asi pan Troška v tý největší kopě hnoje a (zvířecích výkalů), jaké kdy Hoštice viděli. 15% za Kikinčuka a Langmajera. Jak ten film může být úspěšný, když ho točí Troška? Na druhou stranu, na jeho obranu- ani z toho nejlepšího scénáře co kdy svět viděl by těch pár herců neherců nedokázalo vytvořit nic lepšího. A proč? Protože půlka "herců" jsou obyčejní lidé z Žabovřesek. Protože ani jedna z babek nedokáže pozdravit aby to vypadalo aspoň trochu neamatérsky. Protože hlavní roli hraje zpěvačka a další významnou ženskou roli další zpěvačka. Protože nejzajímavější částí je závěr, kdy nás doslova upoutají 3 hokejisté! S takovým hereckým štábem se toho fakt moc udělat nedá, na druhou stranu si ho vybírá Troška =>debilita nejvyššího stupně. S jakými slovy nás Troška zve na připravovanou dvojku? Že budou mít větší prostor hokejisté... Na to doopravdy nemám a vyjadřovat se o reklamách a trapných fórcích se radši nebudu... P.S.: Pro ty, co film neviděli- jděte na to pokud vás dokáže rozesmát "vtípek" na styl: "a dokonce jsem úspěšně prošla 7. třídou tak ze mě nedělejte negramota!"

České století (2013) (seriál)

1. 70%, 2. 70%, 3. 80%, 4. 80%, 5. 90%

České století - Kulka pro Heydricha (1941) (2013) (epizoda)

Z hlediska kostýmů, masek a prostorů je výrazně chudší než předchozí díly. Na druhou stranu se konečně aspoň trochu vybrousily dialogy, snad bude tento trend pokračovat. Převládá u mě optimismus. Jako dokument to má hlavně poučit a naučit (to plní), ale zde to dohromady dodává jakousi nadstavbu. 75%

Dědictví (2013) (seriál) odpad!

Je krásné vidět že existují i mnohem horší a méně sympatičtí herci než některé trapné karikatury z českého prostředí...

Kapitán Phillips (2013)

Zatím je to u mě na pomezí mezi 4* a 5*. Naprosto geniální výkon Hankse musím vypíchnout hned napoprvé. To, co tento pán vystřihl, se jen tak nevidí. Film je hodně dramatický a napínavý, pro skutečného pana Philipse to musela být neskutečná muka... Hudbu jsem upřímně moc nevnímal, zaregistroval jsem ji spíše až na konci filmu. První hodinku bych označil jako "rychle a zběsile na vodě"- pořád se tam ty lodě honí, což zdárně zaznamenává kamera. Na druhou stranu se mi některé záběry absolutně nelíbily, zejména ty z podpalubního prostředí. Somálští herci vcelku překvapili- až na vůdce nemají moc co hrát, šéf je jasně daný a ostatní se ke slovu dostanou jen kvůli výjimečným situacím (zranění nohy; přehnaná agresivita). Takové filmy stojí za to točit, ukazují nám skutečné životní příhody a navíc se občas zaměřují na oblast neprozkoumanou (život kapitána). Film snese ta největší měřítka. 4,5*, vážně se nedokážu stoprocentně rozhodnout

Pařba na třetí (2013)

Celý film jsem měl pocit nechutného "dežaví". Nakonec dávám 50% za herce a povedený závěr. Bohužel velké zklamání

Příběh kmotra (2013)

To, jak je film přímočarý, si zaslouží pochvalu. Tvůrci se ničeho nebojí a sypou jednu lumpárnu za sebou a je jedno kdo v ní jel... Kvalitní herci nezklamali. Hudba navozuje víceméně tu správnou atmosféru. A to, že se i v tak složitém dramatu najde prostor pro plno kvalitních vtipů a narážek (Vedralovo hodnocení politické situace) si zaslouží obdiv. 80%

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Upřímně mě tento film překvapil. Podle hodnocení a komentářů jsem čekal velký propadák, nakonec z toho všeho vzešel příjemný pohodový snímek. Příběh je na 100 minutovou stopáž komplikovaný, i když na konci se všechny ty nitky dobře spojí... Herci jsou bravurní, hlavně tedy Chmela, jehož grimasy jsou naprosto geniální. A půvab krásné Derbes je nepřekonatelný... Její románek je tak romantický, až jsem se zasnil... Pochopitelně existují lepší filmy- z hlediska splnění žánru se to však povedlo. 60x70%