• Krátkometrážní
  • Fantasy

Edison Drawn by 'World' Artist (1896)

Zaujímavý námet na filmovanie! Škoda len toho zlého osvetlenia, z toho, čo vidieť bolo si myslím, že to nebola len taká čmáranica.

Enfants pêchant des crevettes (1896)

Tieto staré snímky majú úžasnú historickú hodnotu. V tejto ma napríklad úplne fascinovalo, ako boli deti, najmä dievčatká, vyfešákované - klobúk s perami, horná časť šiat - a dole len kraťasky, resp. spoďáre.

Hra o trůny - Děti (2014) (epizoda)

Zatiaľ moja druhá najobľúbenejšia epizóda, hneď po Blakwater. Súboj Brienne a Ohařa - dokonalý, Tyrion - ako neznalkyňu kníh ma prekvapil, ale potešil, Dany s drakmi - úplne som sa vžila do jej pocitov ako "matky drakov". Najlepší bol ale aj tak Varys vedľa Tyriona - rozosmialo ma to, ale takým tým dobrým spôsobom, po všetkom tom zlom, čo sa v tomto diely dialo. Jediná škvrna na epizóde je Stannisova porážka divokých - bolo jasné, že ich je viac, ale tých divokých bolo nejako .. menej ako málo!

Interrupted Lover (1896)

To potiahnutie si z cigarety pred tou pusou si ten fešák teda mohol odpustiť..

Komische Begegnung im Tiergarten zu Stockholm (1896)

Je príjemné vidieť snahu niečo počas toho filmovania robiť, vytvoriť nejaký dej, tuto to však trochu prepískli a dej moc "přeplácali". Snha sa ale i tak (hlavne pri prvotinách) cení.

Královnina korunovace (2018)

Fascinujúci a jedinečný pohľad na korunu aj kráľovnú - veľmi sympatická babička :). Úplne ma dostalo, ako s tou korunou narábala. Moderátor sa k nej ledva priblížil, jediný človek, ktorý sa jej mohol dotknúť mal rukavičky a narábal s ňou s obrovským rešpektom a úctou a Alžbeta ho len tak vzala do ruky, otáčala a šúchala po stole. Neuveriteľný pohľad. :D

Kýchnutí Freda Otta (1894)

Je zaujímavé sledovať, čo všetko sa v prvopočiatkoch kinematografie natáčalo. Aj kýchnutie by mohlo byť zaujímavé, bez zvuku to však nemá grády a všelijak vyzerá toto kýchnutie umelo. Bez názvu by som ani nevedela, čo to ten chlap pred kamerou robí.

La Pêche aux poissons rouges (1895)

Napriek tomu, že kŕmenie dieťaťa v predošlom filme nie je nejaký extra nápad či námet, stále je to zaujímavejšie ako toto. Pre opakujúci sa námet len 2*.