aLCaP0Ne

aLCaP0Ne

Al Capone

okres Bánovce nad Bebravou
"Život nie je vždy to, čo sa zdá byť.."

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 3.3.2017  07:39

Surovy, kruty, najpribehovejsi a hlavne posledny Wolverine odchadza na vrchole! Silny pribeh a skvely vykon Jackmana, ktory dal legednarnej postave Xmenov vsetko, tlieskam 95%

• 28.7.2016  23:40
    Jason Bourne (2016)

Jason Bourne ešte raz a naposledy? Ocitneme sa v súčastnosti s tým, že na pozadí sa rieši presné tá istá problematika kyberútokov ako je aj v reale. Samotná trilógia patrí pre mňa stále na popredné priečky. Štvrté pokračovanie prišlo nečakane a určite malo čo ponúknuť a nedá sa len zatracovať aj keď mne osobne tam Matt chýbal. Piate a možno posledné(?) pokračovanie som nečakal ani vo sne a o to viac ma potešilo, keď som po x-rokoch mohol vidieť na čele Matta Damona. Neskutočný pocit, niečo podobné ako pri znovuobnovených X Files...Suma sumárum 85%

• 7.12.2015  15:28

Filmová lahôdka od Spielberga na čele so skvelým Hanksom 90 % ...

• 11.10.2015  14:29
    Divočina (2014)

Pre mňa jedno veľké prekvapenie, ktorému nemám čo vytknúť. Od famozneho songu "El Cóndor Pasa", ktorý sa tiahne celým filmom, až po zaujímavé flashbacky v čase, ktoré vykresľujú čo to zo života hlavnej hrdinky, či už v pozitívnom zmysle na spomienky z detstva až po sexuálne "harašenie", drogy a smrť milujúcej osoby. Pri tomto snímku som si zaspomínal na rok 2008, kedy som podobne "hltal" Into the Wild. Cheryl je zaujímavá postava a podobne ako každý z nás má svojich démonov, ktorý ju žiaľ stiahli dole a možno sama pod ťarchou, ktorú prežíva sa vydá na cestu prečistenia, vykročenia do nového života. Možno do takého, akého si želala jej matka.. 90%

• 27.9.2015  13:19
    Narcos (TV seriál) (2015)

Tu nie je o com, toto je bezpochyby jednicka v serialoch pre tento rok. Mnohi ocakavali, ze podobne ako minuly rok bude peckou True detective, zial druha seria ani zdaleka sa na tu prvu nechytala.. Ak vas zaujima pribeh Dona Pablita resp. jeho kumpanou ste na spravnej adrese. Neskutocne chytlavy jazyk v originale, ktory pridava smrnc naviac. Ten pribeh je az neskutocne mrazivy, ked si clovek predstavi ako to fungovalo na druhej strane zemegule.. 95%

• 23.8.2014  13:49
    Velký draft (2014)

Wau, tak tomu sa povie pecka. Jeden z najlepších tohtoročných filmov, teda aspoň pre mňa bez pochýb. "Nič není nikdy isté ale na konci nezáleží na ničom inom, len na tom, čo si myslíš ty.. " 90%

• 3.4.2014  07:53
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Poriadna jazda v podaní Kevina Spaceyho, ktorý žiari ako kométa. Už prvý diel ma neskutočne vcucol do deja a ja som si prvý deň musel pozrieť hneď tri časti po sebe wow. 95%

• 30.1.2014  17:06

Dlho som váhal medzi 4 a 5 hviezdami. Nakoniec som ale predsa zvolil 5 a zaslúžených. Naozaj dosť krutý a surový film o dobe, ktorá je už dávno za nami. Narodiť sa ako černoch v tej dobe muselo byť doslova peklo a slobodu vám nemuseli zaručiť ani doklady o tom, že ste slobodný človek. Určite silný príbeh zo života, ktorý stojí za pozretie.. 85%

• 26.1.2014  18:34

Wow, neuveriteľné sa stáva skutočnosťou Rocky v Zúriaci býk sa stretávajú v ringu proti sebe po 30-tich rokoch.. Niečomu takému by ešte dva roky späť neveril ani blázon. Silné prekvapenie s množstvom trefných hlášok, zaslúžených 85%

• 18.1.2014  22:44

Wow, to bola jazda páni! Opäť na čele perfektný DiCaprio, ktorý posledné roky zreje ako kvalitné francúzske víno. Ťažko slovami popísať túto trojhodinovú jazdu, no jedno zaručene viem a to, že život Jordana Belfort bol riadny "nářez‎". Pre mňa jeden z naj filmov a radím ho veľmi vysoko v mojom rebríčku rovno vedľa Počiatku.. 95%

