• Krátkometrážní
  • Fantasy

Rip Leaving Sleepy Hollow (1896)

Príde mi to taká jedna useknutá scénka, z ktorej má človek akú-takú predstavu, čo za postavy v nej sú, ale ani šajnu o tom, čo tam stvárajú (lepšie povedané by stvárali, keby ich neusekli).

Zelná víla (1896)

Na jednej strane by tie deti nemusela ukladať len tak na zem, na druhej strane je to však príjemne originálne oproti dovtedajším filmom. A tie deti tam boli len pár sekúnd, takže mi ako väčšie "týranie" prišlo "Morning Bath".

A Morning Bath (1896)

Ďalší dôkaz charakteru Edisona ako rasistu so stereotypným uvažovaním, ktorý netýral len zvieratá, ale aj ľudí. Niekto by si pomyslel, že je primeraný svojej dobe, no aj tak je smutné to vidieť medzi prvými námetmi na sfilmovanie.

Notre-Dame de Paris (1999) (TV film)

Krásny prípad toho, o čom je muzikál a že v jednoduchosti je krása. V tomto muzikáli totiž nejde o kostými (prezliekajú sa len občas, aj to len tanečníci a ide skôr o vyzliekanie) ani o scénu (tá sa tiež mení len veľmi minimálne), ale o hudbu a o hranie. Keby som mala vymenovať všetky piesne, ktoré si po vypočutí hmkám, boli by to hádam všetky hlavné. Hudba je chytľavá a príjemná a spev všetkých hrdinov špičkový. Toto je muzikál, ktorý ani keď nevidíte a len ho počúvate dodá presne ten istý fíling a zimomriavky a neomrzí ani na niekoľké pozretie/počutie.

Hra o trůny - Děti (2014) (epizoda)

Zatiaľ moja druhá najobľúbenejšia epizóda, hneď po Blakwater. Súboj Brienne a Ohařa - dokonalý, Tyrion - ako neznalkyňu kníh ma prekvapil, ale potešil, Dany s drakmi - úplne som sa vžila do jej pocitov ako "matky drakov". Najlepší bol ale aj tak Varys vedľa Tyriona - rozosmialo ma to, ale takým tým dobrým spôsobom, po všetkom tom zlom, čo sa v tomto diely dialo. Jediná škvrna na epizóde je Stannisova porážka divokých - bolo jasné, že ich je viac, ale tých divokých bolo nejako .. menej ako málo!

Autruches (1896)

Z hľadiska zvierat a čo s nimi robia je to nemilé, ale keďže hodnotíme film, opäť len snaha zachytiť niečo, čo bolo v danom čase bežné, takže priemerné tri hviezdičky.

Enfants pêchant des crevettes (1896)

Tieto staré snímky majú úžasnú historickú hodnotu. V tejto ma napríklad úplne fascinovalo, ako boli deti, najmä dievčatká, vyfešákované - klobúk s perami, horná časť šiat - a dole len kraťasky, resp. spoďáre.

Sea Cave Near Lisbon, A (1896)

Nie je to prvý filmík o prírode, ale popri natáčaní rôznych promenád a ulíc je záber zvnútra jaskyne s pomenovaním "Pekelné ústa" štipka originality, ktorá si zaslúži oceniť.