Tanec v temnotách (2000)

Ješte to musím trochu rozdýchat. Ani sem se na film moc netěšil. Přece jen muzikál. Ale po pravdě. Musím smeknout. Takový kopanec sem opravdu nečekal. Příběh Selmy, která utíká před realitou do světa hudby a tance , ztvárněná naproto fantastickou Björk, podpořen nádhernou hudbou Björk, která svým hlasem opravdu umí kouzlit a navodit v tomto snímku opravdu příjemnou a pozitivní náladu. Škoda, že jen na chvíli.......

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Amelii se to v hlavě trochu zvrtlo. Příběh pošahaný holčiny, která má svého prince jaksy pouze v hlavě. Pěknej úlet. Audrey předvedla dobrý výkon, ale prostě to na lepší hodnocení nestačilo.

Valachiho svědectví (1972)

Co dělá Bronsonovo knírek na obalu? vždyť ve filmu ho (díky bohu) nemá. Ale to je jedno. Poctivá gangsterka podle skutečné události. Není to sice moc oproti filmům jako Kmotr, casino a spol. ale ujde. Poctivý tři puntíky.

Vymítač ďábla (1973)

Kult, klasika, horor..Proboha proč? Po všech stránkách nuda, nuda a nuda. Nehledě na nesmyslné obsazení Lee J. Cobba. Mohl dostat víc prostoru.

Jumanji (1995)

ÓÓ heléé.. Já sem Jumanji ještě nehodnotil. Tak to mění celou situaci. Zábavná, rodinná a oddychová záležitost, která i po 16ti letech zaručeně pobaví a zaujme (myslím tím na 16 lete starý film) velice kvalitními efekty. Prostě pohodička, která si ty 4 puntíky zaslouží.

Sejmout zabijáka (2011)

Jeden z mnoha filmů o mafii 70tých let. Naštestí příběh Ira Dannyho Greena dopadl (znovu naštestí) opravdu skvěle. Velicé působivý děj ve kterém se to akcí a náložema jen hemží, příjemné herecké obsazení (Stevenson neznámý, ale mile překvapil) a zapojení autentických záběrů.To byla jedině dobrá volba. Prostě 4 hvězdy. Nebylo by přeci jen fér vůči Kmotrovi dávat 5 hvězd. Nadstandartní podívaná.

Prolomit vlny (1996)

Emily Watson ve filmu ukázala, jak může život zamotat cesty. Duševně nevyrovnaná Bess si nabere moc velké sousto, které ona sama nemůže ani za nic spořádat. Nebo spíš její mozek to nedokáže pobrat. Vynikající film o jedné ráně za druhou,jenž doprovázejí Bess v životě. To vše podpořeno vynikající Emily Watson, deprimujícím obrazem a kamerou a snad všema emocema naplněným dějem, že nejde jinak než film doporučit.

Kesslers Knigge (2009) (seriál)

Kessler je šílenec, kterej dokáže vydoloval humor i z naprosto nevtipnejch situací. Klobouk dolů.

Zkažená mládež (2007)

Takhle to prostě dopadnout muselo. Těžko říci co bych v téhle situaci dělal. Přece jen s odstupem času se těžko říká co a jak . Příběh je velice silný, ale po vizuální stránce mi film moc nesedl. To bude asi tím Estonskem.

Ďáblův advokát (1997)

Pacino je boží. A to je dost divný když hraje ďábla.