• 15.1.2014  21:35

Silný príbeh v ktorom doslova žiari Matthew McConaughey. Ron Woodroof bol naozaj bojovník a to čo dokázal je až neuveriteľné z 30 dňov si doslova vytvoril 7 rokov života.. Určite jedno z prekvapení minulého roka. Život je naozaj nevyspytateľný a nie vždy zdravý rozum vyhráva nad zákonom.. 85%

• 12.1.2014  16:58

Silné prekvapenie na čele s famóznym Markom, ktorý opäť nesklamal a aspoň pre mňa sa stáva zárukou kvalitného movie. Lone Survivor mi trošku pripomenul film podobnej tematiky Zero Dark Thirty, ktorý podobne ako aj tento radím veľmi vysoko u mňa. Už len samotná myšlienka, že je to založené na true story, dáva tomu vysokú hodnotu a samotné prevedenie je aspoň pre mňa ★★★★★ .. 85%

• 29.11.2013  22:30
    Legenda 17 (2013)

Pamätám si, že ako malý som mal ich samolepky nalepené na skrinke a tie mená mi moc toho nehovorili. Vďaka tomuto ruskému filmu som sa ale dostal do obrazu. Charlamov s Tarasovom boli legendárne postavy sovietskej zbornej a nebyť ich, kto vie ako by ten hokej v tej dobe vyzeral.. Legendárna výhra 3:7 na pôde domácich javorových listov, bola asi silná facka pre namyslených profíkov z NHL.. samotný film ponúka široký záber na Charlamova, ktorý to ani zďaleka nemal lahké a prešiel si naozaj kľukatou cestou. Zaujímavo vykresľuje aj Tarasova, ktorý bol možno svojím spôsobom podivýn, ale isto, iste úspešný tréner.. 90%

• 23.10.2013  20:39
    Rivalové (2013)

Neskutočná pochúťka pre každého fanúšika motoršportu. Kto vám bude sympatickejší, pedant a puntičkár Niki Lauda alebo burlivák a kúrevník James Hunt? Nech už je to jeden alebo druhý. Tento film vám ich ponúkne naozaj v plnej kráse. Bola to sezóna plná prekvapení, ktorú naozaj napíše najlepšie len sám osud. Pred Nikim klobúk dole, aj keď bol veľmi sebavedomý a dosť arogantný, ale to čo dokázal po tej havárii nemá slov.. Rád by som si pozrel aj film o mojom "favoritovi" Michaelovi Schumacherovi a verím, že by tiež mal čo ponúknuť.. 95%

• 16.10.2013  23:04

Naozaj kvalita na čele s Georgom Clooneym, ktorý nehrá žiadneho lámača ženských sŕdc, ale presne naopak. Dokáže človek, ktorý neverí na lásku sa zaľúbiť? A ak áno, čo sa stane, ak si to konečne pripustí a zistí, že do nesprávnej "ženy"? Príbeh muža, ktorý mal naozaj hlavu v oblakoch a ktorý na záver utrúsil nezabudnuteľnú hlášku: " Väčšinu z nás doma uvítajú poskakujúci psi a pokrikujúce deti, naši partneri sa opýtajú ako sme sa mali a večer pôjdeme spať. Hviezdy pomalinky vychádzajú zo svojich denných skrýši a jedno s tých svetiel bude o niečo jasnejšie ako tie ostatné, bude to stroboskop na krídle môjho lietadla." 90%

• 12.10.2013  09:09

V jednom českom songu sa spieva: "kto sa bojí, nesmí do lese.." a presne o tomto by sa dalo hovoriť súvislosti aj s týmto filmom. Kto má naozaj strach a bojí sa, nemal by za žiadnu cenu pozerať tento film. Pre ten zvyšok je tu možno jeden z najlepších hororov za posledné roky. O tom, že atmosféra by sa tam dala krájať a celé to funguje je škoda písať, kto nevidel v plnej kráse a v skvelom ozvučení neuverí. Naopak opäť by som vyzdvihol dosť podstatnú vec a to, že The Conjuring je založený na skutočnej udalosti a to už je iná pesnička. Takže pozor na to, kto vás počas spánku ťahá za nohu.. 90%

• 28.8.2013  10:37

TOP komedia za posledný rok. Už dlho, dlho som sa tak z chuti nezabavil. Táto story funguje naozaj perfektne a človek sa nepretržite točí v kolotoči zábavy, trefných hlášok a scén. A určite netreba zabudnúť na EPIC scénu z titulkov a.k.a. Victory Music 1:35 http://www.youtube.com/watch?v=L3q8rf0zNS0 pre mňa zaručených 90%

