Svět pod hlavou (2017) (seriál)

V pořádku. Tandem Neužil - Trojan mi fungoval. Slabý místo - Kopta (bohužel vyznívá jako karikatura sebe sama). Hezké záběry původních panelových domů a jiných dobových reálií. Jen by ty auta VB nemusely jezdit pořád tak naleštěný...

V jako Vendeta (2005)

Nemůže to být za pět, protože komiksová předloha je prostě lepší. Jinak ale bez diskuze skvělý.

Jupiter vychází (2015)

Když máš za sebou Matrix, je to holt těžký... Nedokoukal jsem, ale oceňuju, že si prostě točí, co chtějí.

Ministr (2011)

Náročný téma, divácky nepřitažlivý, ale o to důležitější. Politika, určená pro řízení státu je jen jedna veliká bitva. Kdo do ní naskočí, musí bojovat a nakonec je mu vlastně jedno kde a za jakou věc. Hlavně neprohrát. Mrazivě podaná pravda.

Hořkých sedmnáct (2016)

Nakonec ne až tak hloupej "high-school film", jen moc rozkouskovanej. Nejlepší byly výstupy s Woodym. Heilee Steinfeld dobrá!

Tohle je náš svět (2016)

Od dob vybudování prvního města a jeho hradeb, jsme začali stavět zeď mezi člověkem a přírodou. Vybudovali jsme blahobyt, ale přišli o některé životní svobody. Někomu nechybí, protože o nich neví a někdo je chce, protože to tak cítí. A možná existuje i nějaká střední cesta. Působivá (a základní) myšlenka.

Místo u moře (2016)

Působivě podanej příběh. Výbornej Casey Affleck, Lucas Hedges a hudba. Pomalé tempo sedí k tomu, co je potřeba odvyprávět.

Phoebe v říši divů (2008)

Elle Fanning je výborná, jako už byla v Super8 (škoda, že filmy byly celkově spíš průměr). Jestli si neulítne na koksu, nebo jí nezačne bavit krást v obchodech ponožky, má toho herecky hodně před sebou.

Tajný život mazlíčků (2016)

Škoda, že hezká myšlenka o tom, co dělají domácí mazlíčci, když nejsou páníčci doma (a chytře na tom stojí upotávka) se zvrhne v ne příliš vtipné tlachání a uměle vykonstruovanou akci. Mělo to potenciál...