12 hrdinů (2018)

Válečné drama s Thorem v čele zní jako příjemný koncept, který stojí za to vidět. Ano, mnohdy je to asi trochu přitažené za vlasy, kterých Williamu Fichtnerovi příliš nezbylo, ale myslím, že to bylo chyceno za správný konec a rozhodně se nudit nebudete. Já byl nadšený + písnička z titulků je naprosto báječná!

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Velice hutné a pro obyvatele Spojených států kontroverzní téma zpracoval Spielberg podle mě velice poctivě. Není to až takové cílení na Oskara, jak se o tom všude referuje, ale mně to vážně tak nepřijde. Na to je The post až moc koukatelné. Nenudil jsem se ani chvíli, začátek je takový možná vlažnější a až moc faktický (což nemusí být nutně špatně, ale já jsem se občas trošku ve všech těch dialozích ztrácel), ale pak se nastaví solidní tempo, které drží až do konce. Toma Hankse a Meryl Streep asi netřeba komentovat, to jsou Herci s velkým H, ale ten Tom mi přijde, že je čím dál mladší. Z ostatních rolí mě hodně bavil Bob Odenkirk. Myslím, že na to Steven pořád režisérsky určitě má, tak uvidíme, zda to Ready Player One potvrdí.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

David Leitch už se pro mě stal značkou i na režijním poli, a to Značkou se sakra velkým Z. Jeho ko-výtvor - John Wick - byl naprostá revoluční pecka a jinak tomu není ani u jeho sólového debutu. Příběh, který tu určitě nemá hrát prim, rozhodně špatný nebyl, podle mě se Atomic Blonde po příběhové stránce nemá vůbec za co stydět. Ale ta čistá, neidealizovaná akce v podání sexy Charlize neměla absolutně chybu. Spoustu momentů jsem si musel přetočit a ne jednou, abych si ty jednotlivé bojové sekvence mohl náležitě vychutnat. Pro milovníky akčního žánru určitě povinnost.

Baby Driver (2017)

Tak nám Edgar Wright nadělil po nějaké té době zase další kousek a jak se to povedlo? Inu, velmi dobře, akce + hudba, což jsou věci, na nichž Baby driver stojí, fungujou vyloženě na jedničku. Ohledně castingu bych měl menší výhrady. Ansel Elgort (snad už si to jméno zapamatuju) mi moc nesedl. Nevím, jestli jsem v menšině nebo ne, každopádně jeho výrazový rejstřík a prostě výkon jako takový podle mě za moc nestál, ale třeba je to jen touhle rolí a v nějakém dalším filmu mě osloví víc. Nemůžu si pomoct, ale myslím si, že kdyby měl roli Jona Hamma John Bernthal, ten pomyslný pětikvalt bych udělil, ale bohužel, takhle to o ten kýžený kus nestačilo. Každopádně..Jamie Foxx rulezz!!

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Tom Cruise dokáže každé svojí roli dodat svoje nemalé charisma a občas velmi potřebnou dávku humoru. Velice mě jeho herectví baví a v American Made se mu opět zadařilo. Neřekl bych, že na něm stojí celý film, to ne, ale tak 3/4 určitě. Zbytek tvoří vcelku kontroverzní námět a velice skvěle zahraní vůdci nechvalně známého kartelu. Velice povedený kousek.

Blade Runner 2049 (2017)

Taakže, kde začít. Jako celek na mě působil nový Runner neskutečně dobře a 'post-apo' atmosféra byla nesmírně vtahující a autentická. Musím přiznat, že přišly občasné chvíle v první polovině filmu, kdy jsem se..neřekl bych nudil, ale ne tolik bavil. Ale těch bylo velice poskrovnu a při závěrečných titulkách jsem už skoro ani nevěděl, že jsem takové pocity měl. Co se hereckých výkonů týče, tak věčně nabroušeně se tvářící kukuč Ryana Goslinga mi přišel jako parádní kontrast vůči lehkovážnému Harrisonu Fordovi z původního Blade Runnera. Scény s Davem Bautistou mě také nesmírně bavily, naproti tomu ty s Jaredem Letem bych buď tolik nenatahoval a nebo je udělal nějak poutavější, protože postava, kterou hrál, určitě nebyla nezajímavá. Jeho image mi naopak přišla velmi dobrá. Scénář a kameru bych taky hodnotil nejvyššími známkami a soundtrack? Ten byl naprosto dechberoucí! Je neskutečné, kolik toho ta hudba udělá. Myslím, že můžou být všichni velice spokojeni..až asi na distributory, hm.

Blade Runner 2049 - 2036: Nexus Dawn (2017)

Asi není bezpodmínečně nutné, abyste viděli i tyhle mini-prequely, abyste přišli na kloub tomu, co se děje v samotném filmu, ale rozhodně doporučuju. Nějaký ten insight navíc není nikdy na škodu.

Blok 99 (2017)

Nabušený holohlavý Vince Vaughn, který ničí jak věci, tak lidi na potkání, je něco, co si musí užívat každý! Toto poctivé, syrové akční drama jsem si na doporučení pustil a opravdu to nemá chybu. Možná o něco pomalejší rozjezd, než by některým bylo záhodno, ale atmosféru film nepostrádá ani sekundu.

Coco (2017)

Tak co, jsou všechny ty zelené papírky, které si tahle pixarovka na svůj účet připisuje, právěm utržené? No já myslím, že určitě ano. Nejsem nějaký expert přes animáky, to určitě ne, spíš se mi poslední dobou zvládají dobře vyhýbat. Ale dostal jsem signál, že bych měl aspoň tu polevu - těch pár vybraných animáků - za ten rok zvládnout.

Dělám co mě baví (2017) (studentský film)

Myslím, že učitelé na základních, ale i středních školách mají dost potíží s tím, jak vlastně děti/studenty motivovat k té troše námahy, kterou musí vynaložit. Měli by do osnov přidat povinné shlédnutí tohoto filmu začátkem studia, protože to dokáže mladého člověka motivovat velmi efektivně. Skoro každý mladistvý je hráč nebo má něco společného se světem moderních technologií a nahlédnutí do soukromí jedné z největších českých osobností tohoto průmyslu zanechá stopu na každém dospívajícím. I na mě samozřejmě udělal tento snímek velký dojem. Sice se asi nemůžu označit za skalního fanouška Mikoláše Tučka, ale už ho také nějakou dobu sleduju a rozhodně ho považuju za mimořádného člověka s téměř nenapodobitelným smyslem pro humor. Kdyby byla stopáž filmu dvojnásobná, rozhodně bych se nezlobil. Jinak výborné!