Warrior (2011)

Snímek warrior je bezesporu jedním z neklepších filmů o sportu, z mého pohledu dokonce překenol i Rockyho. Film byl celkem snadno předvídatelný, ale to mě během emocionální bouře, kterou jsem byl zaplaven vůbec nevnímal. Tom Hardy byl s postavou bývalého marináka zcela přesvědčiví, a jeho příběh byl o něco zajímavější než Joula Edgertona.

Amazing Spider-Man (2012)

Nový spiderman nepřichází s ničím novým a zákonitosti komiksových filmů dodržuje na jedničku, nijak nepřetváří komiksovou předlohu a tudíž se numusíme obávat větších chyb, ale přesto nás ničím nedostane, jak tomu bylo s novým batmanem povstal, kde se Nolan naopak odvrátil od komiksové předlohy a ukázal batmana ve světle mnohem realističtějším, zkrátka se odtrhl od zajetých postupů. A to samé měl udělat i Webb, ale neudělal. Na jednu stranu je to dobře, nedopustil se žádných chyb. Scénář, který stále funguje už od dob Raimiho spidermana 1. U prvního dílu ten zatraceně klišé scénář můžeme odpustit, protože řežisér nás musel seznámit s novým dějem(podstatě úplně stejný jako RAimiho) a představit nové postavy s jejich motivy(jinak vypadají, však výkoně kopírují, co už jednou bylo na stole). Druhý díl snad otevře prostor i pro trochu experimentování a scénář se doufejme odprostí od zajetých fláků, které poslední dobou neznají konců. Potenciál, který tento film měl, je OBROVSKÝ, využit ovšem přinejlepším na 60%.