• Pohádka

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

U Hercula Poirota dávám přednost filmům z přelomu 70. a 80. let - Smrt na Nilu a Zlo pod sluncem jsou klasika. Taky mám asi o něco raději Petra Ustinova než Davida Sucheta. Britská série s ním je příjemná, ale je na ní znát omezený rozpočet, a to jak v lokacích, tak často v zapojení scénáristů. U většiny dílů se moc příjemně usíná... Tento film je však výjimkou. Dobrý výběr herců a jistý neklid od začátku udrží diváka v příjemném napětí a tipovačka vraha není vůbec snadná. Povedlo se!

Modré stíny (2016) (seriál) odpad!

Pokud se 20 minut dívám na neostré záběry s roztřesenou kamerou, která snímá herce zpravidla proti oknu a místo dialogů slyším jen nesmyslné plácání a jednu hysterickou uklízečku, nemůžu než to přepnout a dát odpad. Nemyslím, že bych byl v tomto případě jakkoli ukvapený. Škoda, Případ pro exorcistu se mi líbil.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Předchozí díly jsem neviděl, ale tahle slabota by možná fungovala někdy na začátku 90. let., kde by šlo o průměr. Dneska už je to jen úsměvně trapný.

Podfukáři (2013)

První třetina filmu - padá čelist, vypadá to na pecku, druhá třetina se trochu zamotá a znepřehlední a pak už jen divné honičky, hloupý závěr a poslední scéna jako německého televizního filmu (jen samozřejmě s hezčími herci). Škoda, potenciál byl velkej.

Dárek (2015)

Červená čísla? Ani náhodou. Překombinované, nepravděpodobné, těžko proveditelné. Hřebejkovy Líbánky rozhodně nebyly žádný zázrak, ale v tomhle směru fungovaly přece jen o něco líp.

Domek z karet (2013) (seriál)

Po prvním díle první série marně přemýšlím, co z toho, co jsem viděl, mě má přesvědčit, abych se podíval na druhý. Kožené obličeje jindy zábavných herců, nebo nezáživné dialogy? Možná to bude divoká zápletka s ukradeným školským zákonem. Pardon, ale přes všechnu slávu a vysoká hodnocení jsem se hodinu koukal jen na nudnou americkou pózu. A jestli se to v dalších dílech rozehraje - moje chyba, ale mrzet mě to nemusí, protože u toho nebudu.

Ztraceni navždy (1993)

V záplavě blbostí ve vánoční nabídce všech možných tuzemských televizí něco, co dávalo smysl, a dalo se s důstojným pocitem dokoukat do konce. Vlastně to bylo moc příjemný. Jen jsem moc nepobral ten český název.

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Druhou hvězdičku dávám za kameru a na současné české / slovenské poměry zajímavě udělané triky. Jinak marnost nad marnost. Česko-slovenské kompiláty dopadají divně, a to nejen vinou příšerného dabingu, kdy i u sama sebe dabujících herců máte pocit, že jsou ty hlasy úplně mimo. Trvalo to jen 85 minut, ale člověk má pocit, že mu to zabralo 3 hodiny.

Korunní princ (2015) (TV film)

Z vánoční nabídky novinek roku 2015 určitě to nejlepší. Dobře vyvážená porce pohádkové romantiky a moderního ducha. Kryštof Hádek excelentní, Josef Abrhám jakbysmet. A naivní "dobrý den" při každé ztrátě paměti má šanci zlidovět.

Terminator Genisys (2015)

Teda, že to bude až TAKHLE BLBÝ, to mě fakt nenapadlo.