Mladá dáma (2024)

V momentě, kdy se král slaňoval do jeskyně s 30kg zbrojí a korunou na hlavě místo třeba přilby jsem tušila, že to bude blbost. Ale ne až taková. Film blbostí jen přetéká. Pokud si během filmu kladete otázky začínající na proč…, je to jednoznačný red flag. Sledujeme předvídatelný vývoj hrdinky, která získá epické vlastnosti včetně síly a obratnosti při průběhu jeskyní a stane se z ní soběstačná žena, která přeci nepotřebuje žádnou pomoc. Možná tak s odstraněním vrstev makeupu laciné šlapky. Nedejbože, aby došlo k naznačovanému otočení prince proti své matce. Muži jsou uťáplí budižkničemové. Hrdinka v záchvatu, místo pomsty maximálně třeba jedné osoby, zapálí rovnou celé město a má na krku více obětí než jich město obětovali za století. S pýchou vychází z vypáleného hradu a všichni by ji přeci měli tleskat. Jak to všechno zvládla sama vyřídit. Akorát že vůbec. S touhle hrdinkou už stejně vymře rod, neboť by si žádného chlapa už nevzala a hlavně už tam žádný ani nezbyl.

Starodávné apokalypsy (2022) (seriál)

"Příběhy", které by se daly shrnout v jednom filmu nebo 5-10 minutových dílech. Opakující se věty a dronové záběry na pyramidy a heroické záběry na pána, který se cítí dotčen, ale za mě nepoukazuje na nic nového, obsáhlého, hlubokého, jen natahuje na 35 minutový obsah. Musím však říct, že jsem o většině míst neslyšela, takže mi rozšířil obzory aspoň v tomto směru.