Muž z oceli (2013)

Film, ktorý osloví aj nie veľkého priaznivca sci-fi žánru. Akčný začiatok z prostredia inej planéty, Krypton tak ako nikdy pred tým. Prvých 20 minút filmu je jednoducho úvod do supermana s akým asi každý počítal. Po úvode sa ocitáme na zemi, kde Clark (s veľmi sypmatickým obsadením) žije ťažký život pozemšťana a spomína. Umenie Snydera a Zimmera mení akčný, všetkým veľmi dobré známy príbeh na niečo viac. Dostáva sa vám pod kožu a vy si začínate vytvárať k postavám síce veľmi krehký ale intenzívny vzťah. Osobne som mal pocit akoby Goyer pracoval na prvej polovici filmu 3 roky a na druhú už jednoducho nemal čas. To čo sa Snyder snažil tak pracne vybudovať v prvej polovici, sa v tej druhej rozpadlo ako domček z karát. Všetko čo robilo film výnimočným, jendoducho chytil a spláchol do záchoda. V druhej polovici je to niečo medzi Avengers a Transformers... Totálne stupídne dialógy. Masa vizuálnych efektov, pri ktorej je každému jasné, kam išli všetky tie peniaze. Man of Steel ma akurát fajn vytočil a jediná vec prečo by som ho niekomu odporučil je ten kontrast. Každý vnímavejší, po zhliadnutí tohoto snímku pochopí ako ide americká kinematografia do hovien. 4 hviezdy za prvú polovicu. Druhá je totálny odpad.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Film, ktorý ma obsahom milo prekvapil. Vyvrcholenie na záhrade bolo na takýto malý projektík naozaj obdivuhodné. Avšak iba 3 hviezdy dávam zato, že anorektická postava a celkovo osobnosť Analeigh Tiptonovej ma privádzala do šialenstva. Dosť neobjektívny individuálny názor, no na mňa každá scéna s ňou pôsobila ako ľadová sprcha.

Sinister (2012)

Čo dodať, Sinister sklamal a ja som sa nebál. 2 hviezdy za Youngovu psycho hudbu, ktorá mi ako jediná robila starosti.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Film, ktorý splnil presne to čo sa od neho očakávalo. Vizúalne perfektné, hudba je dostatočne akčná. Zo začiatku mi síce trocha prekážal temný obraz, no nakoniec musím usúdiť, že bez neho by film nebol tým čím je. Dvojhodinová bojovka plná akcie a krvyprelievania. Snyder nesklamal, Butler potešil. Síce niesom fanúšikom polonahých chlapov, ale "THIS IS SPARTA !!!".

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Seriál Dva a pol chlapa sledujem už od jeho začiatku a po zhliadnutí 9 série sa musím priznať, že som bol milo prekvapený. Predstaviť si thm bez Charlieho Sheena, bolo ako vampire diaries bez Somerhaldera. No prekvapivo Kutcher, sa svojej role miliardára Waldena ujal bezchybne a ako náhrada za Charlieho to funguje naozaj perfektne. Takže aj po toľkých rokoch treba uznať, že tvorcovia nestrácaju nápady. Aj keď sa v podstate v tomto neškodnom seriále dej a situácie ktorým musia hrdinovia čeliť stále opakujú, originálne hlášky neubúdajú. Veď o čo, ak nie o hlášky ktoré vás dokážu odzbrojiť, ide v sitkome akým dva a pol chlapa určite je. Snáď jediná vec ktorú nedokážem prijať, je český dabing. Bez urážky. :))