Muž, který věděl příliš málo (1997)

Bill Murray je v tomto filmu dokonalý, dokonalý blbec, kterýho jsem ještě v žádném jiném filmu neviděl. Je to tak příjemně roztomilý film, že opravdu hodnocením šetřit nebudu. Scéna, která mě nahlas rozesmála byla z toho "tancování" - to prostě nemělo chybu.

Posel budoucnosti (1997)

Kdysi dávno jsem tento film viděl na chalupě netušíc ničeho, co se bude v tom filmu odehrávat, kdo tam hraje a vůbec jsem nevěděl jak se ten film jmenuje, jelikož TV program jsme zapomněli doma a teletext na staré televizi nebyl (dnes už docela nepochopitelné, že?). Pamatuji se, že ten film mě absolutně dostal a dojal a sežral jsem Costnerovi vše i s navijákem. Nepotřeboval jsem vědět o čem to je, stačilo mi jen pouze se dívat. S odstupem času vidím na tomto filmu jisté slabiny (tou nejjasnější je bezpochyby přemrštěná stopáž), ale svým způsobem mě dokáže strhnout jako tenkrát před lety. Chápu, že je mnohými diváky kritizován,ba dokonce odsuzován a posílán místo do poštovních trubek do odpadu. Ale pro mě ten film má prostě určitou hodnotu, která se nedá vyjádřit slovy. Samozřejmě je to technicky velmi zvládnutá práce a nadšení z tohoto filmu je také cítit. Více nepotřebuje komentář. Snad jen - další z mých guilty pleasures. :)

Jáma a kyvadlo (1991)

Nic jsem od toho nečekal, spíš jsem očekával trapný béčkový film se směšnou akcí a efekty. Omyl -ač všechno bylo natočené tak nějak "televizně", bylo to vskutku nervydrásající. Lance Henriksen je správný šílenec. Kyvadlo je super a krev se tu zde také objeví. Jednoduše, pro mne Milé překvapení

Starsky & Hutch (2004)

Skvělé a nadupané retro. Velmi příjemná kravina s oblíbencem Stillerem a blonďatým šílencem Wilsonem. Není to špatné, ale něco tomu ještě chybí.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Tohle je zatraceně perfektní nářez, chtěl bych to jednou vidět v originále, protože komentář Vladimíra Čecha je naprosto odrovnávající. Rád se podívám ještě 100x. Vřele K TV doporučuji!

Taková normální holka (1999)

Je to marný, je to marný, je to marný. Co bych k tomu více napsal než - oblíbená guilty pleasure :-)

První dáma country music (1980)

Nemám country music rád, ale tento film je opravdu pěkná, příjemná záležitost. K dokonalosti mu chybí malinký kousek ...

Prosíme přetočte (2008)

Pojem "švédování" se pomalu, ale jistě stává kultem všech filmových i nefilmových fanoušků. Nápad tohoto filmu je opravdu originální, avšak dal by se využít určitě ještě lépe. Samotné švédování, či přetáčení je nesmírně zábavné, trochu na hranici trapnosti, ale přesto je to k popukání. Jack Black je bezpochyby vynikající. Tento film je nejen zábavný, ale také příjemně melancholický a uklidňující. Ty staré VHSky přecijen měly něco do sebe. Na konci jsem se přiblble usmíval a chtěl, aby to ještě nekončilo ... A pokud vám nestačilo těch pár minut švédování slavných filmů hlavními hrdiny, můžete nalézt na serveru YouTube pod nálepkou "sweded" dalších takto přetočených filmů od fanoušků a příznivců tohoto kultu. :)

Klub 54 (1998)

Řeknu Vám to takto - nebylo to špatné, ba co víc jsem se u toho i pobavil, ale víckrát už asi ne-e. Stačilo jednou ... A ta příšerná stařenka mě nejvíc irïtovala...

Madagaskar (2005)

Já musím konstatovat, že mě tento animák ač je jeden z těch méně povedených mě stále nehorázně baví a to po několikátém shlédnutí. Hlavní postavičky v tomto filmu jsou tak krásně "blbí" a nemotorní (žirafa nejvíc), že není možné si je nezamilovat. Navíc animace je naprosto super a je to skvěle komické. Statická kraťoučká scéna s tučňáky nemá prostě chybu: "Tak tohle je na prd..."