• Thriller

Děsivé dědictví (2018)

Tak nejdřív, toto není film pro každého, včetně fandů hororu. Mě ovšem každou chvíli spadla čelist z originálního scénáře. Hudba, kde jsem neslyšela jediné vrznuti skřípavých smyčců, mě vyděsila k smrti. Vynikající kamera!! Ten film mě pohltil, nemohla jsem se odtrhnout. Herecké výkony byly pozoruhodně opravdové. Tak si představuju normální lidské reakce na hrůzu, ne že se stojí s otevřenou pusou, jen s překvapivým výrazem a křikem v nevhodnou chvíli.  A teď ta příšerná syrová hrůza z toho, co se tam děje. Děkovala jsem nebesům, že se nedívám za tmy, dost mě to vyděsilo i v poledne. Neotřelé, originální, bez klišé, prudce zajímavý, musím připomenout tu skvělou kameru .  Normálně mi ten film uvízl v hlavě, pořád nad ním přemýšlím. Doporučení na sobotní večer, ale riskujeme noční můry.

Zkrocená hora (2005)

Krize identity je to, co to je. Taky jsem nic netušila, než jsem se zabouchla do ženský (tu moji člověk potká jednou za život). Je hotovo doteď. Příšerně otravná a nudná hudba!!! 😳

Žhavé výstřely 2 (1993)

Zlatý věk parodii, vzpomínám si, kdy jsem to poprvé videla doma na videu, které ten film nahrálo z televize. Válela jsem se smíchy i podvacáté (nekecám!)! Dobře se bavte triky dělané na koleně 🙂

Jeepers Creepers 2 (2003)

Kdyby ten film natočili v 1990, myslím by to byl úspěch. Jako začátečník v oboru horor jsem  teenagerovské vyvražďovačce s mimořádně vtipnou obludou nemohla odolat! Proto je to teď pro mě už klasika. Kdybych předtím viděla Šestý smysl, možná by mě to nenadchlo. Ale na Šestém smyslu jsem byla v kině a tři týdny potom nemohla usnout :-D

Smrtonosná past 3 (1995)

Je s podivem, že všechny tři díly Smrtonosné pasti jsou skvělé.

S čerty nejsou žerty (1984)

Nestárnoucí těžce vánoční pohádka, která potěší i mě, naprosto anti pohádkového člověka.

Superman (1978)

Já jsem dítě komiksů a jejich hrdinů. Je to Superman je klasika. Amerikánské megaklišé je zde pouze v plenkách a tak se to dá klidně přehlédnout, narozdíl od Avengers a podobně.

Souboj Titánů (1981)

Ó, překrásné klasické triky, hrdina neumí pomalu do pěti počítat, hrdinka vypadá jak 11-ctiletá naivní husička. Krásný příběh o bozích a hrdinech antických bájí.

Mami! (2014)

Nejsou v tom žádné originální situace, ale ztvárnění je úchvatné a herecké výkony strhující, nemluvě o závěru.

Dobrou, mámo (2014)

Velice obscénní snímek pro úzký kruh diváků o tom, jak dvojčeti po smrti sourozence rupne v hlavě. Ale je to dost zdlouhavé.