Yellowstone (2018) (seriál)

Asi neznám jiný seriál, který by mě bavil s každou novou sérii více a více. U začátku jsem si říkal, jak je to takový příjemný průměr z Montany s Tanečníkem s vlky. Nyní mám pocit, že sleduji Dallas pro drsnější povahy s vostrým Wyattem. Y!

Dobrý voják Švejk (1956)

Pan Huršínský exceluje. Jedno z nejzdařilejších přenesení z knihy na plátno!

Jedna noc (2016) (seriál)

HBO opět nezklamalo. Mare z Easttownu laťku nastavila vysoko, Night of však rozhodně nepolevilo. Režisérovi se daří užasně pracovat s divákem, kdy v jednu chvíli jsem si říkal, že jsem to snad udělal já sám. Turturro je fantastickej, ale kdo mě moc překvapil byl Riz Ahmed. Jeho postava byla tedy zahrána bravurně a s každým dalším dílem lepší a lepší. Škoda že jen tak málo dílů.

Elita (2018) (seriál)

Tak karanténa přeci jen měla něco do sebe. Odmítám chodit do seriálů s více  řadami už dopředu, protože na to prostě není čas a bojím se neverending story. Teď jsem ale delší dobu doma sám a tak sem si řekl proč ne. Španělská produkce, hodnocení a herci z Casa de papel mě přemluvili. A ejhle, střih, za tři dny jsem dal všechny 4 řady. Paradoxní na tom je to, že jsem si nikoho neoblíbil, spíše mi většina svým chováním pije krev. I tak se ale od toho nemůžu odlepit. Vyhovuje mi způsob, kterým je to natočené. Začátek v podstatě konce a postupné rozkrývání. Jako žánrově úplně nevím kam to zařadit, ale rozhodně to není Superdrbna ani kriminálka. Prostě neco mezi tím, po španělsku. Další řady nutností!

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Životní role Kate Winslet. Ta je zde neskutečná. To jak zde dokáže zahrá t věci byť jen mimikou obličeje je neskutečné. Musím ale říct, že i zbylí herci jako například julianne Nicholson či Jean Smart hrají perfektně. Ženské role zde jednoznačně převyšují ty mužské. Na tomto předměstí je porouchané naprosto vše, dějově toto krimi drama ale jede jak namazanej kabriolet. Zatím jednoznačně série roku 2021.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

This is Sparta! This is f***** awesome. Tohle je vizuální mňamka, která prostě baví.

Nemocnice New Amsterdam (2018) (seriál)

Po nějaké době zase konečně seriál, který mám problém vůbec vypnout. Hltám jednu epizodu za druhou a čas plyne tak, že bych potřeboval delší dny a třetí sérii. Všechny postavy snesu (což je zázrak) a obzvláště duo Kapoor a Frome je skvělé. Ti mě baví neustále. Takové zvraty v náladách jsem dlouho neměl. Smích střídá pláč, každá epizoda má zajímavé mini děje a nejvíce musím ocenit, že to není laciná telenovela a divákům se nic nevnucuje. Velké plus také za poměrně kritický přístup k US zdravotnictví. Že mě takovým způsobem zaujme seriál z nemocničního prosředí bych opravdu nečekal. Všem doporučuji.

Pořád se něco děje (1995) (pořad)

Pan Donutil má dar. Dar zaujmout vyprávěním tak, že se budete bavit dokud nezmizí z pódia, obrazu, rozhlasu.

Ecce homo Homolka (1969)

Skvost z každodenního života. Prostě klasická neděle. Houby, fotbal, koníčky, vožrat se, řízek, zhádat a tak. Vždyť to každý z nás zná.