Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

seriály vo všeobecnosti neznášam , ale nájde sa aj zopár celkom dobrých - teda pre mňa ako tak zapamätatelných ,že čo podstatné sa udialo v predchádzajúcom diele , no tento ne určite nepatrí ...a tak som sa snažila

Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Seriál o psychopatke ,ktorej podlahli další podobní a mnohí iní  - dajme tomu naivní , síce je založení na relánom základe a aj sa tak odohral , ale neverím ,že jedna žena - novinárka dokáže neskonale ň dokonale rodiť vkuse niekoľko mesiacov a tak isto neskonale sa nechať masírovať kolegovcami , známymi a rádobi kadejakými inými jedincami na počkanie po krížoch - rodila som síce len raz a to zo zlyhanými ladvinami ale to neustále stenanie ,j ajkanie som nikomu neprdevádzala...teda neviem , či mal byť seriál o psycho Anne , alebo o tehotnej novinárke.  To by ma zaujímalo asi najviac. No, ale vrátim sa k Anne - miss dokonalej .... nedivím sa , že ju rodina poslala do prdele, pretože ako je známe so psychopatom nevyhráš ( a tým sa človek narodí ) a ani sa na ničom, nikto,  nikdy s ním nedohodne a kto toto nepochodpil , je buď absolútne naivný blbec ( jej kamarátka z hotela ), alebo  ma rád sadizmus v podobe poníženého , okradnutého, alebo akýmkoľvek iným spôsobom týraného ! Herecké výkony vo filme nule, kvantum absolútne zbytočných scén, zbytočné hranie na city, tam kde niet na čo hrať, celkovo zbytočne dlhý scenár a musím priznať, že som väčšinu scén ,kde sa odohráva pracovný a súkromný život novinárky preklikávala , nakoľko ma zaujímali vyjadrenia samotnej psychopatky ku kľúčovým veciam a len som si utvrdila diagnózu psychopatov a jediné riešenie postoja k takým ľudom ...vziať nohy na plecia a utekať od nich čo najďalej. Zvrátený svet sa klania zvráteným osobám,

Nevěrné hry (2003)

Už po prvých desiatich minutách ma uchvátil nezáujem o dianie ,ktoré bolo už na počiatku predvídateľné , tento moderný supersvet , kde jedného neazujíma život druhého , vidím denno denne v bežnom živote , na to sa naozaj už vo filme dívať nemusím ...

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Vzhľadom na to , že som tvorbou tohto génia totálne dlhé roky posadnutá a už takmer nič iné nepočúvam neviem ani inak hodnotiť ako za 5.

Noc před zkouškami (2006)

Opäť som mala 17 násť !!! Perfektné kostými a hudobný výber do bodky podčiarkuje atmosféru 80tych rokov 20 storočia, vrátane životných situácii , vtipné a zároveň s dávkou nostalgie na dobu , ktorú som zažila aj ja !

Ohněm, vodou a trubkami (1967)

Celé to pôsobí ako veľmi zlá komédia, prvoplánový až skratkový príbeh, kostymi asi požičané ,či ukradnuté z Mrázika ( asi sa šetrilo) , tí istí herci aj v rovnakých úlohách ako v ňom a ako v Kráľovstve krivých zrkadiel ,na takú veľkú krajinu aby dokola hrali tí istí to isté ,veľmi divné a jasné ....nudilo, neupútalo a prišlo mi to celé trapné

Old Boy (2003)

Dve veľké myšlienky filmu : Ak človek niečomu verí urobí všetko preto, aby sa dokázal k tomu čomu verí priblížiť a druhá ,že niekoho iba zabiť, by bolo príliš jednoduchou pomstou.

Orphan (2009)

Bola som sklamaná, žiadne nové prvky tu nevidím, ako niektorí píšu, povedala by som, že dej a koniec príbehu som odhadla od začiatku. Začiatok bol ťažko nudný a nasladlý - klasika amerických filmov . O napätí hovoriť nemôžem ,len očakávaní, kto bude ďalšou obeťou.....takýchto filmov bola natočená spusta akurát sa obmenila dospelá ženská za dieťa pointa zostala rovnaká. Tak len za dva...

Osvobození (1969)

Môžem is vybrať ako hodnotiť toto dielo : z hladiska technického by to bolo za 4 ,ale tu hodnotíme filmy -teda umenie tak sa prikláňam k 2

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Použité snáď všetky typické symboli Poeovej symboliky z jeho rôznych diel od havrana ,cez kyvadlo, romantičnosť obchodníkovej čiernej duše. Preceňovanie  altruizmu ako jediného a najlepšieho počinu na svete. Ťažkopadný režisérny aj scénaristický počin , scény plné zbytočných dialogov je už asi osudom väčšiny seriálov akehokoľvek typu a druhu a neviem sa nad nepovzniesť ani v tomto prípade. Veľa trapných situácií a scén, výber hercov a kombinácia súrodencov hádam zo všetkých typov krajín aké existujú (aj ked nie som žiadny rasista ) mi prišla pritiahnutá za vlasy a plne zodpovedá dnešnej chorej presranej dobe neustále upozorňujúcej  na rovnostárstvo každého s každým. Tak že na film z roku 1960 Zánik rodu Usherovcov ma zaujal viac.