Ty a já (2009)

Další z filmů, pro kterje jsou i ty 4 minuty až moc. Pokud tohle neuvidíte, vůbec, ale vůbec nic se nestane.

Umírající zvíře (2008)

Umírající zvíře sem si pustil, anž bych tušil o čem film je. Kromě obsazení (jenž bylo chválihodné) sem neměl o filmu nejmenší tušení. A abych pravdu řekl, je to jen další z řady filmů, který si v životě podruhé asi nepustím. Škoda. Herecké výkony byli také moc fajn. Jenže to je tak vše. Nebýt posledních 15ti až 20ti minut, kdy se konečně něco dělo, bylo by mé hodnocení daleko horší. Přece jen když film má 107 minut a ono se celých 95 minut nic zásadního neděje, není to zrovna nejlíp.

Pianista (2002)

Jeden z těch lepších filmů s tématem války. Adrien Brody zahrál dobře a Oscara mu přeju a Polanski odvedl moc dobrou práci.

Det perfekte menneske (1967)

Tak teď už víme co dělá dokonalý člověk a můžeme v klidu jít spát.

Occupations (2007)

Proč ne. Ladislav Špaček a jeho Etiketa se má ješte hodně co učit.

Melancholie (2011)

Možná sem se na Melancholii až moc těšil. Proto sem lehce zklamán a trochu v rozpacích. Nevím co si mám myslet. První polovina filmu, je nádherná. Zpomalené záběry jsou opravdu vizuální zážitek, ale to je tak nějak vše. Pouhé čekání na cosi. Ale i přes tu vizuální podívanou, se mi ta první hodina zdála nekonečná. Od druhé půlky sem si sliboval o něco víc a pravdou je, že se mi to dostalo. Je pravda, že v současné tvorbě katastrofickýcg snímků a různých zvěstí ohledně roku 2012 je Trierovo Melancholie opravdu vyjímečný exemplář a já sem rád, že sem měl možnost film vidět. Sice to ve mě na první pokus moc silný dojem nezanechalo, ale bůh ví jak se to celé ve mě rozleží. Prozatím tři hvězdy. Přeci jen v porovnání s většinou mnou viděných Trierových filmů, je zatím Melancholie na nižších pozicích.

Manderlay (2005)

Lars von Trier je šílenec, jenž si každou situaci dokáže přetvořit na plátně k obrazu svému a nezajímá ho co na to řeknou ostatní. Tak je tomu ostatně i Manderlay, kde si bere na mušku problém otroctví a následnou přeměnu zajetého systému. Velice zvláštní snímek, kde Grace znovu řeší nejeden nelehký úkol. Jenže teď toho má Grace trošku nad hlavu, jelikož si vzala větší sousto než sama dokáže spořádat. Trier předvedl opakovaně, že to jde i bez efektů a to je fajn. Každopádně Nicole Kidman mi do role seděla o něco víc, ale to je jen můj osobní názor. Celkový dojem z filmu mi obsazení Bryce Dallas Howard ani zdaleka nezkazilo.

The Gift (2010)

Já robot Russian version.

Leon (1994)

Gary Oldman jako pan zlej byl opravdu skvělej a Jean Reno jako pan hodnej taky. Ale jako celek mě LEON moc nebral.