Ztraceno v překladu (2003)

Sakra, tý Scarlett to v roce 03 neskutečně seklo! Navíc Bill Murray je neskutečný sympaťák a tu chemii mezi nimi prostě nejde nevidět. I když film asi není primárně míněný jako komedie, mě má prostě japonština tendenci rozesmívat do neskutečných rozměrů, takže si můžete domyslet, že jsem se asi nesmál málo. Tohle je přesně ten typ filmu, na kteý se kdykoliv podívám rád, když poběží na televizních obrazovkách. Perfektní!

Equilibrium (2002)

Naprosto strhující podívaná, která se snaží být velmi ambiciózní a taky se jí to daří. Akční scény jako by Matrixu z oka vypadly (v některých aspektech ho dokonce i zastinují). Už se těším, až to trošku pozapomenu a budu se moct kouknout znova.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Ano, vidíte dobře. Viděl jsem to až začátkem roku 2017, měl bych se stydět. DiCaprio v jedné ze svých nejlepších rolí předvádí, že je to pan Herec a Tom Hanks mu velmi zdatně sekunduje. Velmi sympatická Amy Adams taky neurazí. Stopáž není nejkratší, ale že by potřebovalo někde stříhat, to asi ne. Velmi zajímavá je taky taková napůl retrospektivní kompozice děje, ale zase tím pádem bohužel víme, že Frank Abagnale bude dopaden. Nejvíc nadšený jsem byl asi ze scény, jak se prvně potkají Leo s Hanksem, ta je vyloženě dokonalá, nikdy bych nechtěl vysvětlovat naštvanýmu Tomu Hanksovi, že jsem mu vyfouk zločince před nosem, zatímco bych byl sám ten zločinec :-D. P.S. Fanoušci Věřte nevěřte jistě poznali..James Brolin!!!

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Jelikož sem hrozně nadrženej na souboje se světelnými meči, tak se mi dvojka nemohla nelíbit. Závěrečná aréna nemá chybu. Oproti původní trilogii jsou souboje mnohem dynamičtější a mnohem mnohem rychlejší, čímž si u mě dvojka získává 100%

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Válečné filmy jsou vždycky kvalitní, ale to, co Ridley Scott natočil je víc než to. Perfektní vyobrazení toho, jak to tam tehdy vypadalo. Neustále jsem se bál, jestli někoho netrefí zbloudilá kulka od nějakého vychrtlíka na střeše...100%

Dannyho parťáci (2001)

Po shlédnutí Loganových parťáků jsem začal brát jméno Steven Soderbergh trošku víc vážně a rozhodl se konečně vidět i ty parťáky Dannyho. Tak trošku jsem čekal, že to nebude tak skvělé, jako už zmínění Logan Lucky, ale téměř se to tomu vyrovnalo. Mám pro 'heist' filmy taky celkem slabost a tohle patří k těm top.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Seann William Scott a Ashton Kutcher sehráli parádní dvojci v této bláznivé, ale luxusní komedii. Je to jedna z nejluxusnějších komedií, co jsem kdy viděl. Nevím, co se vám na tom nelíbí já jsem se smál po dobu celého filmu. Koukam, že tady je hodně málo lidí, kteří mají smysl pro humor. Někdo napsal koment typu, že je to sra*ka a všichni hned dělají soutěž o to, kdo napíše nejlepší zápornej koment. Komu se tenhle film nelíbí, tak ať mi klobouk políbí. Zoltan...100%

Klub rváčů (1999)

Dal jsem na doporučení a dobře jsem udělal. Ve filmu jsou i slabší momenty, ale shrnul bych to asi takhle: začátek - 70% a pak to postupně graduje až na konec - 110%...celkově 90%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jeden z nejepičtějších soubojů v dějinách filmu...už kvůli tomu, ale samozřejmě nejen kvůli tomu má ode mě film zasloužených 100%

Záhada Blair Witch (1999)

Atmosféru první Blair witch má, to jí upřít nemůžu. Že by si to ale zasloužilo takový hype, to teda nevím. Solidní thrillero-horor, ale plnou palbu si schovávám pro děsivější kousky.