• Mysteriózní

Mulholland Drive (2001)

Napodruhé mi naplno došlo, že Lynch bohužel neví, jak film ukončit, a proto ten podraz na diváka v závěru. Je to samoúčelné, zmatené, žádný smysl v tom nehledejte. Přesto se na film hezky kouká (i napodruhé), hlavně na Naomi Watts :-)

Duchové Marsu (2001)

Poctivé, vzorové béčko. Jsou filmy, kde je kvalitní námět, ale mizerné provedení (hlavně režie). A naopak filmy, kde i s jednou stránkou scénáře (klasická zombícká, pardon - black metalová - vyvražďovačka) dokáže někdo udělat dílko s atmosférou. A Carpenter je pořád Pan režisér. Škoda, že neměl lepší scénář a větší rozpočet. Nicméně kompenzují to dvě akční blondýnky, prostředí Marsu,fakt hustej vlak a hlavně: zombíci bez jediné slabiny (bravo! kdo chce popcornovou podívanou, ať jde na Den nezávislosti :-)

Vodní svět (1995)

Zajímavý námět, pár nápadů, ale ve výsledku bohužel promarněná šance. Je tam plno nelogičností (dobrý komentář: kiddo), chvílemi je to strašně naivní a místo tísnivé atmosféry to vypadá na nějaký maškarní ples (Hooper) někde na Mácháči. Napoprvé přesto docela koukatelné.

Vratné lahve (2007)

Horší čtyři hvězdičky. V rámci Svěrákovy tvorby jde určitě o slabší věc, dost nemastnou, neslanou, unavenou a vyschlou jako hlavní hrdina. Pár vtípků a postřehů je fajn, ale moc to nedrží pohromadě. Narozdíl od Kolji, Obecné školy, Jako jed apod. nemám chuť to brzo vidět znovu.

Agent bez minulosti (2002)

Takový mírný nadprůměr. Místy těžko uvěřitelný, napětí se vytváří uměle (fakt nevěřím, že by ten hlavní hrdina měl tak malé IQ, že by mu ani po takové době nedošlo, že nejspíš byl agentem... Najde falešné průkazy, zbraně, jdou po něm vyškolení zabijáci, a on pořád nic netuší...).

Ďáblův advokát (1997)

Trochu naivní až primitivní. Dobré rýpnutí do profese advokáta, ale zdlouhavé. Konec, kdy se "tajemství odhalí", působí spíš jako parodie. Ještě že alespoň úplný závěr není tak prvoplánovitý. Dobrý komentář: Exkvizitor

Snowboarďáci (2004)

Viděl jsem televizní seriál a ne film, ale klidně bych unesl i další díly. Skvělá oddechovka.

Rafťáci (2006)

Snowboarďáci v pohodě, tohle je o dost slabší odvar. Pár dobrých momentů, které ale vůbec nedrží pohromadě.

28 dní poté (2002)

Docela zklamání. Čekal jsem něco víc než klasický "zombie" horor. Nenápaditému scénáři nepřidává ani režie - to zvlášť vynikne v porovnání s podobnou apokalyptickou vizí v Potomcích lidí. Přitom ani fádní scénář by nemusel být překážkou, kdyby režisér skutečně dokázal navodit atmosféru. Ale místo toho těká od lekaček přes komediální úlety (nákup v supermarketu), zjevné nelogičnosti (na každém rohu - zvlášť v noci - hrozí nakažení, ale dva hlavní hrdinové jdou v noci klidně městem a nahlas si povídají...). Škoda. Takové lepší béčko.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Slušný akční film, spíše ale jen variace na T1 a T2 než něco, co by celou sérii někam trochu posunulo. (Oproti sérii Planeta opic, kde každý další díl - bez ohledu na kvalitu - přinesl nějaké nové odhalení, nový pohled na celou "kauzu" :-)