• 17.8.2013  14:29
    The Iceman (2012)

Presne podľa môjho vkusu. Pochúťka na čele so skvelým Icemanom Shannonom. Možno pôsobí tento film chladne, kruto ale aj o tom je život a našli sa aj takí borci, ktorí chceli žiť americký sen doslova. Trošku ma prekvapuje to hodnotenie na ČSFD, ale tak sto ľudí, sto chutí. Dve hodiny spanilej jazdy Icemana odkrýva čo to, s jeho života. Dozvedáme sa nie len o tom, že bol asi jeden z najlepších nájomných vrahov v USA a na svedomí ma asi viac ako 100 vrážd, ale aj tom, že sa snažil byť vzorným otcom rodiny a naozaj si zachoval ľadovú tvár v každej situácii.. 90%

• 13.8.2013  14:41
    Pot a krev (2013)

Doslova pochúťka pre všetkých filmových fajnšmekrov. Ústedná trojica a.k.a. amatéri to divoko tiahne celým filmom a skvelo sa dopĺňa. Mark zvláda pozíciu lídra bravúrne a človeku sa až nechce veriť, že takéto niečo sa mohlo stať v reale, ale ako vieme najlepšie príbehy píše sám život.. 85%

• 12.6.2013  18:27
    Iron Man 3 (2013)

Epické ukončenie Marvelovej trilógie končí na perfektnú. Od malička som vyrastal na animovaných "Marvelovkách" a Iron Man v podaní Roberta ma naozaj pobavil, nadchol. Naozaj som nečakal takýto koniec a nechal som sa prekvapiť až v samotnom filme, no o to viac som zostal "rozčarovaný". Táto trilógia podobne ako aj Batmanova v podaní Nolana je pre mňa TOP s animákov, ktorých som sa ako krpec napozeral.. Iron Man v podaní Roberta bol nie len perfektný v akcii, zápletke, ale naviac všetky tie tri časti disponujú skvelým humorom a hláškami.. 90%

• 9.6.2013  11:31

Neskutočná pochúťka pre mňa a na scéne ďalší prírastok do rodiny Sci-Fi, ktorý ma čo povedať. Nemám čo k tomu dielu vytknúť, je to jeden z naj movie čo som tento rok videl, ak nie zatiaľ najlepší. Skvelé efekty, herecké výkony a stále perfektný Spock spolu s jeho legendárnymi hláškami :) .. Každopádne záver nám čo to odkryl do budúcna, a myslím si, že o sérii Star Trek budeme ešte počuť. Ak sa bude držať na úrovni 1-2, tak sa všetci fanúšikovia Sci-Fi, alebo samotného Star Treku majú na čo tešiť! 90

• 23.5.2013  21:48
    Ali (2001)

Pre mňa ako fanúšika boxu je Ali neskutočný zážitok. Naozaj som netušil, čím všetkým musel Ali prechádzať okolo kariéry. Je to také Dejavu, keď sa tam objaví promotér "Larry King", ktorý ma nezameniteľnú úlohu v súčasnom boxe. Will sa naozaj chytil tejto úlohy famózne, a to klasické prepletanie nôh pre Muhammada Aliho je vo filme perfektne vystihnuté. Možno to je pre niekoho nezáživne, pomalé, ale ten príbeh čo sa nesie celým dejom si zaslúži plný počet bodov, a ja to "Ali-mu" naozaj dám. Je to nezabudnuteľná postava boxu a jeho súboje s Foremanom, Frazerom stoja za to! Bol by som rád keby som s dočkal podobného snímku aj o mojom obľúbenom boxerovi a.k.a. killermachine a.k.a. Mike Tysonovi.. Pre mňa 90%

• 24.4.2013  13:21
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Kto by si neobľúbil Teda a jeho vtipné story? :) Prednedávnom som čítal zaujímavý článok, kde porovnávali HIMYM a Priateľov a výsledok? No možno sa budete čudovať, ale HIMYM pracuje s podobným receptom ako Priateľa, len podobne ako v nich aj tu sa v posledných sériach mierne znižuje kvalita. Myslím si, že 9 - ta séria bude už asi posledná. No aj napriek tomu je to stále seriál, ktorý ma čo ponúknuť 85%...

