• Mysteriózní

Zmizení (2013)

Drsný a opravdu temný (pocitově i kamerově) snímek, je tu dobře cítit ta bezmoc....no ale že se teda taťka dobře obul do toho malýho mr*da, ten si nějaký šťouchanec zasloužil už jen podle jeho výrazu :-)). A jakoby useknutý závěr filmu mě potěšil, takový ten malý otazník na konci, kdy si retrospektivně přejedete v hlavě znovu celý děj, protože co kdyby... Plný počet po zásluze.

Zmizet beze stopy (2021) (seriál)

Tak jasně - Fauda to není, ale Lior Raz se svým pohledem a výrazem drsňáka stojí za tu dobrou podívanou i tady - že jo, holky? :-))). Takže "shukra", Liore a pokračování příště:-)

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Tahle Sandlerova filmová role Zohana je nejvíc sexy (co do vizáže i jeho...ehmm - pohybů:-)), ve které jsem ho viděla. Vous, vlasy i tělo mu tady paradocně neskutečně sluší. Vlastně i to ostatní, co předvádí a co nutí divačky k vlastní fantazii....:-))). A teď k filmu: mě prostě bavil, je fakt, že poslední čtvrtina byla už hodně přes čáru, ale jinak parádní odlehčená "sandlerovsko-boratovská" blbina.

Zóna zájmu (2023)

Drsný film s velmi uvěřitelně vykreslenou atmosférou válečných let. Krásná kamera se záběry domu, zahrady. A je dobré si tyhle zvěrstva a chování nejen německých občanů připomínat a uvědomit si, že nejen Hitler měl moc ovlivnit a zfanatizovat dav, tady třeba taková manželka Hedwiga byla už od pohledu obrovská bezcitná pi..., kterou máte chuť od samého začátku přetáhnout hranou lopaty po lebce :-). Trochu mi u promítání vadila ta eskalace šílené nepříjemně dunivé hudby a animační vsuvky mi přišly už zbytečné, ale jinak pěkně zpracovaný film dle předlohy, který vás určitě po odchodu z kina nenechá v klidu. A pokud se na to cítíte - podívejte se ještě na film Chlapec v pruhovaném pyžamu, který byl za mě - díky šokujícímu závěru - ještě lepší.

Želary (2003)

Tento Trojanův a Jarchovského počin je pro mě okouzlující svojí atmosférou, vypravěčstvím, krásnými záběry, hereckými výkony - obzvlášť A. Geislerové, I. Bittové....no a taky mě dostal pro nás neznámý maďarský herec G. Cserhalmi. Prostě - vše dohromady se fakt povedlo! Nedávno jsem i přečetla knižní předlohu a musím říct, že filmové zpracování se mi líbilo přece jen o vous více.

Ženy v běhu (2019)

Asi se budu svým názorem lehce vymykat většinovému nadšenému davu tady, nicméně na mě film působil jako hodně po všech směrech předvídatelná romantická Rosamunde Pilcher v českém podání a kdyby tady nebylo postavy a glosování Ondřeje Vetchého (potažmo ve spojitosti s Terezou Kostkovou), tak jen klasika červená knihovna. Zase abych byla objektivní - Ženy v běhu je rozhodně mnohem lepší snímek než režisérův předchozí film (Bezva ženská na krku, 2016 - už nevím, z jakého důvodu jsem na tento vůbec šla), kterému ani ten Vetchý nepomohl:-)). Takže film mě tak nenadchl, ale ani neurazil a své diváky si sám, vzhledem k vyprodaným sálům, našel. Což je vlastně fajn - vzhledem k podpoře české kinematografie - za to uděluji 2 * a 50%.

21 gramů (2003)

Po 15 letech jsem se znovu podívala na tento film a jo - zase je to tam - opět mě dostal svoji zoufale tragickou emoční silou. Naprosto dokonalé herecké výkony a ač jinak Naomi W. nemusím, tady mi nebyla ani protivná :-). Můj oblíbený režisér se do hototo filmu skvěle obul jako vždy a ve svém drsném duchu je tento snímek podobný jeho Babelu, kde i tam se prolínají a vzájemně nějakým způsobem spojují, odlišují a gradují děje a všechny postavy. 5 hvězd.

25. hodina (2002)

Pokud chcete shlédnout film plný akčních scén a rychlých střihů, tak tohle nebude váš šálek kávy. Podle mě by film měl být mimo jiné začleněn do sekce "psychologický". Protože pro mě přesně takový byl. Jsou tady výborné úvahy a psychosondy do osobního myšlení i představ převážně hl. hrdiny (= E.Norton coby Monty...mimochodem - skvělý herecký výkon!), které musí člověka prostě dostat. Pro mě dost dobrý a velice zajímavý film. A co mě od začátku fascinovalo, byla hudba - temná, přesná, výztižná, ze které mi až naskakovala husí kůže a zcela po právu byla v r. 2003 oceněna Zlatým Globem jako "nejlepší film.hudba"...... http://www.youtube.com/watch?v=AH7oo1SfZvU Dávám tedy plný počet bodů, protože mi tady (v celkovém pojetí+zpracování+dopadu) vůbec nic nevadilo.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Zvláštní film, kontrast velmi jednoduchého děje se "složitě" jednoduchými záběry......+ ta stále roztřesená kamera (snímání z místa a jakoby držena jen jednou-levou rukou) byla hodně autentická v té ponuré atmosféře....srovnávám působení s u nás tehdy temným socialistickým komunismem, kdy také vládly různé podivné zákazy a příkazy a stíhalo se jejich narušování...no pakárna. Při tom všem ta lidskost a syrovost současně je v tomto filmu fakt hodně znát. Dávám 4 hvězdy.

610 metrů nad zemí (2022)

To byl teda hooohdně vysoký zážitek, nic pro akrofobiky, i já měla už od třetiny filmu úplně zpocené dlaně:-)). Za mě teda ale super 100% napínavá podívaná s vlastně jednoduchou originalitou. 5 hvězd bez debat.