Sisu (2022)

Wick na svoje 4 kapitoly potreboval 4 filmy, Aatamimu stačí na jeho 7 jeden film. Sú to parádne jatka, gore a všetko bez zbytočných rečí. Páčil sa Vám Wick? Sisu budete milovať. Prišiel Vám Wick drsný? Sisu je masaker. Zdalo sa Vám, že je John nesmrteľný? Aatami nesmrteľný je! To čo tu stvára tento postarší elitný vojak s nacistami je až neuveriteľne ukrutný hnus a bordel, no tak zábavne až umelecky podaný, až budete chcieť vidieť stále viac a to koľko rán, striel a drsného zaobchádzania vydrží, by mu závidel nejeden nemecký Panzerkampfwagen VI Tiger. Skvelá a veľmi dobre natočená fínska zábava pre dospelých ala Rambo\Wick\Nobody.

Přetlak (2020)

Tak toto bol pre mňa ako sa hovorí "Mind Blowing". Perfektne zahratý prerod úplne nevýrazného človeka, ktorý v sebe potláča negatívne emócie na všetko okolo seba...až... a potom to začína... Ako z normálneho človeka urobí tlak a správanie okolia totálneho psychopata, ktorý vypustí von všetko čo ho žralo. Veľmi to pripomína film Falling Down s Douglasom, ale tento snímok oplýva surovejším a drsnejším až dokumentárnym vizuálom. Je to skôr festivalový film ako nejaký veľkofilm. Za mňa skvelé, aj keď s pomalším plynutím deja ale skvelé.

Chlast (2020)

Skvelý Mikkelsen v skvelom dramakomickom snímku, kde ukazuje, že vie nie len hrať, ale aj tancovať (doslova a to veľmi dobre, treba si len počkať na záver). Všetci zúčastnení tancujú na veľmi tenkom ľade. Tým tenkým ľadom je hranica medzi zahrávaním sa (a experimentovaním) s mierne dvihnutou hladinou alkoholu v krvi, spôsobujúcou uvoľnenie a možnosti, ktoré triezvy život zdanlivo neponúka a prepadnutím či dokonca závislosťou v opojných stavoch, ktoré tento mok v rôznych podobách ponúka, smerujúc až k deštrukcii užívateľa. V podstate komorný snímok zobrazuje štyroch kamarátov, ktorí sa rozhodnú okúsiť vody dosiaľ nepoznané a snažia sa overiť teóriu nórskeho psychiatra Finn Skårderud, ktorý tvrdil, že 0,05% alkoholu v krvi Vás robí kreatívnejšími a uvoľnenejšími a teda, že človeku po narodení chýba týchto 0,05% alkoholu v krvi. Toto overovanie teórie však naberá smer, ktorý má viac koncov.

Maverick (1994)

Jedna z najlepších komédií aké kedy vznikli.

Kobra (1986)

Hlboko podhodnotená klasika...

Sedm samurajů (1954)

Top film s Japonskou tématikou samurajského obdobia.

Robin Hood (2010)

Ridley Scott - you son of a bitch. You got me again. Tisickrat vyrozpravany pribeh, desiatky filmovych a serialovych podob...ale Ridley z toho spravil nieco viac. Vobec som sa nenudil, miestami ani nedychal, uveritelne bolo takmer vsetko, uzasna!!! hudba, super kamera a strih, super prostredie, dobry vyber hercov, sakra ani ten opozerany, opuchnuty gladiator mi tam nevadil, skvelo zahrate.

Počátek (2010)

Najlepší film Nolana