Hunger Games (2012)

Po dlouhé době film, který se, v rámci možností, drží své knižní předlohy. Lawrence předvedla skvělý herecký výkon a pozadu nezůstával ani Hutcherson. Kostýmy dvanáctého kraje na předvádění splátců, kterých jsem se před shlédnutím upřímně bála, mě velmi mile překvapily. Velké plus si ode mne film získal i za kameru a střih. Na závěr mohu říct snad jen to, že pokud budou v takovéto kvalitě i ostatní díly, bude to pro mne další úspěšná serie filmů.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Tak u tohohle filmu nemám co vytknout. Příběh, i když trochu klišé, je velmi zajímavě zpracován. Líbí se mi myšlenka, ve které se dcera bohatého muže svému otci postaví z části z lásky, ale také z části pro záchranu čtvrti, kterou do té doby vůbec neznala. Film nám ukazuje, co všechno jsou lidé ochotni udělat pro peníze. Avšak motiv a myšlenka není to, z čeho jsem byla tak unešená. To, co se mi na filmu nejvíc líbilo, byly taneční choreografie a prostředí, ve kterém tančili. Myslím, že v tomto filmu se dá říct, že lidé zde mluvili tancem.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Závěrečný díl velkého fenoménu pro mě milým překvapením a zároveň velkým zklamáním. Ve filmu jsou opět dobře provedené efekty a skvělá hudba, i když tvůrci z nějakého mně neznámého důvodu vyměnili klasickou úvodní "potterovskou" znělku. Jsou zde silné scény i scény, u kterých se zasmějete. Jsou zde však detaily, kterých si normální divák nejspíš nevšimne, avšak já, jako veliký fanoušek knižní předlohy, jsem kvůli nim byla celkem roztrpčena. Tak například, v závěrečné bitvě se objevuje většinou, pokud ne vždy, zelená kletba, na kterou by podle knih neměla být obrana. Proč byla tedy často odražena modrým štítem? A smrt Voldemorta? Jistě graficky náročné, ale úplně mimo mísu. Myslím, že v knize se autorka snažila naznačit, že by Bezová hůlka nikdy nezabila svého pravého majitele, a že Voldemort zemřel z části kvůli své pýše a neschopnosti naslouchat. To však ve filmu nebylo... A však i přes to vřele doporučuji, avšak v originále, protože dabing některých postav stojí, stejně jako v několika předchozích dílech, za houby :)

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Tak tento film překonal všechna má očekávání. Myslela jsem, že Stewart a Pattinson nemůžou hrát hůř než v Rozbřesk- 1. část, avšak evidentně jsem se mýlila. Upřímně, první půl hodinu jsem se velmi bavila. Smíchy jsem se válela po posteli, když jsem, když jsem sledovala Stewart, lezoucí po skále, nebo běžící lesem. Co se týče malé Reneensmé, nevím, zda je to opravdové miminko, ale pokud jo, tak jí velmi lituji, protože nepřirozeněji vypadající dítě jsem snad ještě neviděla. Ale abych jen nevyčítala, příjemným překvapením pro mne byla bitva, odehrávající se v Alicině vizi, protože oživila úsek, který byl v knize silně nezáživný. Malá rada na závěr: Pokud se rozhodnete tenhle film shlídnout, pusťte si originál, protože při českém dabingu jsem měla pocit, že si musím držet uši, aby mi neupadli.