Sidonka

Sidonka

Česko

34 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3
 • 25.8.2019 v 22:59

  Adelheid, režie F.Vláčil

   

  ....Není to romantický příběh "velké lásky", spíš smutná a z hlediska hrdiny nakonec i trochu trapná historie, protože se pokoušel vytvořit cosi, čím se chtěl vzepřít času, najít novou jistotu tam, kde byla už předem zviklána a odsouzena ke zmaru...

  Citace z oficiálního textu distributora

  Adelheid, režie F.Vláčil
 • 25.7.2018 v 20:39

  Turistikuju

  S kamarádkou Kájou a její úžasnou fenkou Shanti, která před pár dny získala ocenění na jisté výstavě psů, chodíme na celodenní výlety. Kája svého miláčka ráda fotí ve vtipných situacích a docela se jí to daří. Viz tato bíločerná fotografie. No není roztomilá?

  Turistikuju
 • 3.2.2018 v 17:01

  Po novém roce

  Začala jsem více sportovat, zhubla, dala se na zdravější životní styl a propadla novodobé módě, kterou jsem dříve moc nebrala - malování, vymýšlení a vytváření mandal, secesních motivů nebo například květ.vzorů. Něco na tom přece jenom je. Všeho s mírou, ovšem...

  Po novém roce
 • 31.12.2017 v 22:06

  Dovolená

  Příští pátek bych měla jet na prodloužený víkend do Jizerských hor. Nezáleží jen na mně, ale i na mém mužském protějšku, tak snad to vyjde. Všem zimním dovolenkářům přeji odpočinek podle jejich gusta.

  Dovolená
 • 31.12.2017 v 20:57

  Poděkování

  Děkuji všem, kterým jsem v roce 2017 stála za návštěvu svého profilu a přeju lidem jen to dobré. Ještě jednou díky za pozornost, moc si toho vážím. AŤ Vás má po celý rok 2018 kdo doprovázet a ať nejste v životě sami. P.s. Na zasněžené ilustrační fotografii je můj oblíbený režisér Emir Kusturica.

  Poděkování
 • 29.12.2017 v 09:38

  Opereta na závěr roku 2017 a přání do nového roku 2018

  Díky svému známému jsem se po delším čase podívala do Hudebního divadla Karlín, kde hostuje orchestr a sbor Státní opery. Šli jsme na operetu Netopýr od J. Strausse ml. Můj známej sice z toho moc odvařenej nebyl, na CSFD by od tohoto znalce dramatické hudby zmiňovaná "nasládlá hudební limonáda" dostala pouhé 2 hvězdy, Verdi, Puccini nebo Fibich to není, nicméně k závěru roku se lehký vídeňský humor a valčík poměrně hodil. Díky za pozvání, Honzo! P.S. Do celého nového roku 2018 přeji všem uživatelům CSFD štěstí, úspěch ve všem podstatném, do čeho se pustí a hlavně krásné filmové zážitky.

   

  Opereta na závěr roku 2017 a přání do nového roku 2018
 • 17.12.2017 v 17:34

  BOHUSLAV REYNEK

  Český básník, překladatel, grafik a jeho dílo: JOB ( suchá jehla ). Geniální a přitom tak skromný umělec!

  BOHUSLAV REYNEK
 • 17.12.2017 v 17:25

  GREGORY CREWDSON

  Pokud si vzpomínám, v Galerii Rudolfinum v jejích lepších časech (konkrétně v roce 2008) vystavoval například americký fotograf G.Crewdson. Inspiroval se filmy od režisérů ( Lynch, Hitchcock ) a malířem Hopperem. Obrazy odkazují na hollywoodské filmy.  Do svých fotografických obrazů si zapůjčuje i známé herce (G. Paltrow, J. Moore, ...).  Pro ty, kteří ho neznají, doporučuji aby se podívali na jeho tvorbu alespoň prostřednictvím internetu. Za mě dobrý, i když poněkud záhadný a temný.

  GREGORY CREWDSON
 • 17.12.2017 v 16:22

  GALERIE RUDOLFINUM

  Svého času jsem měla do Galerie Rudolfinum předplacenou permanentku a chodila na často dosti kontroverzní, šokující, provokativní a jinak mírně ujeté, leč nanejvýše zajímavé výstavy. Bohužel se patrně změnil kurátor a já přestala výstavám rozbitých praček na prádlo a podobným "uměleckým skvostům" rozumět. Již dlouho jsem Rudolfinum nenavštívila a obávám se, že k tomu ani v dohledné době nebude důvod. Proč se obdobným výstavám, které nemají podle mého s výtvarným uměním, sochařstvím nebo art.fotografiemi co dělat, dává vůbec prostor? Neznám nikoho z obyčejných lidí, kteří by nad něčím podobným okouzleně a zadumaně meditovali, obdivovali něčí talent či "skládkám odpadků" snad dokonce rozuměli. Fotografie pod textem pochází ještě z lepších dob, kdy probíhala například místy pořád ještě snesitelná, ač poněkud zvrácená výstava "Decadence Now!... Za hranicí krajnosti", znázorňující například beznaděj a utrpení.  Byly však i ještě lepší, podle mého názoru vydařenější a umírněnější expozice... Škoda jich...

  GALERIE RUDOLFINUM
 • 17.12.2017 v 15:06

  JAKO AUTORKA

  Také se po čase pokouším napsat další povídku. Uvidím zda z toho něco vzejde k veřejnému čtení či dokonce k jiné formě publikovaní. Víc než autorkou se cítím být nadšeným amatérským psavcem, který ve volném čase sice občas náruživě, ale přesto pořád ještě nezávazně blbne s perem a tužkou... :)

  JAKO AUTORKA
<< předchozí 1 2 3