Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Docela zajímavý Miyazakiho klip, který na jednu stranu na malé ploše rozvíjí dojemný příběh, na druhé straně ho na ještě menší ploše aš "Lynchovsky" nenenchá pochopit.

Iron Man (2008) odpad!

Ale ale, tak pěkné hodnocení pro takovou sr*čk*. Ale jo, takhle by to asi dopadlo, kdyby Uwe Boll dostal na nějakou "adaptaci" dost peněž a pomocných režísérů. V těchto případech skoro lituju, že na csfd není binární hodnocení ve stylu: film měl/neměl vzniknout nebo film jsem dokoukal/nedokoukal, popř. kdyby mne tímto filmem mučili, tak bych přežil/nepřežil ... ode mne má naivní plecháč nulu, nulu, nulu a nic na tom nezmění ani to, že do filmu byli tu a tam obsazeni i herci./// Bohužel po shlédnutí dvojky musím dát jedničce alespoň jednu hvězdičku. Dvojka ustanovila nové dno žánru.

Iron Man 2 (2010) odpad!

Jedničce jsem dal odpad, po shlédnutí dvojky ji ale hvězdu přidám. Dvojka nemá vůbec žádný děj nebo zápletku. Trčí někde na pomezí pokusu o trapnou konverzační komedii a telenovelou. Pořád tam někdo něco mele, obvykle více lidí přes sebe. Akční to je asi jako Babička od Boženy Němcové. Některé momenty jsou vyloženě dětinské. A obsadit vyšeptalého Rourka, který občas nesmyslně šlehá jakýmsi nesmyslným bičem a zbytek filmu si tam něco autisticky žvatlá, tak to je fakt výhra.

Já a robot (2013) (seriál)

Seriál, který na začátku možná vypadal celkem zajímavě, ale nakonec se z něj vyvinula jen další (pod)průměrná akční kriminálka, která se od ostatních liší jen tím, že tomu "praštěnýmu policajtovi" běhají po spánku modrá světýlka, takže je asi robot. Urban je docela fajn, ale zbytek obsazení je dost hrozný. Vzdávám po episodě osm.

Já, legenda (2007)

Až budu schopný tento film dokoukat, možná zvednu hodnocení o hvězdičku. Zatím platí, že sledování tohoto filmu pro mne bylo natolik bolestivé a stresující, že jsem ho musel přerušit.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Jestliže bylo účelem tohoto filmu bavit, tak se to povedlo, alespoň u mně. I když jako film je to strašný. / "Vypadá jako Spartakus, kujebák jeden!"

Jana a její přátelé (1999)

Je to sice už docela dávno, co jsem viděl tenhle film, ale pořád ve mně přetrvává příjemný dojem. A scénu, ve které se hlavní hrdinové milují v plynových maskách během raketového útoku na Izrael, tu rozhodně nezapomenu nikdy. Něco tak krásného se jen tak nevidí.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tak to jsem se zase jednou znemožnil. Líbil se mi dobrodružný film proto, že byl dobrodružný. Líbil se mi drahý výpravný film protože byl drahý a výpravný ... a bylo to znát. Jasně , archaicky působící ... z Marsu ... a to se mi líbilo nejvíc. Blbostí v sobě měl dost, asi tolik, co průměrný artový film, takže co?

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Báječný nový Burton! Už scéna za titulky dává vědět, že to bude, vizuálně i jinak, velké. A také že je!