Delikatesy (1991)

Delikatesy jsou film spíše zajímavý než koukatelný. Příběhu natolik vyumělkovanému ale chybí síla. To vyumělkované ale nemyslím ve zlém. Bravurní umělecký experiment. Ale prostě přiliš málo příběh. To je ta hvězdička dolů.

Detroit Metal City (2008)

Toto anime má asi šokovat a zároveň bavit rozporem mezi sny (pop) a skutečnou kariérou (hrubě neuvěřitelný black metal) jakéhosi panice. No, ten rozpor mi přišel zajímavý tak 23 sekund. Reálie dosti nereálné. Vlastně celé padlé na hlavu. Říkám si: co bude příště? Vegetarián poražečem na jatkách? Ekoterorista ředitelem OPEC? Paroubek citlivým a inteligentním občanem?

Devátá brána (1999)

Neuvěřitelný film se silnou magií. Už když jsem ho viděl poprvé, jsem mu docela propadl pro jeho "ďábelskou mysterióznost", uhrančivě pomalé tempo a noirového Johnyho Deppa. Od té doby jsem snad ale měl štěstí na všechna opakování, co v televizi běžela, a nikdy jsem se od nich nedokázal odtrhnout.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter je velice bolestivý seriál. Ani ne snad proto, že sledujete (nadmíru sympatického) seriového vraha, který sice zabíjí, ale alespoň snaží ctít nejen kodex nepolapitelnosti, ale i jistý kodex etický. To ne. Dexter je bolestivý proto, že s ním v každé řadě musíte podstupovat nějaký fatální omyl způsobený jeho chybou, která povstává z citového chladu tohoto supermordýře. Co je legrační, ony motivy lze bez problému převést na obyčejný život - to že s vámi někdo blízký hraje hru, při které taháte za ten kratší konec, to že se někým zajímavým necháte vláčet a má to neblahé následky, zklamaná důvěra falešného přátelství a (zatím) nakonec absurdní risk přetaženého ekvilibristy s fatálními následky ... celé protkané motivem samoty, skrývání svého soukromi a opatrného otvírání se ostatním./// Jinak je Dexter rozhodně seriálem s nejvyrovnanější (tj. stále velice vysokou) kvalitou jednotlivých dílů, kterých má každá řada nejvýš do tuctu.

Die Nichten der Frau Oberst (1980)

Docela legrační erotický film (nikoli pornografický). Legrační asi v tom smyslu, že z dnešního pohledu ani moc erotický není. Milostné scény natočeny poměrně uměřeně, hezká kamera odpovídající roku vzniku... prostě neuráží.

Dobrodružství Žraločáka a Lávovky (2005)

Rodriguez dokazuje, že je z něj připitomělý hračička, který dokáže točit jen dokola stále totéž a/nebo vykrádat to, co už je dávno natočené.

Duel Frost/Nixon (2008)

Velice přeceněný film - stejně jako každý jiný film Rona Howarda. Nebýt Michaela Baye/Gaye, mohl by Howard aspirovat na titul nejpřeceňovanější rejža tuctovek na světě. Frost/Nixon uvízl někde napůl mezi televizním dokumentem, na který je ale příliš málo výmluvný, objektivní a věcný (přítelkyně se mne po shlédnutí filmu zeptala, o co vlastně šlo ...) a politickým dramatem, na které je zase příliš televizní, plochý a nepřesvedčivý. Návštěvy kina nelituji, peněz ano ... za stejné bych mohl mít čtvrtý díl Underworldu s Michalem Sheenem tak, jak ho mám rád.

Fantom Paříže (2001)

Myslím, že tomuhle filmu se mnoho křivdí. Jde v něm vlastně jen o visuální stránku a ta je dokonalá. Příběh sám je rodokapsový, ale o to jde, takový je Vidocq.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Totálně zpackaný seriál. Po prvním, pětihvězdičkovém, díle následovali další, trochu slabší, pak se s toho stal nesourodý slepenec, následovala přestávka a po ní autoři byli zřejmě donuceni ke změnám, ty se mi ale rozhodně nejeví k lepšímu. Pád se zatím zastavil na dvou hvězdičkách.