• 24.4.2013  13:10
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Po úvodných dvoch častiach môžem povedať, že sa mi pod kožu dostáva ďalší seriál. Da Vinci ako osobnosť samá o sebe je vysoká liga a tento seriál je toho dôvodom. Mnohí tu dávajú slabé hodnotenia, no ja si myslím, že je to veľmi ambiciózny projekt, ktorého Pilot ponúkol poriadny mix akcie, intríg a mystéria. Druhý diel o nič slabší, takže veľká spokojnosť a pre mňa aspoň zatiaľ 85%

• 16.4.2013  15:17
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Po dlhšom váhaní som sa predsa len dokopal do tohto seriálu. Nebavilo ma čakať na nového Dextera, Luthera, Ripper street atd. No už prvá časť ma neskutočne stiahla do deju a tie reči, že možno sa jedná o jeden z najlepších seriálov posledných rokov sa predsa len potvrdili. Síce mám za sebou len prvú sériu a druha ma čaká, už teraz mi je jasné, že opäť ma čaká kolotoč intríg, vrážd.. Škoda, že tento a podobne kvalitné seriály vysiela len HBO, či už Markíza alebo JOJka by sa mohli prebrať a namiesto tých sračiek ponúknuť divákom naozaj kvalitný materiál. Pre mňa 90%

• 25.3.2013  15:59

Už dlho som nevidel tak perfektný ženský výkon ako dala Jessica. Zero Dark Thirty aj napriek pomalšiemu začiatku, dáva čo to nahliadnuť do kuchyne dnešnej CIA, a ako skôr či neskôr na každého príde. Vo viacerých smeroch som si pri tomto filme spomenul na žánrovo podobný snímok Tinker Tailor Soldier Spy, ktorý ma podobne zaujal. Nebolo to aspoň pre mňa ani suché, ani studené a naopak, tie dve a pol hodky som si vychutnal do poslednej sekundy.. aj preto som nakoniec zvolil 5* a myslím, že zaslúžených 85 %

• 18.2.2013  18:47
    Argo (2012)

Filmy založené na reálnych faktoch ma vždy fascinovali, o to viac ma dostal počin Tonyho Mendeza. Možno sa niekomu tento film ani zďaleka nebude pozdávať, ale musím dať päť hviezd, pretože za ten nadľudský výkon v Iráne si to Tony zaslúži. Hovorí sa, že najlepšie príbehy píše sám život a v tomto snímku sa to viac než potvrdilo. Ísť do východnej krajiny s takou myšlienkou a vidieť to peklo naživo a naviac, chcieť sa vrátiť domov s partiou ľudí pôsobí ako Sci-Fi.. 85%

• 14.2.2013  14:33
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Ťažko popísať tak prepracovaný seriál o tom, čo väčšina z nás nemá ani páry, a ak má nejaké info tak maximálne z novín a telky. Zažiť to na vlastnú kožu a vidieť padať vlastných priateľov, či zažiť nečakaný protiútok tankov, lietadiel atď, je možno ľahké na pochopenie ale neskutočne náročne na prežitie s doživotnými šrámami nie len na duši ale aj hlavne na psychike. Ako tam spomenul jeden s tých veteránov, niekedy vidí padať svojich priateľov znova, a pevne verím, že nikto z nás nemá ani poňatie čo zažíva znova. Predposledná časť bola neskutočné napäté a po objavení židovského tábora s takmer chodiacimi "kostrami" to musel byť šok, ktorý poznačil aj najväčších tvrďákov na fronte a ktorý by väčšinu z nás ponoril, bo chceme, či nechceme žijeme už v úplne inej dobe a sme tak svojsky "rozmaznaný". Naozaj neskutočný, silný desať dielny zážitok zo všetkým čo k vojne patrí.. Ná záver len bonbónik, čo ma vcelku dostal v poslednej časti, keď sa vnuk pýtal deda (Majora Wintersa): "Povedz mi dedo, bol si hrdina za vojny? A dedo povedal: Nie, ale slúžil som v rote plnej hrdinou.." 95%

• 12.2.2013  18:54

Jedno z najväčších minuloročných prekvapení pre mňa, keď sa na to pozerám spätne, vo veľa smeroch mi to prišlo podobné ako Bourne Identity.. Skvela atmosféra, strhujúci príbeh a perfektný Tom. Čo viac si priať? 85%

• 5.2.2013  18:06

Tisíc ľudí, tisíc chutí. Stará známa to veta, a keď čítam tie hodnotenie niektorích, tak až kruto pravdivá. Po dlhom čase som dostal kvalitný materiál zo žánru, ktorý mi je najbližšie. To, že ten podklad je na reálnych základoch, dáva tomu trošku navrch. Pre mňa to boli perfektné takmer necelé dve hodiny so skvelým Gosling, ktorý ma fascinoval nie len v Drive ale aj v úlohe Jerryho.. zaslúžených 90%

<< předchozí 1 2 3 4 6 7